Andrzej Piaseczny Anna Przybylska
Fot. Marek Straszewski, Jacek Poremba
NIEZWYKŁE RELACJE

Anna Przybylska i Andrzej Piaseczny byli parą w serialu. Co łączyło ich w prawdziwym życiu? 

Na ekranie wymieniali gorące pocałunki...

Gabriela Czernecka 9 lipca 2023 17:56
Andrzej Piaseczny Anna Przybylska
Fot. Marek Straszewski, Jacek Poremba

Andrzej Piaseczny poznał Annę Przybylską na planie serialu Złotopolscy. Połączyła ich wyjątkowa przyjaźń, którą przerwała śmierć aktorki. W przeszłości wokalista wielokrotnie wracał wspomnieniami do ich ostatniego spotkania. To, co powiedział, porusza do łez... „Spotkałem ją w marcu. Zupełnie przypadkowo. To był bardzo zły dzień dla niej", przyznał w przeszłości w jednym z wywiadów. Przypominamy, co jeszcze mówił na temat ich relacji. 

Andrzej Piaseczny o Annie Przybylskiej

Andrzej Piaseczny od pewnego czasu ma okazję sprawdzić się w roli jurora tanecznego show. Już od pierwszego odcinka 12. edycji Tańca z Gwiazdami podziwiał na parkiecie córkę Ani Przybylskiej, Oliwię Bieniuk. Wtedy prowadząca zdradziła, że sama aktorka rozważała przed laty wzięcie udziału w tanecznym programie, ale odmówiła tłumacząc, że chce ten czas poświęcić dzieciom. Z kolei Andrzej Piaseczny wyjawił, że nosił Ani Przybylskiej… kwiaty. Wówczas internauci zainteresowali się tym wątkiem i pojawiły się pytania, czy Andrzej Piaseczny i Anna Przybylska byli parą? Okazuje się, że tak, ale tylko na ekranie. Oto niezwykła historia ich znajomości. 

„Oliwia, dziecko, jak ja ciebie widziałem ostatni raz, to leżałaś w wózeczku. Ja do twojej mamusi kwiaty nosiłem 12 lat w filmie i czuję się, jakbym do ciebie nosił, bo jesteś tak podobna”, takimi słowami zwrócił się do córki Ani Przybylskiej Andrzej Piaseczny podczas 12. edycji Tańca z Gwiazdami. Dlaczego? Przed laty Piaska i Przybylską łączyła bliska wieź, więc muzyk nie omieszkał powspominać dawne czasy. Jak więc poznali się Andrzej Piaseczny i Anna Przybylska?

CZYTAJ TAKŻE: Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk opublikowali rodzinne zdjęcia. Tak wyglądał ich weekend na Podlasiu

Anna Przybylska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz

Anna Przybylska i Andrzej Piaseczny - co ich łączyło?

Pod koniec lat 90. na ekranach pojawił się serial Złotopolscy. Andrzej Piaseczny, wówczas lider zespołu Mafia, wcielił się w nim w Kacpra Górniaka — czarną owcę w rodzinie, która porzuciła naukę i szkołę dla muzycznej kariery. Anna Przybylska również pojawiła się w produkcji. Wcieliła się w postać Marylki, która była policjantką. Ta rola szybko zapewniła aktorce rozpoznawalność. W serialu Marylkę i Kubę połączyła silna wieź. Zostali parą. Widzowie mieli okazję śledzić wątek miłosny między tą dwójką.

Andrzej Piaseczny w jednym z wywiadów wyjawił, że pocałunki na planie były… prawdziwe, bowiem żadne z nich nie miało jeszcze takiego obycia aktorskiego: „Tak naprawdę dopiero dużo później dowiedziałem się, że aktorzy pocałunki tylko udają. Nie byliśmy przecież zawodowcami. Owszem, grałem już wtedy koncerty, występowałem w teledyskach, Ania była po pierwszym filmie. Jakiś kontakt z kamerą już mieliśmy. Ale z tym pocałunkiem to na serio nie wiedziałem, że wcale nie trzeba aż tak bardzo naprawdę. I Ania raczej też nie wiedziała”, zdradził.

W wywiadzie dla Faktu dodał: „Nie wiem, czy Ania była wielką aktorką, bo nie zdążyła tego udowodnić. Ale mówi się, że jak się współpracuje z wielkim aktorem, to ten do ostatniego momentu, zanim padnie klaps i rozpocznie się ujęcie, jest kimś innym. Dopiero gdy zaczyna się ujęcie, staje się prawdziwą postacią filmową. Taka była Anka", mówił.

Anna Przybylska, Andrzej Piaseczny
Fot. Krzysztof Jarosz/FORUM

Kulisy kręcenia pamiętnych scen w Złotopolskich, które wzbudzały ogromne zainteresowanie widzów wspominał także reżyser i scenarzysta Radosław Piwowarski: „Dla Przybylskiej wspólna scena z Piasecznym to wielkie przeżycie. Bo wokalista jest idolem również dla niej. W jej pokoju na ścianach wiszą jego plakaty. A do tego pocałunek Kacpra z Marylką trzeba powtórzyć kilka razy”, ujawnił reżyser, potwierdzając, że Anna Przybylska była wtedy fanką muzyka.

Ich drogi szybko się jednak rozeszły: „Pamiętam, że potem przez długi czas zabronili się nam całować. Że to było niby za mocne. Nawet nie pozwolili, żeby nasz romans się rozwinął, później co najwyżej nosiłem Marylce kwiaty. Aż w końcu, czego zawsze żałowałem, rozłączono nas. No, ale »Złotopolscy« lecieli już wtedy w niedzielę w porze obiadu”, mówił Piasek. „Wciąż z pretensją wspominam, że w „Złotopolskich” rozdzielono mnie i Anię Przybylską. Ostatecznie wybrała Tomka i na koniec została jego żoną. Serial jest teraz powtarzany w telewizji, więc można to sobie przypomnieć", dodał w rozmowie z Faktem.

ZOBACZ TAKŻE: Przed laty Urszula wyrzuciła męża z domu. „Nie spodziewał się, że każę mu się wyprowadzić”

Andrzej Piaseczny wspomina ostatnie spotkanie z Anią Przybylską

Prywatnie Andrzej Piaseczny i Anna Przybylska nie byli parą. Aktorka przyznała jednak w jednym z wywiadów, że była fanką jego twórczości. Miała nawet okazję być na jednym z jego koncertów. „Jak się okazało, że mam się z nim całować, nie mogłam spać z emocji. A Piasek całuje genialnie!”, wyjawiła w jednym z wywiadów. Ostatni odcinek serialu Złotopolscy został wyemitowany 25 grudnia 2010 roku.

Anna Przybylska, Andrzej Piaseczny
Fot. Studio69 / Forum

Wiadomo, że po zakończeniu produkcji para spotkała się przypadkiem, ale wokalista nie zdawał sobie sprawy, że to będzie ich ostatnia rozmowa: „Ostatni raz widzieliśmy się tu, niedaleko za rogiem. Była wiosna. Wpadliśmy na siebie przypadkiem. Oczywiście wiedziałem, co się dzieje. Ale mało kto z nas ma tę umiejętności, że gdy staje oko w oko z człowiekiem, którego dotyka choroba, potrafi powiedzieć mu coś mądrego. No bo cóż mądrego można powiedzieć? Że “będzie dobrze”? Nie wiem, co wtedy powiedziałem. Pewnie coś podobnego, bo zapamiętałem odpowiedź. Ania popatrzyła na mnie tak smutno i powiedziała po prostu: “Nie będzie”, zdradził w książce o Ani Przybylskiej Andrzej Piaseczny. 

Przed laty w jednym z wywiadów dla TVP Info dodawał: „Spotkałem ją w marcu. Zupełnie przypadkowo. To był bardzo zły dzień dla niej. Ona chyba wtedy dostała tę najgorszą wiadomość. Mimo tego, ona w dalszym ciągu była uśmiechnięta, - Można by zapytać, dlaczego nie pokazywała nam swojego cierpienia, a przecież wolność wyboru, o którą walczyliśmy jest możliwością schodzenia ze sceny w taki sposób, w jaki chcemy”.

W filmie dokumentalnym o jej życiu wyznał, że dziś żałuje, jak potoczyła się ich ostatnia wymiana zdań. Nie potrafił powiedzieć aktorce nic bardziej podtrzymującego na duchu. To była bardzo trudna sytuacja. „Powiedziałem jej, że wszystko będzie dobrze, a ona spojrzała na mnie poważnie i odpowiedziała: nie będzie”, dodał. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post tłumaczył, że nie widział filmu przed premierą, chociaż była taka propozycja. „Myślę, że to będzie bardzo wielkie wzruszenie, bo dostałem od reżysera fragment mojej wypowiedzi, który nie znalazł się w filmie. Trudno byłoby wszystkie wypowiedzi gości zaproszonych do filmu zmieścić w tak krótkiej formie. Samo to kilka zdań naprawdę wyciskało mi łzy z oczu”, opowiadał.

Anna Przybylska zmarła w 2014 roku na raka trzustki, osierocając trójkę dzieci: dwunastoletnią Oliwię, ośmioletniego Szymona i trzyletniego Jana. Po śmierci aktorki, Andrzej Piaseczny wykonywał czasami na koncertach piosenkę ze Złotopolskich. Zapowiadając ją nie ukrywał, że kojarzy mu się z aktorką. „Pan Bóg dał jej wszystko, poza czasem”, mówił w jednym z wywiadu, dodając: „Całe życie była w biegu, spieszyła się. Jakby wiedziała, że nie zdąży, że ma za mało czasu”.

Wokalista jest także autorem utworu „Ania”, który napisał  specjalnie do filmu o jej życiu.  

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Elżbieta Dmoch od lat nie udziela wywiadów. W ostatnim przywołała bolesne wspomnienia

Andrzej Piaseczny Anna Przybylska
Fot. Marek Straszewski, Jacek Poremba

Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Oliwia Bieniuk, Jan Bieniuk, Szymon Bieniuk, Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011, VIVA! 25/2011
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
Rabat 30%* i prezent**
Rabat 30%* i prezent**
Rabat 30%* od 299 złotych i pr... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
Rabat 30%* i prezent**
Online
Stacjonarnie

Rabat 30%* od 299 złotych i prezent** od 499 złotych w salonach Estēe Lauder oraz na www.esteelauder.pl. *Wykluczenia: linia AERIN, Luxury Collection, Re-Nutriv, zestawy, nowości, produkty mini i przecenione. Nie łączy się z innymi rabatami. **Oferta ważna do wyczerpania zapasów. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
-14% na Prenumeratę ELLE Deco
-14% na Prenumeratę ELLE Deco
Tylko teraz: Roczna prenumerat... więcej»
Kod rabatowy:ELLEDECOSZ
Zobacz
+
-14% na Prenumeratę ELLE Deco
Online

Tylko teraz: Roczna prenumerata Elle Decoration z kompletem świec Corina Candles z rabatem 14%. Otrzymujesz 6 numerów Elle Decoration + luksusowe wegańskie świece Corina Candles w specjalnej cenie. ELLE Decoration to najbardziej luksusowy magazyn o wnętrzach i designie. 

Najniższa cena rocznej prenumeraty z kompletem świec z 30 dni przed obniżką - 175,00 zł. 

Cena po zastosowaniu rabatu - 150,50 zł.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ELLEDECOSZ
Zobacz
Rabat 25% na zakupy za min. 499 zł
Rabat 25% na zakupy za min. 499 zł
Rabat 25% na zakupy za minimum... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO25
Zobacz
+
Rabat 25% na zakupy za min. 499 zł
Online

Rabat 25% na zakupy za minimum 499 zł w sklepie internetowym www.karcher.pl. Oferta dotyczy produktów nieprzecenionych z kategorii Home&Garden i nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO25
Zobacz
Do -40% na najlepsze marki sportowe!
Do -40% na najlepsze marki sportowe!
Rabat do 40% na sprzęt, odzież... więcej»
Kod rabatowy:SPORT
Zobacz
+
Do -40% na najlepsze marki sportowe!
Online
Stacjonarnie

Rabat do 40% na sprzęt, odzież i akcesoria sportowe dostępny w sklepie stacjonarnym i na Sportano.pl. Szczegóły w sklepie i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SPORT
Zobacz
-20% na produkty marki
-20% na produkty marki
Rabat 20% na produkty marki Ri... więcej»
Kod rabatowy:Szalenstwo24
Zobacz
+
-20% na produkty marki
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na produkty marki Rituals przy zakupach za min. 100 zł. Kod promocyjny obowiązuje w sklepach Rituals, aplikacji oraz na naszej stronie internetowej rituals.com. Z rabatu wyłączone są inne promocje, edycje limitowane oraz kalendarze adwentowe. Szczegóły u Partnera.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:Szalenstwo24
Zobacz
-20% na wybrane produkty
-20% na wybrane produkty
Rabat 20% na kolczyki oraz akc... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
-20% na wybrane produkty
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na kolczyki oraz akcesoria przy zakupach za min. 299 zł. Rabat 20% na zegarki do 8 000 zł. Szczegóły w salonach i na wkruk.pl

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.