Fot. VIPHOTO/East News
z życia gwiazd

Miała pojechać na Eurowizję, na drodze jej marzeń stanęła pandemia… Jak wygląda życie Alicji Szemplińskiej?

Młoda gwiazda przygotowuje się do wydania albumu

Marcjanna Maryszewska 7 listopada 2022 15:08
Fot. VIPHOTO/East News

Muzyką zajmuje się od kiedy była dzieckiem. Alicja Szemplińska niedawno skończyła dwadzieścia lat i spełnia swoje największe marzenia. Choć los stanął jej na przeszkodzie wystąpienia na scenie Eurowizji, młoda gwiazda nigdy się nie poddała. Dzięki swojemu niezwykłemu talentowi oraz autorskim tekstom zgromadziła wokół siebie całe rzesze wiernych fanów. Co jeszcze słychać u zwyciężczyni „The Voice of Poland”? Alicja właśnie pracuje nad swoim pierwszym albumem.

Kim jest Alicja Szemplińska? Miała pojechać na Eurowizję 2020

Alicja Szemplińska od lat zachwyca swoim nadzwyczajnym głosem. Swoją przygodę z telewizją rozpoczęła będąc bardzo młodą dziewczyną, a co więcej - zajmując pierwsze miejsce w każdym z programów, w których wzięła udział! Wszystko rozpoczęło się od „Hit, Hit, Hurra”, który zwyciężyła będąc 14-latką. Później przyszła kolej na wygraną „The Voice of Poland”, a pasmo sukcesów zwieńczył Konkurs Piosenki Eurowizji 2020, podczas którego Alicja miała reprezentować nasz kraj.

Niestety, konkurs został odwołany ze względu na epidemię koronawirusa. „Spełnił się niestety najgorszy scenariusz i Eurowizja 2020 została odwołana. Powód jest wszystkim bardzo dobrze znany. Zdrowie jest jedno, więc dbajmy o nie jak potrafimy najlepiej”, pisała wówczas na Instagramie. Przez kolejne miesiące wielu fanów było przekonanych, że 18-letnia wówczas wokalistka mimo wszystko wystąpi w 2021 roku. Tak się jednak nie stało, a miejsce Alicji zajął piosenkarz Rafał Brzozowski. 

CZYTAJ TAKŻE: Jak teraz wygląda życie Muńka Staszczyka? Zawsze miał oparcie w Bogu: „Moje nawrócenie trwa 22 lata i będzie trwać do końca życia"

W wywiadzie dla Interii Alicja wyznała, że taki obrót spraw jej nie zniechęcił do dalszej pracy i ponownie zdecydowała się zgłosić swoją kandydaturę: „Rozumiem, że jest to już w woli nadawcy i jest to poza mną. Także ja nie mogę w tej kwestii nic zrobić, tylko wyrazić swoją chęć, gotowość do współpracy i stworzyć piosenkę. To wszystko spełniłam. Teraz decyzja jest poza mną”, tłumaczyła.

Alicja Szemplińska, finał trzeciej edycji The Voice Kids, Warszawa 22.02.2020

Fot. VIPHOTO/East News

Z kolei na swoim Instagramie opublikowała wpis, w którym pogratulowała nowemu reprezentantowi i ujawniła, że fani mogą spodziewać się wielu nowych wydań jej autorstwa. „Marzenia o tegorocznej Eurowizji dobiegły dziś końca. Przeżywałam to już, ale ostatnim razem była jeszcze nadzieja, którą żyłam kolejny rok. Do dziś. COVID-19 zatrzymał mnie w zeszłym roku, a w tym… Mam 18 lat i chcę śpiewać, tworzyć, pisać i spotykać się z Wami na koncertach. Nie wyobrażam sobie innego życia. Stres, zaszczyt i duma wynikająca z reprezentowania kraju, który kocham, mieszały się przez ostatnie 12 miesięcy z poczuciem niepewności i nadziei na "powołanie” w tegorocznym konkursie” - pisała.

Ostatecznie w całej sprawie głos zabrał sam Rafał Brzozowski. Wokalista nie szczędził pochwał koleżance po fachu i stwierdził, że przed młodą gwiazdą jeszcze wiele sukcesów. „Alicja jest wspaniałą wokalistką, piękną kobietą i w ogóle jest bardzo zdolna i utalentowana, przed nią jeszcze wielka kariera. Natomiast to były wybory piosenek, to była najlepsza piosenka, jaką teraz można było dać na Eurowizję”, ujawnił piosenkarz w Pytaniu na śniadanie. 

Z kolei niedawno Alicja Szemplińska ponownie poruszyła temat Eurowizji w rozmowie z Gazetą Krakowską. 20-latka wyznała, że z początku trudno było się jej pogodzić z takim obrotem spraw, lecz dokonała jedynego, słusznego wyboru - nie poddawać się. „Na początku było to dla mnie ciężkim doświadczeniem. Jednak czas leczy rany. Nabrałam do tego dystansu i doszłam do wniosku, że nic nie dzieje się przypadkowo. Jestem już więc pogodzona z tamtą sytuacją. Jeśli Eurowizja jest mi pisana, to jeszcze mam czas na to. Na ten moment skupiam się na swoim pierwszym albumie. Jeśli mam zaśpiewać w tym konkursie, to w przyszłości to się wydarzy”, wyznała wówczas.

Alicja Szemplińska. Jak dziś wygląda jej życie?

Gwiazda doskonale wykorzystała swoje pięć minut, jakie zapewniła jej kariera telewizyjna. Dziś 20-latka ma na koncie kilka singli i jak sama przyznaje, jest w trakcie pracy nad swoją płytą. Alicji zależy na przekazie, który płynie z tworzonej przez nią muzyki. Dlatego wszystkie teksty pisze sama. „Własne piosenki mają bardziej osobisty przekaz. Są więc o wiele bardziej autentyczne. A ja stawiam na prawdę w mojej muzyce. Cieszę się więc, że doszłam do momentu, w którym mogę brać udział w tworzeniu swojego repertuaru. Dzięki temu czuję to, co śpiewam. Czuję, że to jest prawdą, że to są opowieści o moim życiu. Paradoksalnie dzięki temu większa liczba słuchaczy może się z tym utożsamiać”, przyznała w rozmowie z Gazetą Krakowską.

ZOBACZ TAKŻE:  Syn Kayah i Rinke Rooyensa to prawdziwy przystojniak. Tak wygląda teraz 23-letni Roch! 

Alicja Szemplińska w muzyce stawia na soul i nowoczesne R&B, do którego jej głos pasuje idealnie. Jednak zaznacza, że nie chce ograniczać się wyłącznie do dwóch gatunków. „R&B można fajnie łączyć z urban popem czy z hip-hopem, bo te gatunki są blisko siebie. Jestem więc otwarta na różne eksperymenty. Teraz cały swój czas spędzam w studio i codziennie tworzę coś nowego. Jak to mówią: „jestem w twórczym szale”, dodała w tej samej rozmowie.

Choć wokalistka jest już rozpoznawalna, a jej osobą coraz częściej interesują się media, ona sama niechętnie mówi o swoim życiu prywatnym. W wywiadach najchętniej porusza temat swojej pracy i opowiada o nadchodzących projektach. Okazuje się, że Alicja nie tylko wcale nie lgnie do świata show-biznesu, ale również tak naprawdę wcale nie zna wielu ludzi z tamtejszego środowiska. 

Tak się bowiem składa, że nie mam zbyt wielu przyjaciół z show-biznesu. Ale dobrze mi z tym. Czuję się komfortowo w gronie starych znajomych. Staram się też zachować dystans i chronię swoją prywatną sferę przed mediami społecznościowymi. Myślę, że to dobra droga, żeby zachować siebie i mieć część swego życia wyłącznie dla siebie”, tłumaczyła na łamach Gazety Krakowskiej.

Alicja Szemplińska podjęła studia kulturoznawcze, jednak okazuje się, że niestety nie udało się jej pogodzić nowych obowiązków z pracą. Planuje kontynuować naukę, lecz prawdopodobnie nie wydarzy się to w najbliższym czasie. „Teraz stawiam na muzykę, ale nie mówię „nie” studiom w przyszłości. Mam tu na myśli nie tylko wspomniane kulturoznawstwo. Chciałabym też rozwijać się dalej wokalnie i aktorsko. Mam więc dużo do zrobienia. Ale ja lubię sobie stawiać wyzwania. Dużo pracy mnie motywuje. Kiedy jej nie mam, to się źle czuję”, wyjaśniała. 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Trzyma się z dala od blasku fleszy. Tak dziś wygląda życie Mieczysława Szcześniaka

Wokalistka zamieszkała w Warszawie lecz stara się odwiedzać najbliższych tak często, jak to tylko możliwe. W ostatnim czasie natłok pracy spowodował, że młodej gwieździe trudno było wygospodarować czas na wyjazdy. „Wiem, że moi rodzice bardzo za mną tęsknią i ciężko przeżywają taki dłuższy stan rozłąki. Podobnie moja siostra i moje koty. Dlatego kiedy tylko mogę, to przyjeżdżam, choćby na jeden dzień. Relacja rodzinna jest dla mnie bardzo ważna. Kiedy więc tylko mogę, to witam mój Ciechanów”, opowiadała. Zaznaczyła również, że rodzice okazują jej wiele wsparcia i są zadowoleni z faktu, że ich córka się spełnia muzycznie. Obecnie Alicja Szemplińska przygotowuje się do wydania debiutanckiego krążka, promowanego singlem IDK.

Tymczasem my życzymy jej wielu sukcesów i spełnienia zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym!  

Alicja Szemplińska, 10. edycja The Voice of Poland, Warszawa 30.11.2019

Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.