Rafał Królikowski, żona Dorota Mirska-Królikowska, Warszawa, 17.04.2009 rok
Fot. VIPHOTO/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

Poznali się podczas wywiadu, wychowali dwóch synów. Wieść o rozstaniu Rafała Królikowskiego gruchnęła nagle

Byli razem niemal trzy dekady...

Rafał Kowalski 16 października 2023 12:31
Rafał Królikowski, żona Dorota Mirska-Królikowska, Warszawa, 17.04.2009 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Byli power couple lat 90. Piękni, szaleńczo w sobie zakochani, uwielbiani przez media. Rafał Królikowski i Dorota Mirska poznali się w trakcie wywiadu. Zaiskrzyło. Wzięli ślub. Doczekali się dwóch synów: 25-letniego dziś Piotra i 21-letniego Michała. Oni sami byli razem przez niemal trzy dekady. Niestety, wiele wskazuje na to, że ten związek dobiegł końca... Jak wyglądała historia miłości dziennikarki i aktora?

Rafał Królikowski: żona. Jak się poznali? Ślub, dzieci

W 1994 roku Rafał Królikowski był już dwa lata po ukończeniu warszawskiej szkoły teatralnej. Jego kariera nabierała tempa, a kolejnym jej etapem była rola Gustawa w przedstawieniu Śluby Panieńskie. 28-letni wówczas artysta zgodził się, by przy okazji spektaklu udzielić wywiadu dziennikarce Twojego Stylu. Rozmowa o sztuce uwodzenia udała się tak bardzo, że aktor i Dorota Mirska wkrótce zostali parą.

Jak wyglądało ich pierwsze i drugie spotkanie? „Byłem w trakcie przygotowywania się do roli w „Ślubach Panieńskich”, gdzie grałem Gustawa, czyli koronnego uwodziciela polskiej literatury. On fantastycznie podrywał słowem, rozmawiając z kobietami w strasznie zawiły sposób. Już wtedy, prawie 20 lat temu, wydawało mi się to zbyt trudne i archaiczne, bo już nikt w taki sposób nie romansuje. Ale udało mi się wejść w schemat. Musiałem pokochać ten sposób flirtowania”, opowiadał artysta w rozmowie z Weroniką J. Lewandowską. „Spotkałem się ze swoją przyszłą żoną, kiedy tak jak pani wspomniała, dostała zlecenie żeby zrobić ze mną wywiad na ten temat. Zobaczyłem piękną, młodą kobietę i zaśmiałem się w duchu myśląc, że przecież nie mogę z nią o tym rozmawiać i nie będę odkrywał swoich kart. Rozmawialiśmy na wiele różnych tematów, które nas wspólnie zajmowały. Głównie filmy i teatr. Aby zrobić autoryzację, zaprosiłem Dorotę do Muzeum Narodowego na wystawę wybitnej malarki, Meli Muter, którą akurat przygotowała moja profesor, jeszcze ze szkoły teatralnej”, dodał w tym samym wywiadzie dla NaTemat.

CZYTAJ TAKŻE: Nie żyje Stanisław Radwan. Z młodszą o 27 lat Dorotą Segdą łączyło go silne i wyjątkowe uczucie

Podobno przyszłą żonę aktora uwiodło to, że Rafał Królikowski od razu uprzedził, że tylko dzięki pomocy nauczycielki znał wszystkie szczegóły wystawy, którymi zachwycał na spotkaniu dziennikarkę. „Doceniła to, że nie staram się być taki, jaki nie jestem”, czytamy.

Rafał Królikowski, żona Dorota Mirska-Królikowska, 1996 rok

Rafał Królikowski, żona Dorota Mirska-Królikowska, 1996 rok
Fot. Żyburtowicz/AKPA

Rafał Królikowski, żona Dorota Mirska-Królikowska, premiera filmu „Kochaj i tańcz”, 05.03.2009 rok

Rafał Królikowski, żona Dorota Mirska-Królikowska, premiera filmu „Kochaj i tańcz”, 05.03.2009 rok
Fot. Grąbczewski/AKPA

Rafał Królikowski z synami, 2010 rok

Rafał Królikowski z synami, 2010
Fot. Piotr WYGODA/East News

Już w 1995 roku para wzięła ślub, a trzy lata później na świecie pojawił się pierwszy syn – Piotr. Z kolei w roku 2002 rodzina powiększyła się o drugie dziecko – Michała. Dziś plany młodych mężczyzn zbliżone są do tego, czym pasjonują się ich rodzice. „Piotr studiuje na Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Sztuki i Mediów. Michał jest w trzeciej klasie liceum i pewnie pójdzie w kierunku aktorstwa”, mówił w 2021 roku Rafał Królikowski gazecie Na żywo. Piotr Królikowski ma na swoim koncie też przygodę z modelingiem.

Odchowanie chłopców sprawiło, że ulubieniec widzów i jego żona mieli nieco więcej czasu dla pielęgnowania swojego związku, przyjrzeniu się temu, jak ta relacja zmieniła się przez te trzy dekady. „Jest to taki moment w życiu rodzica, kiedy musi trochę inaczej poukładać swoje klocki. Dzieci staja się bardziej samodzielne, nie wymagają codziennej opieki. My, rodzice, mamy więcej czasu dla siebie i musimy zagospodarować tę przestrzeń, chociaż rodzicami będziemy do końca. Zawsze będziemy wspierali nasze dzieci, może rzadziej się kontaktując, ale będziemy to robić przez cały czas”, tłumaczył aktor VIVIE.pl w lipcu 2021.

Rafał Królikowski z żoną Dorotą, 2003 rok

Rafał Królikowski z żoną Dorotą
Fot. Alina Gajdamowicz / Studio69 / Forum

Rafał Królikowski, żona Dorota Mirska-Królikowska, Warszawa, 17.04.2009 rok

Rafał Królikowski, żona Dorota Mirska-Królikowska, Warszawa, 17.04.2009 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Rafał Królikowski o związku i małżeństwie

A jak rodzicom Piotra i Michała udawało się tak długo tworzyć relację pełną dobrych emocji? Rafał Królikowski miał na ten temat swoją teorię… „Szczególnie w poważnych związkach musimy się opierać na szczerości i zaufaniu. Inaczej nie osiągniemy porozumienia i bliskości. Z drugiej strony nie można się od razu otwierać. Kobieta zawsze musi być tajemnicza – jeżeli odkryjemy wszystkie karty, to przestaniemy wzbudzać zainteresowanie. Są tajemnice, które należy zachować dla siebie, są takie granice, jakich nigdy nie można przekraczać, nawet w stałych związkach. Każdy ma momenty, gdy chce być sam. Należy dać partnerowi trochę wolności, nie być za bardzo wścibskim i zaborczym”, tłumaczył na łamach NaTemat.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: O romansie Daniela Olbrychskiego z francuską aktorką mówili wszyscy. Ona była nim oczarowana, on złamał jej serce

Ta recepta długo się sprawdzała, w mediach społecznościowych aktor często publikował piękne zdjęcia z małżonką. Wydawali się szczęśliwi, byli uśmiechnięci od ucha do ucha. Dużo razem podróżowali – na 25. rocznicę ślubu wybrali się do Australii. Do tego był jeszcze Zanzibar czy Wielka Brytania. Niestety, wiele wskazuje na to, że ta sielanka to już przeszłość... Dlaczego? 

Rafał Królikowski z żoną Dorotą w 2017 roku

Rafał Królikowski z żoną
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Rafał Królikowski, żona Dorota Mirska-Królikowska, premiera filmu „Tatarak”, 22.04.2009 rok

Rafał Królikowski, żona Dorota Mirska-Królikowska, premiera filmu „Tatarak”, 22.04.2009 rok
Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Żona Rafała Królikowskiego zmieniła nazwisko. Media: są po rozwodzie

Wszystko zaczęło zmieniać się w 2021 roku. To właśnie wtedy w mediach społecznościowych po raz ostatni pojawiły się wspólne zdjęcia pary. Później nastąpiła cisza, która zaniepokoiła fanów. W weekend portal ShowNews.pl podał informację, że małżeństwo Rafała Królikowskiego i Doroty Mirskiej przeszło do historii. Potwierdzić to miał bliski znajomy pary – jego słowa nie pozostawiają żadnych złudzeń...

Rozwiedli się, zresztą Dorota zdążyła już zmienić nazwisko — jeszcze do niedawna oficjalnie posługiwała się dwuczłonowym Mirska-Królikowska. Oczywiście, jak przy rozwodach bywa, nie zabrakło wielkich emocji. Ostatnie jednak, na czym zależy Dorocie i Rafałowi, to rozgłos”, skwitował.

Mimo medialnej burzy, która rozpętała się w związku z tymi doniesieniami, sami zainteresowani nabrali wody w usta i nie komentują sensacyjnych informacji. Wydaje się, że tak jak przez wiele lat, tak i teraz unikają medialnego zgiełku... Co było powodem rozstania? Tego zapewne dowiemy się w swoim czasie...  

Czytaj także: Chciała wierzyć, że miłość przezwycięży zło. By ocalić siebie, Aleksandra Konieczna musiała odejść

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.