Piotr Kraśko, mama, VIVA! 10/2008
Fot. Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek
NIEZWYKŁE RELACJE

Wychowała go samotnie. Dziś przebywa w domu opieki. Relacja Piotra Kraśki z mamą

„Wychowywałem się z mamą i babcią. To one miały na mnie wpływ", mówił o Barbarze Pietkiewicz

Karol Sowa 29 maja 2023 15:56
Piotr Kraśko, mama, VIVA! 10/2008
Fot. Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek

Miał zaledwie 7 lat, gdy jego rodzicie postanowili się rozstać. Przez wiele lat nosił w sobie żal do ojca i nie utrzymywał z nim kontaktu. Piotr Kraśko został wychowany przez mamę i babcię. To właśnie one miały na niego największy wpływ. Oto historia ulubieńca publiczności i jego ukochanej rodzicielki — Barbary Pietkiewicz.

Piotr Kraśko szczerze o relacji z mamą i ojcem

Piotr Kraśko to jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy. W życiu zawodowym osiągnął niemal wszystko. Ma również wiernych odbiorców, którzy z niecierpliwością czekają na jego telewizyjne wystąpienia. Prywatnie musiał wiele przejść. Jego relacja z ojcem nie była kolorowa. Ich drogi w pewnym momencie się rozeszły. Co było powodem napiętych stosunków między nimi? Jak informują niektóre źródła, przyczyną był rozwód rodziców dziennikarza. Piotr Kraśko miał obwiniać ojca za to, że zostawił jego mamę i nie interesował się ani nią, ani nim. „Rodzice się rozwiedli, gdy miałem 7 lat. Wychowywałem się z mamą i babcią. To one miały na mnie wpływ. Brakowało mi ojca. Mamie czy babci nie opowie się o rzeczach, o jakich rozmawia się z ojcem”, mówił w jednym z wywiadów. „Chyba raz w życiu rozmawialiśmy o sprawach zawodowych i to przez 30 sekund. Wydawało mi się, że praca w mediach jest tak absorbująca, pochłaniająca, że mi się nie podobała cała ta telewizja i media. Myślałem, że na pewno nie będę tego robił. W ogóle nie miałem takich planów. Później, kiedy byłem na studiach z teatrologii, myślałem też o reżyserii teatralnej, bo teatr wydawał mi się najważniejszy na świecie. Moi koledzy dostali propozycję z warszawskiego ośrodka telewizyjnego i powiedzieli, że może poszedłbym z nimi. I tak się to zaczęło”, przyznał Piotr Kraśko w rozmowie z portalem dziendobry.tvn.pl.

CZYTAJ TEŻ: „Wychowywałem się z mamą i babcią". Trudna relacja Piotra Kraśki z tatą. Kim był jego ojciec?

Piotr Kraśko, mama, VIVA! 10/2008

Piotr Kraśko, mama, VIVA! 10/2008
Fot. Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek

Kim jest Barbara Pietkiewicz, mama Piotra Kraśki?

Kim jest mama Piotra Kraśki? Barbara Pietkiewicz przez wiele lat pracowała w Telewizji Polskiej. Zasłynęła również jako producentka oraz scenarzystka filmowa. Nie każdy też wie, że przez jakiś czas była związana z teatrem. Odpowiadała za takie produkcje jak: Album, Architekt czy Ars Horme.

Prywatnie związana była z Tadeuszem Kraśko. Małżonkowie doczekali się syna — Piotra. Niestety ta miłość nie przetrwała próby czasu. Ojciec 7-letniego wówczas dziecka odszedł do Niny Terentiew. Po rozwodzie to właśnie Barbara Pietkiewicz była dla przyszłego dziennikarza zarówno mamą, jak i ojcem. Piotr Kraśko nie ukrywa, że został wychowany przez mamę i babcię. W jednym z wywiadów podkreślił nawet, że to właśnie one miały na niego największy wpływ. „Wychowywałem się z mamą i babcią. To one miały na mnie wpływ. Brakowało mi ojca. Mamie czy babci nie opowie się o rzeczach, o jakich rozmawia się z ojcem. Ja takiej rozmowy nigdy nie odbyłem”, opowiedział w rozmowie z Faktem. „Kiedy zaczynałem pracę, moi rodzice nie mieli żadnego wpływu na program w telewizji publicznej. Może było mi łatwiej, choćby dlatego, że dzięki mojej mamie wcześnie zacząłem uczyć się języków, które są bardzo przydatne w tej pracy, ale wbrew pozorom taka sytuacja rodzinna to także obciążenie [...] Na dłuższą metę jednak sami rodzice nie wystarczą", dodawał w innej rozmowie. 

„Wyobrażałem sobie, że kiedy mężczyzna wie, że sam zostanie tatą, to przypomina sobie te wszystkie wspaniałe sytuacje, które przeżył z tatą i myśli sobie: "o, to ja teraz będę robił to samo. Pójdziemy na rower, będziemy łowić ryby, będziemy grać w piłkę nożną, siatkówkę, razem odrabiać lekcje. Ja takich wspomnień nie miałem”, mówił dla bloga dla Anny Lewandowskiej.

Przypomnijmy, że dziennikarz dorastał na osiedlu Za Żelazną Bramą. To właśnie tam poznał między innymi Kingę Rusin, z którą często się bawił. Do dzisiaj prezenterzy mają ze sobą bardzo dobry kontakt. Co więcej, jakiś czas temu prowadzili również weekendowe wydanie słynnej śniadaniówki — Dzień Dobry TVN.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jerzy Kryszak w poruszających słowach wspomniał zmarłego przyjaciela

Wanda Ferenstein, Barbara Pietkiewicz, 2008 rok

Wanda Ferenstein, Barbara Pietkiewicz, 2008 rok
Fot. Engelbrecht/AKPA

Mama Piotra Kraśki mieszka w domu opieki. Jak dzisiaj się czuje Barbara Pietkiewicz?

W ubiegłym roku media informowały, że Barbara Pietkiewicz zamieszkała w Domu Artysty Weterana w Skolimowie. I choć 78-latka jest tam pod najlepszą opieką, syn wcześniej zaproponował ukochanej mamie, aby zamieszkała z nim w domu w Gałkowie. Ona jednak nie chciała robić synowi kłopotu. „Pani Barbara mieszka z nami. Rzadko jednak wychodzi z pokoju, spotykamy się podczas obiadów i spacerów”, wyznała jedna z mieszkanek ośrodka w rozmowie z Super Expressem. Gdy dziennikarze zadzwonili do Pani Barbary, ona jedynie podziękowała za życzenia zdrowia. Nie chciała jednak opowiadać o swoim życiu prywatnym.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim wspaniałym pracownikom, lekarzom i pielęgniarkom za tak doskonałą opiekę nad wszystkimi, którzy tam mieszkają. Mama Piotra jeździła tam kiedyś wielokrotnie odwiedzając swoich przyjaciół i mówiła, że sama chciałaby kiedyś zamieszkać w tym pięknym miejscu", wyznała Karolina Ferenstein-Kraśko w rozmowie z Faktem. „Przez lata, po przejściu na emeryturę, mieszkała z nami w Warszawie albo na Mazurach. Niestety, problemy ze zdrowiem i z pamięcią, najpierw niewielkie, stawały się coraz większe. Oczywiście spędzamy wciąż u nas w domu wszystkie święta i staramy się, aby była u nas jak najczęściej, ale Skolimów jest miejscem, gdzie ma specjalistyczną opiekę w każdej chwili, a ta jest teraz niestety bezwarunkowo konieczna. I mama Piotra, i my bardzo doceniamy, że Dom Artystów w Skolimowie zapewnia ją na tak wysokim poziomie", dodała.

Całej rodzinie życzymy wszystkiego, co najlepsze. 

CZYTAJ TEŻ: Starszy brat Anny Głogowskiej nie żyje. Zaledwie miesiąc temu bawiła się na jego weselu...

Barbara Pietkiewicz, 2013 rok

Barbara Pietkiewicz, 2013 rok
Fot. KAROL SEREWIS/East News

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.