Maria Peszek
Fot. Instagram @mariapeszek_official
O tym się mówi!

Maria Peszek od 30 lat ''ma żonę''. Nie planują mieć dzieci

„Ma tajny klucz do mojej wrażliwości”, mówiła

Aleksandra Frankowska 20 lipca 2023 09:51
Maria Peszek
Fot. Instagram @mariapeszek_official

Maria Peszek od lat wzbudza kontrowersje swoją działalnością muzyczną i ostrożnymi wypowiedziami na tematy polityczne. Jednak o jej życiu prywatnym rzadko mówi się publicznie. W niedawno wyemitowanym odcinku programu "W moim stylu" z Magdą Mołek, artystka po raz pierwszy otworzyła się na temat swojego związku z ukochanym "Edkiem". Co najbardziej zaskakujące, okazało się, że Maria Peszek od niemal 30 lat nazywa swojego wieloletniego partnera "żoną".

ZOBACZ TEŻ: Jan Peszek szczerze o małżeństwie, alkoholizmie i ojcostwie, które go ocaliło

Maria Peszek ma "żonę"

W rozmowie z Magdą Mołek Maria Peszek wyjawiła: "Mój partner wieloletni (we wrześniu będziemy świętować 30. rok naszej wspólnej podróży przez życie) mówi o sobie, że jest moją "żoną"". Choć sama rozumie metaforę, której partner używa, nie pozostaje obojętna na konotacje płynące z tego określenia. Pragnąc uszanować Edka i jego potrzebę pozostawania w cieniu, podkreśla, że to dzięki niemu może funkcjonować w świecie ekstremalnie radykalnej sztuki, którą tworzy. To on daje jej emocjonalne bezpieczeństwo, umożliwiając rozwijanie się artystycznie.

Maria Peszek z partnerem, Bal „Sukcesu”, 08.03.2006 rok
Fot. Palicki/AKPA

Maria Peszek z partnerem, Bal „Sukcesu”, 08.03.2006 rok

Oprócz typowej relacji miłosnej, Maria Peszek opisuje swojego partnera jako współtwórcę swojego świata artystycznego. Edward pełni wiele funkcji, od zarządzania jej działaniami po projektowanie okładek książek i płyt. Jest wsparciem zarówno na scenie, jak i poza nią. Ich wspólna praca i zaangażowanie sprawiają, że Maria czuje się pełna inspiracji i gotowa na ekstremalne wyzwania artystyczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nieobliczalna, zadziorna, a przy tym zaskakująco wstydliwa. Maria Peszek kończy 44 lata!

Niezwykły związek z 30-letnim stażem

Maria Peszek i Edward to para nietuzinkowa. Wiele osób zastanawiało się, dlaczego artystka nie chce mieć dzieci. W jednym z wcześniejszych wywiadów przyznała, że była to jedna z najlepszych decyzji w jej życiu. Patrząc na kondycję świata i planety, nie chciała brać na siebie odpowiedzialności za przyszłe pokolenia. Razem z Edwardem podjęli przemyślaną i wspólną decyzję, której nie żałują. Choć może to być decyzja obarczona smutkiem, Maria Peszek czuje, że była słuszna w obliczu globalnych wyzwań.

Maria Peszek
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Choć życie prywatne Marii Peszek pozostaje raczej ukryte przed opinią publiczną, to jej historia z Edwardem zachwyca. Jest to z pewnością relacja pełna szacunku i wzajemnego wsparcia, która daje artystce energię do tworzenia i bycia sobą.  

Maria Peszek, plan programu rozrywkowego „Moja krew”, 25.11.2004 rok
Fot. Zawada/AKPA

Maria Peszek, plan programu rozrywkowego „Moja krew”, 25.11.2004 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.