Bartek Wrona z Just 5, co dziś robi
Fot. STUDIO69 / Studio69 / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Dwadzieścia lat temu o Just 5 mówiła cała Polska. Co dziś robi Bartek Wrona? 

Kolorowe sny czy Zaczarowany świat pod koniec lat dziewięćdziesiątych nucił niemal każdy Polak

Rafał Kowalski 12 czerwca 2022 15:08
Bartek Wrona z Just 5, co dziś robi
Fot. STUDIO69 / Studio69 / Forum

Piosenki Kolorowe sny czy Zaczarowany świat pod koniec lat dziewięćdziesiątych znał niemal każdy młody Polak. Wszystko za sprawą ogromnego sukcesu pierwszego polskiego boysbandu Just 5. Grupa wzorowana na Backstreet Boys złożona z Grzegorza Kopali, Shadi Atouna, Daniela Moszczyńskiego, Roberta Kryli oraz Bartka Wrony zagrała 500 koncertów w tym jeden, gdzie supportował ich sam Justin Timberlake(!). Największa część fanów pamięta jednak do dziś ostatniego z wymienionych artystów. Czym dziś zajmuje się 40-latek?

Co stało się z zespołem Just 5?

Gdy Bartosz Wrona trafił do zespołu przez casting miał jedynie 15 lat. Wokalista poświęcił całe swoje nastoletnie życie na koncertowanie, nagrywanie płyt i robienie wszystkiego, by machina zwana Just 5 przynosiła popularność i zyski. „Często było tak, że jak przyjeżdżałem na chwilę do domu z trasy, wychodziłem na balkon i widziałem jak koledzy grają w piłkę, a ja musiałem się pakować do kolejnego wyjazdu. Jednak na trasie, podczas koncertów było wesoło, miło wspominam ten okres i niczego nie żałuję. Byłem młody, muszę przyznać, że szybko skoczyłem na głęboką wodę”, mówił w wywiadzie dla Feszyn.com dorosły dziś wokalista.

Choć zespół miał na koncie około 400 tysięcy sprzedanych płyt, ponad pół tysiąca występów i ogłoszone plany nagrania kolejnego albumu, na przełomie lat 1999/2000  doszło do pierwszego rozłamu w boys bandzie. Z grupy odszedł 19-letni wówczas Daniel Moszczyński. „W pewnym momencie dojrzewania, ewolucji, zrozumiałem, że Just 5 to nie jest droga, którą chcę podążać. […] Poznałem od środka pracę w studiu, na scenie, różne meandry show-biznesu. Ale w wieku 19 lat zrozumiałem, że inaczej gra mi serc”, opowiadał Głosowi Wielkopolski kolega Bartka Wrony. Ten ruch ze strony jednego z młodych piosenkarzy sprawił, że reszta członków postanowiła o rozwiązaniu Just 5. Był to rok 2002.

Członkowie Just 5 - 1999 rok

Just 5 boysband
Fot. AKPA

Dalsza kariera Bartka Wrony. Życie prywatne, pasja do zumby, nowa płyta

W tym samym czasie Bartek Wrona postawił na karierę solową. 2004 to czas, w którym stał się uczestnikiem piątej edycji programu Bar. Z kolei rok później na rynku ukazała się piosenka, która znów wyniosła ulubieńca publiczności na szczyt listy przebojów. Mowa o kawałku Ty jedna na milion, dzięki któremu artysta znów zaczął regularnie koncertować, występować. Ale nie na długo… „Miałem wtedy bardzo dużo koncertów, potem 2 miejsce w Sopocie. I przez półtora roku bardzo intensywnie koncertowałem. Potem postanowiłem się trochę oddalić, wyciszyć i skupić nad kolejną płytą. Wydałem płytę „25”, która przeszła bez większego echa, a z której pochodzi numer do Barw Szczęścia”, opowiadał gwiazdor w jednym z wywiadów.

Czas kolejnej przerwy w karierze Bartosz Wrona poświęcił na uporządkowanie życia prywatnego. Ożenił się i przywitał na świecie dwie córki – 17-letnią dziś Wiktorię i 13-letnią Darię. Ukochana piosenkarza ma na imię Maria i jest profesjonalną tancerką, baletnicą oraz instruktorką zumby. To dzięki niej 40-latek w 2012 roku zaraził się pasją do tego typu aktywności, której sam zaczął nauczać w Luboniu. Druga pasja artysty nie musiała jednak ustąpić muzyce – wokalista wciąż nagrywa i koncertuje. W wakacje zapowiadał w sieci, że jego kolejny album jest już gotowy. Czekamy z niecierpliwością! Tymczasem 4 marca na światło dzienne wyszedł singiel "Dawaj", którego oficjalny teledysk można obejrzeć na profilu YouTube wokalisty. 

Czytaj także: Alicja Janosz zachwyca! Tak zmieniła się zwyciężczyni pierwszej edycji Idola

Tak dziś wygląda Bartek Wrona

A czy jest szansa na powrót zespołu Just 5? „Nigdy z chłopakami na poważnie nie rozważaliśmy reaktywacji Just 5. Gdybyśmy wrócili po tylu latach, uznano by to tylko za skok na kasę”, tłumaczył w rozmowie z dziennikarzami Bartosz Wrona. W innym wywiadzie dodał, że mimo tego wciąż koleguje się z resztą członków Just 5. „Utrzymujemy ze sobą stały kontakt. Z Robertem trochę mniejszy, ponieważ jest za granicą. Jednak z Grzesiem mam stały, bardzo dobry kontakt”, mogliśmy przeczytać kilka lat temu na Feszyn.com.

Jak bardzo zmienił się Bartek Wrona? O tym widzowie mogli się przekonać, kiedy piosenkarz odwiedził studio Pytania na śniadanie. Zobaczcie, jak obecnie wygląda wokalista Just 5. W tym roku świętował 40. urodziny. Jego szczery uśmiech z dołeczkami wciąż jest taki sam. Życzymy mu wszystkiego najlepszego.  

Czytaj także: Jej przeboje nuciła cała Polska, ale Ewelina Flinta zniknęła z show-biznesu...

Fot. ForumGwiazd / Forum

Bartek Wrona z Just5, 2021
Fot. ForumGwiazd / Forum

Bartek Wrona, program "Pytanie na śniadanie", Warszawa, 2021 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.