Madonna, Anthony Ciccone nie żyjeMadonna, Anthony Ciccone nie żyje
Fot. Jeff Kravitz/MTV VMAs 2021/Getty Images for MTV/ViacomCBS, MUST READ - Jeff Rayner/Coleman-Rayner/EAST NEWS
Pożegnanie

Madonna w żałobie po stracie brata. Anthony Ciccone miał 66 lat. Nie mieli łatwej relacji...

Rodzina już dawno o nim zapomniała. Co ich poróżniło?

Olga Figaszewska 27 lutego 2023 12:01
Madonna, Anthony Ciccone nie żyjeMadonna, Anthony Ciccone nie żyje
Fot. Jeff Kravitz/MTV VMAs 2021/Getty Images for MTV/ViacomCBS, MUST READ - Jeff Rayner/Coleman-Rayner/EAST NEWS

Zachodnie media podały informację o śmierci brata Madonny. Anthony Ciccone miał 66 lat. Artystka nie utrzymywała z nim bliskich relacji. Od dawna nie mieli kontaktu. Prasa podawała, że w ostatnich latach Anthony Ciccone miał problemy z alkoholem i  był osobą w kryzysie bezdomności.

Nie żyje brat Madonny. Anthony Ciccone miał 66 lat 

Wiadomość o śmierci Anthony’ego przekazał szwagier Madonny, zamieszczając na Instagramie poruszający wpis i czarno-białą fotografię.  Starszy brat artystki odszedł w piątek 24 lutego.

„Zeszłego wieczoru odszedł Anthony Gerard Ciccone. Znałem go od 15. roku życia i spędzaliśmy razem czas w Michigan. Jak to mówił mój brat Dave, Anthony był złożoną postacią, ale kochałem go i rozumiałem lepiej, niż sam byłbym w stanie przyznać. Kłopoty przemijają, rodziną się jest na zawsze. Żegnaj, bracie. Chcę wierzyć, że Bóg, twoja i moja mama czekają tam na ciebie ”, pisał Joe Henry, mąż Melanie Ciccone (siostry Madonny).

Nie podano, co było przyczyną śmierci Anthony'ego.  

Czytaj też: Narzeczona Mateusza Murańskiego zabrała głos. Znany sportowiec miał 29 lat, zmarł niespodziewanie...

Madonna i jej brat Anthony Ciccone

Anthony Ciccone był jednym z szóstki rodzeństwa Madonny. Razem dorastali w Detroit. Najstarszy brat artystki mieszkał w Michigan. Gdy w 2010 roku stracił pracę, jego życie straciło sens. Od lat miał problemy z używkami. Wpadł w sidła alkoholu oraz narkotyków. Żył na ulicy, gdzie utrzymywał się ze sprzedaży butelek i wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. A pomoc otrzymywał od lokalnego kościoła i organizacji społecznych.

„Dlaczego moja siostra jest multimilionerką, a ja bezdomnym na ulicy? Nigdy nie mów nigdy. To mogło się przydarzyć każdemu”, opowiadał w Michigan Messenger. Nie utrzymywał też relacji z pozostałymi członkami rodziny. Sam w rozmowie z mediami podkreślał, że bliscy przestali interesować się jego losem. „Gdybym zamarzł na śmierć, moja rodzina prawdopodobnie nie wiedziałaby lub nie przejmowała się tym przez sześć miesięcy”, mówił. W komentarzu dla Daily Mail podkreślał też: „Jestem zerem w ich oczach — nie — osobą. Jestem wstydem”. Potem odniósł się do zerwanych relacji z siostrą. „Ona nigdy mnie nie kochała. Ja jej też. Nie odzywa się do mnie od wielu lat. Zmarnowałem swoje życie, ale ona nigdy nie próbowała mi pomóc. Ma gdzieś, czy w ogóle żyję”, podkreślał. 

Fani obwiniali artystkę o to, że nie chce wyciągnąć pomocnej dłoni do brata. Jakiś czas temu rzecznik prasowy Madonny podał, że gwiazda  robiła co w jej mocy, by wydostał się z kryzysu bezdomności i płaciła za kolejne odwyki.

„Madonna wielokrotnie płaciła za odwyk swojego brata. Nie chciał zerwać z nałogiem. Od lat jest dla niej martwy”, dowiadywaliśmy się kilka lat temu. 

Zobacz też: Astrid Lindgren, autorka Pippi Långstrump, w wieku 18 lat zaszła w ciążę i uciekła z rodzinnego miasta

Madonna, 2017 rok
Fot. Karwai Tang/WireImage/Getty Images

Starszy brat Madonny, Anthony Ciccone, 2013
Fot. MUST READ - Jeff Rayner/Coleman-Rayner/EAST NEWS

Starszy brat Madonny, Anthony Ciccone, 2013 rok

TAGI #Madonna

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.