Krzysztof Respondek ostatnie chwile
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
WSPOMNIENIE

„Do zobaczenia tam na górze”. Przyjaciele w wyjątkowy sposób oddali hołd Krzysztofowi Respondkowi

„Zagraliśmy i wspominaliśmy Krzysia", pisze Piotr Kupicha

Karol Sowa 31 stycznia 2024 15:36
Krzysztof Respondek ostatnie chwile
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Odszedł dwa dni przed Wigilią. Informacja o śmierci Krzysztofa Respondka obiegła media 22 grudnia 2023 roku. Wieści o tym zelektryzowały nie tylko najbliższych, ale też jego fanów. Przypomnijmy, że artysta zmarł nagle, w wyniku zawału serca. I choć od jego odejścia minął już ponad miesiąc, to pamięć o nim wciąż jest żywa. Przyjaciele i znajomi ulubieńca publiczności postanowili oddać mu hołd w wyjątkowy sposób.

Koncert upamiętniający Krzysztofa Respondka: kiedy, gdzie, emisja?

30 stycznia 2024 roku na Dużej Scenie Teatru Śląskiego odbył się koncert ku pamięci Krzysztofa Respondka. „Aktor. Wspomnienia z planu i ze sceny”, tak zostało nazwane wydarzenie, na którym nie mogło zabraknąć jego koleżanek i kolegów z branży. 

Z informacji, jakie podaje Teatr Śląski wynika, że osoby, które nie mogły przybyć na koncert, będą miały okazję obejrzeć skróconą wersję transmisji z wydarzenia 2 lutego 2024 roku w TVP2 o godzinie 21:40. Zaś cały koncert zostanie wyemitowany 10 i 11 lutego na antenie TVP3 Katowice o godzinie 17:00 oraz w TVP Kultura 11 i 18 lutego.

CZYTAJ TEŻ: Omenaa Mensah ogranicza swoją pracę w TVN. Chce poświęcić się innej działalności

Krzysztof Respondek, 15 czerwca 2019
Fot. AKPA

Koleżanki i koledzy z branży oddali hołd Krzysztofowi Respondkowi

„Przed nami wzruszające teatralno-muzyczne spotkanie upamiętniające przedwcześnie zmarłego aktora teatralnego i filmowego, wszechstronnego artystę całym sobą oddanego estradzie, a nade wszystko serdecznego kolegę i przyjaciela, na którego dobre słowo zawsze można było liczyć", czytamy na stronie Teatru Śląskiego. 

Kto wystąpił na scenie? Otóż: Katarzyna Zielińska, Krzysztof Hanke, Marcin Wyrostek czy Piotr Kupicha, który na swoim Instagramie napisał: „Wczoraj w teatrze Wyspiańskim odbył się wspaniały i bardzo wzruszający koncert z artystami ze Śląska i nie tylko. Zagraliśmy i wspominaliśmy Krzysia. Cudowna organizacja. Wspaniałej prowadzenie dyrektora Talarczyka slązoka z krwi i kości! Do Zobaczenia tam na górze", czytamy. 

Co więcej, dochód z biletów w całości zostanie przeznaczony na cele charytatywne. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wrócił do TVP po ośmiu latach. Daniel Olbrychski pojawił się w „Pytaniu na śniadanie”

Krzysztof Respondek nie żyje, tu: 14.01.2020 Na planie programu Dzien Dobry TVN
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.