Bartek Królik, Viva! 13/2020
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Córeczka jest dla Bartka Królika całym światem: „Sprawiła, że mniej martwię się o przyszłość”

„Ludzie z zespołem Downa nazywani są strażnikami miłości”, mówił artysta

Olga Figaszewska 15 lipca 2021 16:05
Bartek Królik, Viva! 13/2020
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Córeczka Bartka Królika rośnie jak na drożdżach! Dziewczynka 7 lipca skończyła cztery lata. „Same siódemki – boska liczba”, tłumaczyła Karolina Królik w rozmowie z Anną Lewandowską dla Sztuk Walki. Muzyk i współtwórca sukcesu formacji Sistars od początku mówił głośno o tym, że jego pociecha urodziła się z zespołem Downa. Jagódka jest oczkiem w głowie dumnych rodziców, a także starszej siostry. Całkowicie odmieniła życie rodziny. Na Instagramie Bartka Królika można podziwiać pełne czułości kadry z maleństwem, a każde z nich z miejsca podbija serca fanów muzyka. Nic dziwnego, bo obok  rozbrajającego uśmiechu Jagódki nie da się przejść obojętnie.

Bartek Królik o rodzicielstwie i córeczce, Jagodzie

Bartek Królik wraz z żoną, Karoliną doczekali się dwóch pociech: Kaliny i Jagody. „Kalinka to żywotna i ciekawa świata sześciolatka. Z kolei natura Jagódki, która jest obarczona genetyczną wadą, ma swój charakter, coś odrębnego, co automatycznie sprawia, że człowiek podświadomie inaczej do niej podchodzi”, opowiadał o swoich pociechach w rok temu w VIVIE!

Nie ukrywał, że kiedy z żoną dowiedzieli się, że ich młodsza córka urodzi się z wadą poczuli niepokój i niepewność. Nie wiedzieli nic na temat zespołu Downa. Na szczęście szybko się to zmieniło. „Długo przechodziłem etap strachu (…). Ale dla mnie na tym polega prawdziwe życie, że wychodzi mu się naprzeciw. Na tym polega też prawdziwa miłość. Jest to przeciwieństwo 'chowania głowy w piasek”, mówił muzy w rozmowie dla WP Kobieta.

Przeczytaj też: Bartek Królik o ciężkich początkach tacierzyństwa: „Najtrudniejsza była walka z…”

Bartek Królik z córeczką, Jagódką

W rozmowie z Beatą Nowicką dla VIVY! w 2020 roku mówił wprost, że pojawienie się dziecka z zespołem Downa było dla niego trudnym doświadczeniem. „Mój wyimaginowany świat, w którym mam nad wszystkim kontrolę, runął. Jednak to doświadczenie, pomimo swoich trudnych stron, realnie odmieniło moje życie na lepsze”, mówił nam w ubiegłym roku.

Artysta wyznał, że przepełniony obawami, wraz z żoną myślał o przerwaniu ciąży. Nie ukrywał, że wtedy zawiódł sam siebie, dopuszczając taką możliwość. „Jako głowa rodziny, w moim przekonaniu, zawiodłem sam siebie, dopuszczając myśli o przerwaniu ciąży. (...) Wyobrażałem sobie trudne życie, które czeka moje dziecko, martwiła mnie myśl o odrzuceniu, poczuciu bycia gorszym, funkcjonowaniu gdzieś na marginesie społeczeństwa”, mówił w rozmowie z Pani.

Zobacz też: Bartek Królik: „Ze zbyt dużym impetem wpadłem w dorosłe życie, co szybko odbiło się na moim zdrowiu”

Bartek Królik, Viva! 13/2020
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Bartek Królik w sesji VIVY!, 2020 rok

„Ludzie z zespołem Downa nazywani są strażnikami miłości

Dziś małżonkowie nie wyobrażają sobie życie bez Jagody. Jej narodziny zmieniły wszystko. Zniknął strach, obawy, a pojawiły się ogromne pokłady miłości i szczęścia. Wspólnie podkreślają, że ich rodzina nie różni się niczym od innych. Jagoda odblokowała Bartka Królika na kolejne uczucia i emocje. W córeczce odnajduje wszystkie cechy, które są najlepsze w drugiej osobie.

„To, co jest dla mnie najważniejsze, to happy end związany z trudami mojego życia, z trudami pojawienia się na świecie mojej młodszej córeczki. Dzisiaj czuję się bardzo szczęśliwy i jestem mega zaskoczony tym, jaka jest Gucia. Moje uprzedzenia zupełnie zniknęły. Moja niewiedza została odsunięta na dalszy plan, bo miłość i wdzięczność, którą Gucia ma w sobie, całkowicie wyleczyła lęk itd. Debata dotycząca między innymi aborcji to jest spór nierozwiązywalny. My przyjęliśmy naszą córeczkę i jesteśmy teraz mega szczęśliwi”, wyznał w jednej z rozmów dla Plejady Bartek Królik.

Bartek Królik o wyjątkowej relacji z córeczką, Jagodą

W 2020 roku w rozmowie z Beatą Nowicką muzyk opowiadał, że Jagoda ma swoje tempo, do którego cała rodzina się dostosowuje. O  najmłodszej córce wypowiada się z niezwykłą czułością i wdzięcznością. Czterolatka jest jego oczkiem w głowie. Bartek Królik o ludziach z zespołem Downa, mówi: „strażnicy miłości” i podkreśla, że to dzięki córeczce mniej martwi się o przyszłość.

„Mamy w domu księżniczkę o nieco wyższych wymaganiach, dlatego cały dwór musi chodzić przy niej na paluszkach (śmiech). To znaczy, że na przykład bardziej uważamy na skrajne zachowania, unikamy nerwowych sytuacji. Ale tak naprawdę to ona wprowadza do domu dobry humor i ma w sobie dużo naturalnego wdzięku. Rozładowuje atmosferę. Jest zabawna i bardzo uczuciowa. Ludzie z zespołem Downa nazywani są strażnikami miłości. Poza tym to ona sprawiła, że mniej martwię się o przyszłość. A było to moją sporą bolączką związaną z tym, że nasz zawód jest totalnie nieprzewidywalny”, wyznał w 2020 roku Beacie Nowickiej.

Bartek Królik spędza ze swoimi pociechami wiele czasu i celebruje wspólne chwile. „Na zmianę aktywność i leniuchowanie. (…) Przeprowadziliśmy się pod Warszawę, skąd mamy blisko do Kampinosu, blisko nad Wisłę, uwielbiam z córkami jeździć na rowerze, spacerować”, wyznawał Beacie Nowickiej.

Ostatnie zdjęcie Jagódki pojawiło się na profilu muzyka w maju 2021 roku. Jak zwykle fotografia została ciepło przyjęta przez fanów Bartka Królika. Trudno uwierzyć, że dziewczynka już tak wyrosła! 

Odkąd córeczka artysty pojawiła się na świecie, stara się on wspierać osoby z zespołem Downa, porusza ten temat w społeczeństwie i walczy z krzywdzącymi stereotypami, które wynikają z niewiedzy. „Czasy się co prawda bardzo zmieniły, ale wiem, że w niektórych miejscach matki chowają przed światem dzieci z zespołem Downa, bo słyszą, że im się dziecko nie udało. Uważam, że takie krzywdzące słowa są przejawem niewiedzy, niedojrzałości lub zwykłej głupoty”, mówił w jednej z rozmów dla Wysokich Obcasów. 

Rodzinie Bartka Królika życzymy wszystkiego, co najlepsze!  

Zobacz też: Bartek Królik: „Ludzie z zespołem Downa nazywani są strażnikami miłości

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.