Anna Dymna, Viva! 6/2022
Fot. Olga Majrowska
O tym jest głośno

Anna Dymna jest jedyną żyjącą aktorką z „Samych swoich”. Po pół wieku ponownie pojawiła się w produkcji

W kogo się wcieliła?

Marta Nawacka 16 lutego 2024 10:00
Anna Dymna, Viva! 6/2022
Fot. Olga Majrowska

Nowa odsłona „Samych swoich” to produkcja, na którą czekało wielu fanów zwaśnionych rodzin Kargulów i Pawlaków. Film „Sami swoich. Początek” pojawił się właśnie w kinach, a jedną z osób, jakie zobaczymy na ekranie jest Anna Dymna. Okazuje się, że aktorka jest jedyną osobą z obsady sprzed pół wieku, która przed laty wcielała się w postać Ani Pawlak. Tym razem wystąpi jednak w zupełnie innej roli...

„Sami swoi. Początek” już w kinach

Losy zwaśnionych rodzin Pawlaków i Kargulów przyciągały przez ekrany wielu widzów. Nic więc dziwnego, że dziś rzesza fanów kultowej produkcji czeka na kolejną odsłonę filmu, która właśnie pojawiła się w kinach. Pół wieku temu w roli wnuczki, Ani Pawlak, w „Nie ma mocnych” oraz „Kochaj albo rzuć”, wystąpiła Anna Dymna, będąca dziś jedyną już aktorką, która występowała w oryginalnej obsadzie sprzed pięćdziesięciu lat. Okazuje się, że teraz także pojawi się na ekranie, ale... zobaczymy ją w zupełnie innej roli.

Czytaj też: W rodzinie Edyty Górniak i Allana Krupy szykują się spore zmiany. Deklaracje syna gwiazdy są konkretne

Kadr z filmu „Sami swoi”,  Władysław Hańcza, Wacław Kowalki, 1967 rok
Fot. archiwum Filmu / Forum

Kadr z filmu „Sami swoi”, Władysław Hańcza, Wacław Kowalki, 1967 rok

Anna Dymna w „Samych swoich”. Kogo zagra?

Saga Sylwestra Chęcińskiego od wielu lat bawi kolejne pokolenia Polaków. Anna Dymna to jedyna aktorka, która wystąpiła w oryginalnej produkcji i ponownie pojawi się na ekranie, tym razem w filmie w reżyserii Artura Żmijewskiego. „Kiedy dostałam ten epizod, to pomyślałam, że to znakomita okazja, by odbyć taką cudowną podróż w czasie, do przodu, do tyłu. To podróż do innej epoki, kiedy był inny świat, inni ludzie”, napisała w swoich mediach społecznościowych. Okazuje się, że artystka wcieli się w postać... prawujenki Ani Pawlak.

„Cofamy się o całe pokolenia. Pawlak i Kargul są dziećmi, wyrostkami... Zbyszek Zamachowski gra ojca Kazimierza Pawlaka, czyli dziadka Ani. Tenże pradziadek Ani ma brata, którego gra Adaś Ferency, a ja gram jego żonę, czyli wujnę Pecynichę, czyli prawujnę Ani Pawlaczki”, tłumaczyła te zawiłości Anna Dymna. „Na planie przewijały się dzieci w różnym wieku. Pytam małego chłopczyka, blondaska, który w pięknym ubranku gonił się na planie z dziewczynką wokół wozu z sianem: „A ty kim jesteś?”. Z dumą odpowiedział: „Ja jestem Witia, twój tata. Mama mi mówiła”. „A ja Jadźka, twoja mama”, dodała dziewczynka”, wyjaśniła aktorka.  

Zobacz także: Karol Strasburger po raz pierwszy został ojcem w wieku 72 lat. Teraz doczeka się drugiej pociechy?

Anna Dymna, „Sami swoi”, 2023 rok
Fot. Podlewski/AKPA

Anna Dymna, „Sami swoi”, 2023 rok

Anna Dymna, Janusz Chabior, „Sami swoi”, 2023 rok
Fot. Podlewski/AKPA

Anna Dymna, Janusz Chabior, „Sami swoi”, 2023 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.