Jak zakochani się poznali? Jak wyglądał ich ślub? Przypominamy!

Olga Figaszewska 21 czerwca 2023 10:51

To już 15 lat, odkąd Agata i Piotr Rubik są szczęśliwym małżeństwem. Sakramentalne tak powiedzieli sobie 21 czerwca 2008 roku. Małżonków połączyło wyjątkowe uczucie. ,,Nie ma recepty na miłość, udany związek", mówili w jednym z wywiadów. Wciąż patrzą na siebie tak samo i podkreślają, że byli sobie przeznaczeni. Dziś są szczęśliwymi rodzicami dwóch wspaniałych córeczek i wciąż z sentymentem wspominają najpiękniejszy dzień w swoim życiu...

Agata i Piotr Rubikowie o miłości i pierwszym spotkaniu

Jak wyglądała historia miłości małżonków? Agata i Piotr Rubikowie po prostu byli sobie pisani. „Wierzę w przeznaczenie. Żaden podryw nie wyjdzie, jeżeli nie jesteśmy sobie przeznaczeni. U nas się udało, bo mieliśmy być ze sobą. Po prostu tak było zapisane w gwiazdach. (...) Jedyną receptą na udany związek po etapie podrywu i zakochania jest to, by nauczyć się ze sobą żyć. Ta druga osoba musi być przyjacielem, bratnią duszą. Łatwiej jest się zakochać, niż spędzać ze sobą codzienność”, mówił muzyk w rozmowie z Izabelą Janachowską na jej kanale YouTube.

Swoją przyszłą żonę poznał na konkursie Miss w 2005 roku, gdzie przygotowywał oprawę muzyczną do wydarzenia. Agata była jedną z uczestniczek (zajęła wówczas trzecie miejsce). Chociaż piękność od razu zwróciła na siebie uwagę artysty, to sama przyznała, że nie wiedziała, kim jest Piotr Rubik. Tymczasem muzyk wyznał, że wcześniej ukochana pojawiła się w jego śnie. Z jego strony to była miłość od pierwszego wejrzenia.

„Było bardzo dużo fajnych dziewczyn, a mimo to ja od razu zauważyłem tylko Agatę. Tylko ją widziałem (...) Agata mi się wcześniej trochę śniła. Po premierze Tu es Petrus w czerwcu miałem wypadek motocyklowy i przez 6 tygodni byłem w gipsie, jeździłem do szpitala i na rehabilitację. Miałem taki sen, że w szpitalu, co są takie duże windy (...) śniło mi się, że otwierają się te drzwi i wychodzi ona”, zdradził Piotr Rubik w rozmowie z Izabelą Janachowską.

Ze strony Agaty wyglądało to zupełnie inaczej. Ze względu na różnicę wieku nie myślała o przyszłym mężu w kategoriach damsko-męskich. W tamtym momencie jej myśli zaprzątały zupełnie inne rzeczy, a mianowicie konkurs, który wymagał od niej koncentracji. „Wiedzieliśmy, że jest muzykiem. Na dzień przed finałem dowiedziałyśmy się, ze wygrał na festiwalu w Sopocie. Nic o nim nie wiedziałam. W tamtym momencie myślałam tylko o konkursie”, wyznała ukochana muzyka. 

Okazuje się, że Piotr Rubik użył sposobu, by zamienić z Agatą kilka zdań. Tym ją ujął i zwrócił na siebie uwagę. Inaczej spojrzała na zdeterminowanego artystę. „Podczas robienia wspólnego zdjęcia, powiedział, że chciałby mi potem coś powiedzieć, ale tak, żeby nikt nie słyszał (...) Sens był taki, że nieważne co się wydarzy jutro podczas finału, ty tu jesteś najpiękniejsza i będę grał tylko dla ciebie. Od razu obrosłam w piórka”, zwierzyła się w programie Agata Rubik. Muzyk po roku poprosił ukochaną o rękę. To był dla niego niesamowicie stresujący moment. 

Czytaj także: Jan i Lenka Klimentowie zostaną rodzicami! „Czekaliśmy na ten moment tak długo…”

Jak wyglądał ślub Agaty i Piotra Rubików?

Ślub pary odbył się czternaście lat temu we Wrocławiu. Piotr i Agata Rubikowie postanowili, że chcą, aby podczas tego wymarzonego dnia towarzyszyli im rodzina i najbliżsi przyjaciele. Nie zabrakło także solistów z chóru Piotra. To oni śpiewali podczas mszy. 

W rozmowie z Izabelą Janachowską nie ukrywali, że dziś uroczystość wyglądałaby zupełnie inaczej. W tamtym czasie zakochani chronili się przed zainteresowaniem fotoreporterów. Agata i Piotr Rubikowie przyznają, że na dwa tygodnie przed uroczystością otrzymali informację o tym, że paparazzi jadą na ich ślub z Warszawy do Wrocławia. Postanowili, że pokrzyżują ich plany. Goście do końca nie wiedzieli, gdzie obędzie się uroczystość. „Chcieliśmy się pobrać niedaleko miejsca, gdzie było nasze wesele, w katedrze, a katedry nie można było zamknąć. W ostatniej chwili zrobiliśmy ślub w moim osiedlowym, który można było zamknąć, bardziej kameralnie, ale było super”, mówiła Agata Rubik w rozmowie z Izabelą Janachowską.

Niezwykła  ślubna sesja zakochanych pojawiła się tylko na łamach VIVY! ( jej efekty można oglądać w naszej galerii). Spekulowano, że Agata i Piotr Rubikowie sprzedali swoją prywatność. W wywiadzie z kwietnia ubiegłego roku małżonkowie rozprawili się z tymi plotkami i zdradzili, jak wyglądała współpraca z magazynem.

„Logistyka nas denerwuje i postanowiliśmy dogadać się z jednym magazynem, żeby wziął na siebie logistykę i ochronę tego naszego wydarzenia i w zamian za to będą mogli opublikować reportażowe, wybrane przez nas zdjęcia. To było wszystko, co dostaliśmy od tego magazynu. Były plotki, że sprzedaliśmy swój ślub, jeśli ktoś ocenia transport i ochronę naszych gości to tak. (…) Zaufaliśmy magazynowi i ich pomysłom”, wyznała ukochana Piotra Rubika.

Para w dniu swojego ślubu prezentowała się zjawiskowo. Agata Rubik wyglądała przepięknie w jedwabnej sukni do ziemi uszytej przez duet projektantów Paprocki & Brzozowski. Z kolei Piotr Rubik wystąpił w niebieskim fraku. Z perspektywy czasu uważają, że największym błędem podczas organizacji wesela była lokalizacja noclegu dla gości przez co wiele osób dość szybko zeszło z parkietu.

„Wiesz, co było największym błędem? Nasza sala weselna była w hotelu i nasi goście weselni mieli na górze swoje pokoje i jak już sobie popili. Kiedy chcieli odpocząć to zostawali już w pokojach. A była super zabawa!”, mówiła Agata Rubik.

Małżonków dzieli 19 lat różnicy, dla nich to tylko liczba. Chociaż niektórzy nie dawali im szans, Agata i Piotr Rubikowie udowadniają, że prawdziwa miłość przetrwa wszystko. Swoje uczucie pielęgnują każdego dnia. „Różnica wieku nie była przeszkodą między nami. Ci, którzy sobie żartowali z tego albo mówili złe rzeczy już teraz zamilkli, bo widzą, że to wszystko działa. W świecie facetów jest to sukces, jeżeli ma się o wiele młodszą żonę. Ze strony moich kolegów czy przyjaciół absolutnie był szacun”, podkreślał artysta. „Nie obchodzi nas to, co mówią o nas ludzie”, dodał muzyk.

Czytaj także: Duża różnica wieku i skandal w tle. Trudna miłość Emmanuelle Seigner i Romana Polańskiego

Agata i Piotr Rubikowie obchodzą 15. rocznicę ślubu

Para chętnie obchodzi kolejne rocznice dnia, kiedy oboje stanęli na ślubnym kobiercu, i równie chętnie relacjonują je w mediach społecznościowych. W czerwcu 2021 roku - znany z romantyzmu Piotr Rubik po raz kolejny zaskoczył ukochaną. Agata Rubik została zaproszona przez męża na rocznicowy wyjazd, ale niemal do końca nie wiedziała, gdzie leci. Finalnie okazało się, że celem wyprawy był Paryż. Małżonkowie, który dali się nam bliżej poznać w show Power Couple, zatrzymali się w luksusowym miejscu. „Hotel pomyślał o naszej rocznicy, dał nam szampanik oraz tartę truskawkową. (…) Trzeba zacząć świętować. Cheers”, mówił Piotr Rubik na Instagramie.

Zakochani odwiedzili jedną z galerii sztuki oraz restauracje. Jedna z nich wywołała w byłej modelce wspomnienia. „Idziemy teraz na szybki "lanczyk" w miejsce, gdzie po raz pierwszy jadłam carpaccio z karczocha i się zakochałam, ale wiecie co, chyba robię lepsze” wyznała wtedy w sieci Agata Rubik.

W tym roku na profilu Agaty Rubik pojawiło się video, na którym wraz z mężem tańczą pod gołym niebem. Zapatrzona w siebie para uśmiecha się i widać, że jest bardzo szczęśliwa.

"Tańczymy ze sobą już 15 lat! Kryształowa rocznica ślubu, choć w tym roku bardziej arbuzowa." - napisała żona Piotra Rubika.

Życzymy kolejnych lat w zdrowiu, miłości i szczęściu!  

Sprawdź również: Anna i Robert Lewandowscy świętują dziewiątą rocznicę ślubu. Oto niepublikowane zdjęcia z uroczystości

1/8
Piotr Rubik i Agata Paskudzka, Viva! czerwiec 2008
Copyright @Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
1/8

Ślub Piotra i Agaty Rubików odbył się w czerwcu 2008 roku

2/8
Piotr Rubik i Agata Paskudzka, Viva! czerwiec 2008
Copyright @Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
2/8

Chwilę potem na łamach VIVY! opublikowaliśmy przepiękną sesję

3/8
Piotr Rubik i Agata Paskudzka, Viva! czerwiec 2008
Copyright @Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
3/8

Zakochanym towarzyszyli przyjaciele i rodzina

4/8
Piotr Rubik i Agata Paskudzka, Viva! czerwiec 2008
Copyright @Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
4/8

Piotr i Agata Rubikowie zadbali o piękne stroje i dobre nastroje

5/8
Piotr Rubik i Agata Paskudzka, Viva! czerwiec 2008
Copyright @Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
5/8

Wrażenie robiły też inne detale...

6/8
Piotr Rubik i Agata Paskudzka, Viva! czerwiec 2008
Copyright @Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
6/8

Dziś zakochani są rodzicami dwóch córek

7/8
Piotr Rubik i Agata Paskudzka, Viva! czerwiec 2008
Copyright @Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
7/8

Czy bardzo zmienili się przed 13 lat?

8/8
Piotr Rubik i Agata Paskudzka, Viva! czerwiec 2008
Copyright @Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
8/8

Życzymy dużo miłości!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.