Bartek Wrona z Just 5, co dziś robi
Fot. STUDIO69 / Studio69 / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Dwadzieścia lat temu o Just 5 mówiła cała Polska. Co dziś robi Bartek Wrona? 

Kolorowe sny czy Zaczarowany świat pod koniec lat dziewięćdziesiątych nucił niemal każdy Polak

Rafał Kowalski 5 marca 2023 09:58
Bartek Wrona z Just 5, co dziś robi
Fot. STUDIO69 / Studio69 / Forum

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych niemal każdy Polak znał piosenki Kolorowe sny czy Zaczarowany świat. A wszystko za sprawą wielkiego sukcesu, jaki odniósł pierwszy polski boysband - Just 5. Członkowie grupy, Grzegorz Kopala, Shadi Atoun, Daniel Moszczyński, Robert Kryla oraz Bartek Wrona, wzorowali się za słynnym Backstreet Boys i zagrali 500 koncertów. W jeden, podczas którego supportował ich sam Justin Timberlake! Sporej części fanów najbardziej jednak zapadł w pamięć jeden z artystów, Bartek Wrona. Co dziś u niego słychać i czym się zajmuje?

Co stało się z zespołem Just 5?

Gdy Bartosz Wrona trafił do zespołu przez casting miał jedynie 15 lat. Wokalista poświęcił całe swoje nastoletnie życie na koncertowanie, nagrywanie płyt i robienie wszystkiego, by machina zwana Just 5 przynosiła popularność i zyski. „Często było tak, że jak przyjeżdżałem na chwilę do domu z trasy, wychodziłem na balkon i widziałem jak koledzy grają w piłkę, a ja musiałem się pakować do kolejnego wyjazdu. Jednak na trasie, podczas koncertów było wesoło, miło wspominam ten okres i niczego nie żałuję. Byłem młody, muszę przyznać, że szybko skoczyłem na głęboką wodę”, mówił w wywiadzie dla Feszyn.com dorosły dziś wokalista.

Choć zespół miał na koncie około 400 tysięcy sprzedanych płyt, ponad pół tysiąca występów i ogłoszone plany nagrania kolejnego albumu, na przełomie lat 1999/2000  doszło do pierwszego rozłamu w boys bandzie. Z grupy odszedł 19-letni wówczas Daniel Moszczyński. „W pewnym momencie dojrzewania, ewolucji, zrozumiałem, że Just 5 to nie jest droga, którą chcę podążać. […] Poznałem od środka pracę w studiu, na scenie, różne meandry show-biznesu. Ale w wieku 19 lat zrozumiałem, że inaczej gra mi serc”, opowiadał Głosowi Wielkopolski kolega Bartka Wrony. Ten ruch ze strony jednego z młodych piosenkarzy sprawił, że reszta członków postanowiła o rozwiązaniu Just 5. Był to rok 2002.

Czytaj też: Córka Tomasza Karolaka przerwała milczenie. Szczerze opowiedziała o swojej rodzinie

Członkowie Just 5 - 1999 rok

Just 5 boysband
Fot. AKPA

Dalsza kariera Bartka Wrony. Życie prywatne, pasja do zumby, nowa płyta

W tym samym czasie Bartek Wrona postawił na karierę solową. 2004 to czas, w którym stał się uczestnikiem piątej edycji programu Bar. Z kolei rok później na rynku ukazała się piosenka, która znów wyniosła ulubieńca publiczności na szczyt listy przebojów. Mowa o kawałku Ty jedna na milion, dzięki któremu artysta znów zaczął regularnie koncertować, występować. Ale nie na długo… „Miałem wtedy bardzo dużo koncertów, potem 2 miejsce w Sopocie. I przez półtora roku bardzo intensywnie koncertowałem. Potem postanowiłem się trochę oddalić, wyciszyć i skupić nad kolejną płytą. Wydałem płytę „25”, która przeszła bez większego echa, a z której pochodzi numer do Barw Szczęścia”, opowiadał gwiazdor w jednym z wywiadów.

Czas kolejnej przerwy w karierze Bartosz Wrona poświęcił na uporządkowanie życia prywatnego. Ożenił się i przywitał na świecie dwie córki – 17-letnią dziś Wiktorię i 13-letnią Darię. Ukochana piosenkarza ma na imię Maria i jest profesjonalną tancerką, baletnicą oraz instruktorką zumby. To dzięki niej 40-latek w 2012 roku zaraził się pasją do tego typu aktywności, której sam zaczął nauczać w Luboniu. Druga pasja artysty nie musiała jednak ustąpić muzyce – wokalista wciąż nagrywa i koncertuje. W wakacje zapowiadał w sieci, że jego kolejny album jest już gotowy. Czekamy z niecierpliwością! Tymczasem 4 marca na światło dzienne wyszedł singiel "Dawaj", którego oficjalny teledysk można obejrzeć na profilu YouTube wokalisty. 

Zobacz także: Porzucił show-biznes, został rolnikiem. Cezary Pazura ujawnił, co się dzieje z filmowym Siarą!

Tak dziś wygląda Bartek Wrona

A czy jest szansa na powrót zespołu Just 5? „Nigdy z chłopakami na poważnie nie rozważaliśmy reaktywacji Just 5. Gdybyśmy wrócili po tylu latach, uznano by to tylko za skok na kasę”, tłumaczył w rozmowie z dziennikarzami Bartosz Wrona. W innym wywiadzie dodał, że mimo tego wciąż koleguje się z resztą członków Just 5. „Utrzymujemy ze sobą stały kontakt. Z Robertem trochę mniejszy, ponieważ jest za granicą. Jednak z Grzesiem mam stały, bardzo dobry kontakt”, mogliśmy przeczytać kilka lat temu na Feszyn.com.

Jak bardzo zmienił się Bartek Wrona? O tym widzowie mogli się przekonać jakiś czas temu, kiedy piosenkarz odwiedził studio Pytania na śniadanie. Zobaczcie, jak obecnie wygląda wokalista Just 5. Rok temu świętował 40. urodziny. Jego szczery uśmiech z dołeczkami wciąż jest taki sam. Życzymy mu wszystkiego najlepszego.  

Czytaj także: Janusza Józefowicza i jego córkę w przeszłości łączyły trudne relacje. Jak dziś wygląda życie Kamili Józefowicz

Fot. ForumGwiazd / Forum

Bartek Wrona z Just5, 2021
Fot. ForumGwiazd / Forum

Bartek Wrona, program "Pytanie na śniadanie", Warszawa, 2021 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.