Anita Sokołowska z partnerem
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Poznaj wzruszającą historię miłości Anity Sokołowskiej i Bartosza Frąckowiaka!

To dla niego aktorka rozwiodła się z mężem

Redakcja VIVA! 28 września 2020 18:00
Anita Sokołowska z partnerem
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Anita Sokołowska jest polską aktorką filmową i teatralną. Z Bartoszem Frąckowiakiem poznała się w 2007 roku przy okazji wspólnej pracy nad spektaklem Przebudzenie wiosny. Co prawda nie była to miłość od pierwszego wejrzenia, a raczej powoli dojrzewali do uczucia. Jednak gdy to się pojawiło, stali się niemal nierozłączni. Jak tylko Anita Sokołowska poznała bliżej swojego przyszłego partnera, to już wiedziała, że wpadła po uszy. Dowiedz się, kim jest Bartosz Frąckowiak i poznaj wzruszającą historię ich miłości!

Kim jest Bartosz Frąckowiak?

Bartosz Frąckowiak jest kuratorem, reżyserem oraz badaczem kultury. W latach 2014-2017 był zastępcą dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Dawniej wykładał też na Uniwersytecie w Poznaniu. Obecnie jest zastępcą dyrektora Biennale Warszawa. 

Para wychowuje wspólnie siedmioletniego syna, Antoniego. Choć Anita Sokołowska nie należy do osób, które narzekają na stan rzeczy, życie na dwa domy z pewnością nie było jej na rękę. Na szczęście trzy lata temu Bartosz Frąckowiak zakończył współpracę z Teatrem Polskim w Bydgoszczy i na stałe zamieszkał w Warszawie z rodziną. Dla obojga musiała być to ulga, tym bardziej, że teraz mogą bardziej skupić się na swoim synku. "Kiedy pojawił się na świecie Antoś, uświadomiłam sobie, że nie możemy pozwalać, by cokolwiek nas od niego odsuwało", jak podaje Fakt, mówiła Sokołowska. 

Co prawda Anita Sokołowska i Bartosz Frąckowiak nie zajmują się dokładnie tym samym, jednak pracują w tej samej branży. Daje im to możliwość nawiązywania współpracy przy wielu projektach teatralnych i nie tylko. Dla wielu związków wspólna praca może stanowić źródło konfliktów, jednak nie w przypadku Anity i Bartosza. "Niektórzy uważają, że wspólna praca niszczy związek. Inni z kolei są zdania, że pary, które świetnie dogadują się w życiu, stanowią idealny duet w pracy. My należymy do tej drugiej grupy. Twórcza współpraca pozwala nam się rozwijać i budować wspólną przestrzeń", mówiła Anita Sokołowska na łamach magazynu Gala.

Według aktorki współpraca zawodowa z partnerem nie tylko nie stanowi dla nich problemu, lecz jest wręcz motywacją i inspiracją do dalszych starań. "Dzięki niej dostajemy mnóstwo nowych bodźców do dyskusji, które pobudzają naszą ciekawość świata. Te rozmowy przekładają się na konkretne pomysły na nowe role i spektakle. Zdajemy sobie sprawę, że jak wszyscy artyści jesteśmy egocentrykami, ale staramy się nad tym panować, tak by nie okazało się destrukcyjne dla naszego związku", kontynuowała. Takiej relacji tylko pozazdrościć!

Historia miłości Anity Sokołowskiej i Bartosza Frąckowiaka

Choć Anita Sokołowska nie jest nader wylewna o swoim życiu prywatnym, zdarzają się wyjątki. Jednym z nich był wywiad udzielony Twojemu Stylowi, w którym opowiedziała o swoim związku z Bartoszem Frąckowiakiem. Trzeba przyznać, że ich historia łapie za serce. Wydają się być stworzeni właśnie dla siebie. "Bartek zachwycił mnie swoją energią i intelektem. Jest facetem pełnym pasji, z nim nigdy nie jest nudno. Zakochałam się tez w jego dobrych oczach, jest ciepły, rodzinny", zwierzyła się Anita Sokołowska.

Para poznała się w Bydgoszczy podczas wspólnej pracy nad spektaklem. Aktorka opowiedziała również o tym magicznym momencie w jej życiu. Partner zrobił na aktorce bardzo duże wrażenie. "Po jednej z pierwszych prób totalnie pod wrzeniem Bartka poszłam do garderoby, wzięłam do ręki leżącą tam książkę i na pierwszej stronie natknęłam się na wstęp, który on napisał. Zaczęłam czytać i miałam wypieki na twarzy. Co za język! Sposób myślenia. Już wiedziałam, że wpadłam po uszy" 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.