Bartek Wrona z Just 5, co dziś robi
Fot. STUDIO69 / Studio69 / Forum
NIEZWYKŁE HISTORIE

20 lat temu o Just 5 mówiła cała Polska. Co dziś robi wokalista boysbandu Bartek Wrona?

Muzyka dzieli miejsce z inną pasją 39-latka

Rafał Kowalski 29 sierpnia 2021 12:00
Bartek Wrona z Just 5, co dziś robi
Fot. STUDIO69 / Studio69 / Forum

Piosenki Kolorowe sny czy Zaczarowany świat pod koniec lat dziewięćdziesiątych znał niemal każdy młody Polak. Wszystko za sprawą ogromnego sukcesu pierwszego polskiego boysbandu Just 5. Grupa wzorowana na Backstreet Boys złożona z Grzegorza Kopali, Shadi Atouna, Daniela Moszczyńskiego, Roberta Kryli oraz Bartka Wrony zagrała 500 koncertów w tym jeden, gdzie supportował ich sam Justin Timberlake(!). Największa część fanów pamięta jednak do dziś ostatniego z wymienionych artystów. Czym dziś zajmuje się 39-latek?

Bartek Wrona o czasach Just 5. Dlaczego zespół zniknął?

Gdy Bartosz Wrona trafił do zespołu przez casting miał jedynie 15 lat. Wokalista poświęcił całe swoje nastoletnie życie na koncertowanie, nagrywanie płyt i robienie wszystkiego, by machina zwana Just 5 przynosiła popularność i zyski. „Często było tak, że jak przyjeżdżałem na chwilę do domu z trasy wychodziłem na balkon i widziałem jak koledzy grają w piłkę, a ja musiałem się pakować do kolejnego wyjazdu. Jednak na trasie, podczas koncertów było wesoło, miło wspominam ten okres i niczego nie żałuję. Byłem młody, muszę przyznać, że szybko skoczyłem na głęboka wodę”, mówił w wywiadzie dla Feszyn.com dorosły dziś wokalista.

Choć zespół miał na koncie około 400 tysięcy sprzedanych płyt, ponad pół tysiąca występów i ogłoszone plany nagrania kolejnego albumu, na przełomie lat 1999/2000  doszło do pierwszego rozłamu w boys bandzie. Z grupy odszedł 19-letni wówczas Daniel Moszczyński. „W pewnym momencie dojrzewania, ewolucji, zrozumiałem, że Just 5 to nie jest droga, którą chcę podążać. […] Poznałem od środka pracę w studiu, na scenie, różne meandry show-biznesu. Ale w wieku 19 lat zrozumiałem, że inaczej gra mi serc”, opowiadał Głosowi Wielkopolski kolega Bartka Wrony. Ten ruch ze strony jednego z młodych piosenkarzy sprawił, że reszta członków postanowiła o rozwiązaniu Just 5. Był to rok 2002.

Członkowie Just 5 - 1999 rok

Just 5 boysband
Fot. AKPA

Dalsza kariera Bartka Wrony. Życie prywatne, pasja do zumby, nowa płyta

W tym samym czasie Bartek Wrona postawił na karierę solową. 2004 to czas, w którym stał się uczestnikiem piątej edycji programu Bar. Z kolei rok później na rynku ukazała się piosenka, która znów wyniosła ulubieńca publiczności na szczyt listy przebojów. Mowa o kawałku Ty jedna na milion, dzięki któremu artysta znów zaczął regularnie koncertować występować. Ale nie na długo… „Miałem wtedy bardzo dużo koncertów, potem 2 miejsce w Sopocie. I przez półtora roku bardzo intensywnie koncertowałem. Potem postanowiłem się trochę oddalić, wyciszyć i skupić nad kolejną płytą. Wydałem płytę „25”, która przeszła bez większego echa, a z której pochodzi numer do Barw Szczęścia”, opowiadał gwiazdor w jednym z wywiadów.

Czas kolejnej przerwy w karierze Bartosz Wrona poświęcił na uporządkowanie życia prywatnego. Ożenił się i przywitał na świecie dwie córki – 17-letnią dziś Wiktorię i 13-letnią Darię. Ukochana piosenkarza ma na imię Maria i jest profesjonalną tancerką, baletnicą oraz instruktorką zumby. To dzięki niej 39-latek w 2012 roku zaraził się pasją do tego typu aktywności, której sam zaczął nauczać w Luboniu. Druga pasja artysty nie musiała jednak ustąpić muzyce – wokalista wciąż nagrywa i koncertuje. Miesiąc temu zapowiadał w sieci, że jego kolejny album jest już gotowy. Czekamy z niecierpliwością!

A czy jest szansa na powrót zespołu Just 5? „Nigdy z chłopakami na poważnie nie rozważaliśmy reaktywacji Just 5. Gdybyśmy wrócili po tylu latach, uznano by to tylko za skok na kasę”, tłumaczył w rozmowie z dziennikarzami Bartosz Wrona. W innym wywiadzie dodał, że mimo tego wciąż koleguje się z resztą członków Just 5. „Utrzymujemy ze sobą stały kontakt. Z Robertem trochę mniejszy, ponieważ jest za granicą. Jednak z Grzesiem mam stały, bardzo dobry kontakt”, mogliśmy przeczytać kilka lat temu na Feszyn.com.

Jak bardzo zmienił się Bartek Wrona? Zobaczcie! Jego szczery uśmiech z dołeczkami wciąż jest taki sam. 

Bartek Wrona, 2008 rok

Bartek Wrona z Just 5, 2008
Fot. Jan BIELECKI/East News

Bartek Wrona, 2015 rok

Bartek Wrona z Just 5, córka, Instagram
Fot. Bartosz Krupa/East News

Bartek Wrona, 2021 rok

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?