Artur Barciś o wierze
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Artur Barciś odszedł z Kościoła katolickiego: „Już dawno się pożegnałem. Coś okropnego!”

Aktor nawiązał do jednego z kłamliwych artykułów

Rafał Kowalski 16 września 2021 07:44
Artur Barciś o wierze
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Artur Barciś zdecydowanie częściej staje na deskach teatrów, niż udziela wypowiedzi do mediów. Może to między innymi efekt tego, że kilkukrotnie napisano o nim w gazetach nieprawdę? Artysta w najnowszym wywiadzie przyznał, że nie jest osobą wierzącą. Zrobił to po tym, jak jedno z czasopism napisało… dokładnie odwrotnie.

Artuś Barciś o wierze. Odszedł z Kościoła

W najnowszym wywiadzie Michała Misiorka z Arturem Barcisiem czytamy, że uwielbiany przez widzów aktor nie należy już do Kościoła katolickiego. Jeszcze niedawno 65-latek przeczytał w jednej z gazet wymyślony wywiad z… nim samym! Czytelnicy dowiedzieli się, że wiara i Bóg są dla aktora bardzo ważne, podczas gdy Artur Barciś już dawno takich słów, by nie powiedział!

Jaka jest prawda? „Niedawno przeczytałem wywiad, którego nigdy nie udzieliłem. Wyszedłem w nim na żarliwego katolika, wręcz dewotę. Podczas gdy ja z Kościołem już dawno się pożegnałem. Coś okropnego! […] Stwierdziłem wtedy, że jak zacznę to dementować, to więcej ludzi kupi to czasopismo, żeby przeczytać ten tekst. A pewnie znaleźliby się tacy, którzy stwierdziliby, że na siłę wypieram się czegoś. Więc machnąłem ręką”, czytamy w serwisie Plejada.pl.

CZYTAJ TEŻ: Wielożeństwo, surowe zakazy i... bogactwo! Kim naprawdę są Mormoni?

Artur Barciś o wierze
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Artur Barciś uśmiercony w artykułach. Komentarz artysty

Inne kłamstwa na temat aktora pojawiły się z kolei w internecie. Okazuje się, że Artura Barcisia kilka razy w sieci uśmiercono… Kto stał za tym okropnym i niesmacznym żartem? „Jak donieśli mi internauci, to polska firma, która ma serwery we Francji. To te same osoby, które odpowiadają za newsy na temat tego, że Robert Lewandowski miał wypadek samochodowy. Ludzie klikają w takie artykuły, a oni potem ściągają ich dane”, wyjaśnił Artur Barciś. „To biznes. Ktoś zarabia w ten sposób pieniądze”, dodał w Plejadzie.

SPRAWDŹ: Ida Nowakowska: „Płatność kartą w kościele to nie jest głupi pomysł” Wypowiedź tancerki podzieliła jej fanów...

Życzymy dużo zdrowia, spokoju i samych prawdziwych artykułów. 

Artur Barciś o wierze
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.