Agata Steczkowska, VIVA! marzec 2017, main topic
Fot. Krzysztof Opaliński
O NIEJ SIĘ MÓWI

Agata Steczkowska chce nakręcić film o swoich rodzicach, a konfliktu z rodzeństwem nie ma, bo...

Weronika Kostyra 23 maja 2017 20:15
Agata Steczkowska, VIVA! marzec 2017, main topic
Fot. Krzysztof Opaliński

 

Książka „Steczkowscy. Miłość wbrew regule” jeszcze przed ukazaniem wywołała medialną burzę. Po premierze 29 marca przypuszczenia się potwierdziły, bo rodzina Agaty Steczkowskiej nie pojawiła się na niej. Czy ujawnione tajemnice rodziny Steczkowskich odbiły się na ich relacjach?

 

Najstarsza z rodzeństwa, Agata Steczkowska, napisała książkę, w której ujawniła rodzinne tajemnice. Opowiedziała historię swojej muzycznej rodziny, przede wszystkim związku rodziców. Istotne w historii jest to, że ojciec, gdy poznał przyszłą żonę oraz gdy spodziewali się pierwszego dziecka, Agaty, był księdzem. To odbiło się w miejscowości, w której mieszkali, szerokim echem.

 

Agata Steczkowska ma konflikt z rodzeństwem?

Media sugerowały, że liczne rodzeństwo Steczkowskiej nie podziela entuzjazmu, co do upublicznienia tej historii i trwa między nimi konflikt. Agata Steczkowska w wywiadzie dla „Twojego Imperium” zaprzeczyła tym informacjom. Okazało się, że konfliktu nie ma, ponieważ… rodzina w ogóle nie ma ze sobą kontaktu. Agata nie wie nawet, czy przeczytali oni jej książkę:

Pisano, że była kłótnia rodzinna, że rodzeństwo się na to nie zgadza, że mama jest przeciwko. To kompletne bzdury. Nie było nawet spotkania rodzinnego. A co dopiero kłótni. Przecież żeby się pokłócić, trzeba się spotkać.

 

Czy rodzeństwo czytało książkę?

Tego nie wiem. Wysłałam im ją oczywiście, bo mieszkamy w różnych miejscach w Polsce i trudno nam się wszystkim zebrać. Gdyby ktoś był śmiertelnie chory to przypuszczam, że cała rodzina byłaby przy jego łóżku. Mamy ze sobą normalne, życzliwe stosunki.

 

Jak układają się relacje między rodzeństwem?

Rodzice tak nas wychowali, że staramy się wszyscy nawzajem wspierać. Często jesteśmy na swoich koncertach. Uczestniczymy w nich grając i śpiewając albo jako publiczność. Tęsknimy za muzykowaniem ze sobą. Jeśli ja zapraszam kogoś z rodzeństwa do swoich projektów, to jadą i nie pytają, czy dostaną jakieś pieniądze, czy będą mieli co jeść i gdzie spać, bo nie to jest ważne, tylko to, że chcą razem ze mną pomuzykować. Wszyscy jesteśmy z wykształcenia muzykami.

 

Agata Steczkowska odpowiedziała też na pytanie, czy nie miała wątpliwości, co do zdradzania rodzinnych tajemnic. Od początku był to powód potencjalnego konfliktu w rodzinie.

Mnie nie interesuje to, o czym ludzie plotkują, bo ludzie mogą myśleć, mówić i śnić o tym, co chcą. Książkę napisałam, aby złożyć hołd moim wyjątkowym rodzicom. Miałam też wewnętrzną potrzebę, aby prawda o rodzicach i mojej rodzinie ukazała się w pełni. Odarta z brudu, kłamstw, plotek i nieżyczliwości ludzkiej, okazała się piękna. Jeśli ktoś chce wiedzieć, jak rzeczywiście było, to może przeczytać książkę, bo ona jest jak dokument.

 

Poza tym zachęcona zainteresowaniem swoją książką, rozważa nakręcenie filmu o swoich rodzicach.

Wiele osób mi to sugeruje. Ja też tak widzę tę historię. Bardzo bym sobie życzyła, by taki film kiedyś powstał.

 

Agata Steczkowska, VIVA! marzec 2017
Fot. Krzysztof Opaliński

 

Jeszcze przed premierą Agata Steczkowska opowiedziała VIVIE! o książce. Co jest w niej skandalicznego?

Agata Steczkowska: Nic. Mnie nie interesują takie rzeczy: ani parcie na szkło, ani to, co sobie ktoś pomyśli, ani w jaki sposób będzie o tym mówił. To jest sprawa osobista każdego człowieka. Jego reakcje też są osobiste. Mogę zrozumieć dlaczego to wzbudza emocje u niektórych ludzi.

 

- Bo ksiądz, który ma dziecko to jest tabu społeczne, o którym lepiej nie mówić.

Ludzie boją się rzeczy, których nie rozumieją, które przekraczają ich zdolność pojmowania. W związku z tym wolą unikać takich tematów, odpychają je od siebie.

 

- Jeden z najmocniejszych fragmentów książki opisuje moment, w którym Twój tato dowiaduje się, że zostanie ojcem. Zamyka się w pustelni w Dulki na tydzień, żeby rozmówić się ze swoim sumieniem i Panem Bogiem. Któregoś dnia na dole, na ławce, na kilka godzin siada Twoja mama.

Nie tyle czeka na niego, co jest z nim. Potem ona poszła, on dalej został. Moja mama jest bardzo skromną i skrytą osobą. Dała ojcu całkowitą wolność, całkowitą wolność wyboru. Dlatego była przekonana, że spędzi ze mną sama całe życie. Kochała tylko jednego mężczyznę w swoim życiu, mojego ojca, ale nawet nie marzyła o tym, że on porzuci kapłaństwo, żeby z nią żyć, mieszkać, wychowywać dzieci czy w ogóle płodzić kolejne potomstwo. Mama nigdy nie naciskała taty, nie płakała, nie prosiła, nie szantażowała emocjonalnie. Zdawała sobie sprawę z tego jak bardzo ludzie go uwielbiali jako księdza ponieważ okazywali to na każdym kroku. Znała go od dziecka.
 

Zobacz także: „Jestem dzieckiem księdza’’! Poruszająca rozmowa z Agatą Steczkowską

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
-40% na wszystkie produkty
-40% na wszystkie produkty
Rabat 40% na wszystkie nieprze... więcej»
Kod rabatowy:wiosna40
Zobacz
+
-40% na wszystkie produkty
Online

Rabat 40% na wszystkie nieprzecenione produkty dostępny na christianlaurent.eu. Wpisz w polu kod rabatowy tuż przed finalizacją zamówienia. Szczegóły na stronie. 

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:wiosna40
Zobacz
-20% na wybrane produkty
-20% na wybrane produkty
Rabat 20% na kolczyki oraz akc... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
-20% na wybrane produkty
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na kolczyki oraz akcesoria przy zakupach za min. 299 zł. Rabat 20% na zegarki do 8 000 zł. Szczegóły w salonach i na wkruk.pl

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
-25% na wszystko
-25% na wszystko
Rabat 25% na całą ofertę MEFEM... więcej»
Kod rabatowy:SZ25
Zobacz
+
-25% na wszystko
Online
Stacjonarnie

Rabat 25% na całą ofertę MEFEMI w cenie regularnej. Promocje na stronie www nie łączą się. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZ25
Zobacz
Wybrane marki nawet do -40%
Wybrane marki nawet do -40%
Twoje ulubione produkty w wyją... więcej»
Zobacz
+
Wybrane marki nawet do -40%
Online

Twoje ulubione produkty w wyjątkowych cenach. Rabat do -40% na wybrany asortyment dostępny na cocolita.pl. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
-30% od AVA
-30% od AVA
AVA- to co najlepsze w naturze... więcej»
Kod rabatowy:AVA30
Zobacz
+
-30% od AVA
Online

AVA- to co najlepsze w naturze połączone z możliwościami współczesnej biotechnologii,  pielęgnacja wszech czasów. Rabat 30% na cały asortyment na ava-kosmetyki.pl. Przy zakupach za min. 150 zł przesyłka gratis. Oferta nie łączy się z innymi promocjami.  

Najniższa cena pianki ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 31,90 zł. 

Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 22,33 zł.  

Najniższa cena dezodorantu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 32,90 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 23,03 zł.

Najniższa cena kremu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 44,90 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 32,43 zł.


Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:AVA30
Zobacz
Rabat do -20%
Rabat do -20%
-10% na zakupy za min. 99 zł l... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
+
Rabat do -20%
Online

-10% na zakupy za min. 99 zł lub -20% na zakupy za min. 199 zł. Rabaty nie łączą się z innymi promocjami oraz nie dotyczą produktów Hebe Partner. Oferta i szczegóły w aplikacji Hebe i na hebe.pl. 

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.