Maciej Rock, 2018
Fot. Podlewski/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Żona i dzieci są jego siłą. Maciej Rock na pierwszym miejscu stawia rodzinę

„Bardzo zwolniłem ze swoją pracą, właśnie po to, żeby mieć dla nich więcej czasu”

Olga Figaszewska 19 stycznia 2023 15:01
Maciej Rock, 2018
Fot. Podlewski/AKPA

Zaskarbił sobie sympatię fanów jako prowadzący Idola, Must be The Music czy Się kręci. Kilka lat temu zniknął, a teraz powraca na szklany ekran. To już pewne, że Maciej Rock razem z Maciejem Dowborem poprowadzi show Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Prezenter rzadko porusza temat życia prywatnego. Jest szczęśliwym mężem i tatą trójki dzieci.  „Mam rodzinę i muszę zapewnić jej byt. To teraz moja misja w życiu. Dzieci rosną i trzeba mieć oczy dookoła głowy”, opowiadał kilka lat temu w jednym z wywiadów. 

Kariera Macieja Rocka

Czy od początku miał plan na siebie? Maciej Rock studiował zarządzanie na SGH, ale nigdy go nie ukończył. Po rozstaniu z uczelnią poszedł do pracy w Ministerstwie Finansów, gdzie pracował jako asystent asystenta. „Wziąłem bezpłatny urlop i poszedłem na bezpłatny staż do radia Tok FM”, mówił w rozmowie z Interia Kobieta. Tak rozpoczęła się jego medialna kariera.  Okazało się, że Maciej Rock świetnie odnajduje się przed mikrofonem. Postanowił, że rozpocznie kolejny miesiąc stażu w radiu, a potem wszystko potoczyło się naturalnie. Współpracował z Radiem Alda, Kolor czy Radiem Bis.

W końcu trafił do Telewizji Polsat. Maciej Rock poprowadził pierwszy program typu talent show w Polsce. Chodzi oczywiście o kultowy muzyczny format – Idol. Następnie pojawiał się na ekranie jako prowadzący Must Be the Music. Tylko muzyka, Fabryki Gwiazd czy Się kręci. Oprócz tego był gospodarzem koncertów. „Bałem się prowadzić festiwale muzyczne czy duże koncerty. W ogóle tego nie czułem, bałem się tego i nie lubiłem. Kiedy się okazało, że to nieuniknione, to takie momenty stresu przed wyjściem do publiczności stały się w końcu motywujące, zachęciły, by nad sobą pracować i się przełamywać”, opowiadał w Fakcie.

Czytaj też: 20 lat temu dał się poznać widzom Idola, dziś trzyma się z dala od telewizji. Co robi Maciej Rock?

Maciej Rock, program Idol,  2002
Fot. Mikulski/AKPA

Maciej Rock, program Idol, 2002

Maciej Rock, program Idol,  styczeń 2004
Fot. Warda/AKPA

Maciej Rock, program Idol,  styczeń 2004

Był jednym z najpopularniejszych prezenterów w Polsce. Jego kariera osiągnęła szczyt. Ale Maciej Rock nie chciał, by skumulowane obowiązki zawodowe rzutowały na jego życie osobiste. Ostatni raz poprowadził Polsat Super Hit Festiwal Sopot 2019 i zniknął ze szklanego ekranu.  Ale fani wciąż mogli go słuchać na antenie RMF MAXXX.

Dziennikarz nie pogodziłby się z tym, że praca odbiera mu czas spędzony z dziećmi. Postanowił zwolnić i cieszyć się obecnością bliskich. Rodzinę od zawsze stawia na pierwszym miejscu. „Bardzo zwolniłem ze swoją pracą, właśnie po to, żeby mieć dla nich więcej czasu. Moje życie kiedyś wyglądało tak: przez tydzień zdjęcia, potem trzeba gdzieś pojechać na dłużej, impreza, cały czas w ruchu… Miałem taki rok, jak Hania była mała, że bez przerwy mnie nie było, taką miałem pracę. Ale pojawiła się szansa – radio – żeby to życie trochę unormować i udało się”, zwierzał się w rozmowie Katarzynie Burzyńskiej-Sychowicz.

Sprawdź też: Nie tylko Dzień Dobry TVN. Dorota Wellman zdecydowała się na nowe telewizyjne wyzwanie!

Paulina Sykut-Jeżyna, Maciej Rock, Sopot TOPtrendy Festiwal 2014 - Największe Przeboje Roku
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Paulina Sykut-Jeżyna, Maciej Rock, Sopot TOPtrendy Festiwal 2014 - Największe Przeboje Roku

Maciej Rock: żona, dzieci. Tak mówi o rodzinie

Maciej Rock strzeże też prywatności bliskich. Wspólnie z ukochaną żoną Magdaleną  wychowuje trójkę dzieci: dwie córeczki i synka. Ich historia miłości jest niezwykła! Zakochani zaledwie pół roku po poznaniu podjęli decyzję o ślubie. „Miałem w swoim życiu różne związki z dziewczynami, ale nigdy niczego takiego nie poczułem. Aż tu nagle, jak mnie strzeliło... Przez trzy miesiące z moją obecną żoną chyba nic nie jedliśmy. To było niesamowite”, wyznał w radio RMF FM.  

Małżonkowie nie pojawiają się razem na czerwonym dywanie, unikają wspólnych wywiadów, chociaż takie propozycje otrzymywali. Dlaczego? To nie jest ich świat. „To mnie w ogóle nie kręci. Ja mam po prostu fajnie gadać w programie, a wywiad z żoną na Walentynki do niczego mi nie jest potrzebny. Ja gdzie indziej szukam inspiracji, nie lubię się narzucać, nie muszę się aż tak bardzo sprzedawać. Popularność przydaje mi się za to w warzywniaku. Zawsze dostaję najlepsze pomidory i to z zaplecza (śmiech)”, opowiadał w 2011 roku w Fakcie.

Sprawdź też: Małgorzata Socha zorganizowała huczne urodziny dla swojej córki. „Dziękuję Ci, że mogę być Twoją mamą”

Maciej Rock, 2015
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Maciej Rock jest szczęśliwy w życiu prywatnym. Podkreśla, że w domu całkowicie poddaje się swojej żonie. To ona pełni funkcję szefa w rodzinie. „Żona jest moim szefem, a ja wykonuję polecenia. Pamięta o tej codziennej buchalterii: zapisać do przedszkola, kupić szczoteczkę do zębów, kalosze, zapisać do lekarza. Nie mam z nią szans. Jest perfekcyjna”, zwierzał się w jednym z wywiadów dla Gali. Małżonkowie tak naprawdę świetnie się uzupełniają w wychowaniu i opiece nad dziećmi. Wspólnie wypracowali sobie z nimi cudowną więź. Maciej Rock jest zabawnym, wyluzowanym, ale i konsekwentnym tatą. Bardzo skrupulatnie przygotowywał się do roli ojca.  Z perspektywy czasu, wyznał, że za późno doświadczył ojcostwa. „Czuję, że wcale nie byłem młody, wręcz żałuję, że tak późno miałem dzieci. Powinienem był je mieć w wieku 25 lat (...) Nie bałem się rodzicielstwa, ja nawet pamiętam, w jakiej pozycji począłem moje dziecko, tak bardzo chcieliśmy je mieć. I łatwo poszło”, zwierzał się Katarzynie Burzyńskiej-Sychowicz. 

Dla prezentera bliscy stanowi główną siłę napędową. To oni są jego wielkim wsparciem, motywacją i bezpieczną przystanią. Współprowadzący Twoja Twarz Brzmi Znajomo sam pochodzi z dużej rodziny. „Każda sytuacja, dobra czy zła, dzieli się na więcej ludzi. Kiedy odnosisz porażkę lub sukces, masz z kim się nimi podzielić. Nie wiem, czy można dać swojemu dziecku coś fajniejszego niż to, że nie będzie szło przez życie w pojedynkę”, opowiadał. Maciej Rock jest dumny ze swoich dzieci. Chciałby, żeby były szczęśliwe i wybrały własną ścieżkę. Nie widzi sensu w kreowaniu im przyszłości. Jeśli zostaną do czegoś zmuszone, nigdy nie będą spełnione. Każde z nich rozwija swoje talenty i cieszy się beztroskim dzieciństwem. „Po co mi sfrustrowany syn prawnik czy lekarz? Wolę zadowolonego fryzjera. Chcę dla nich tylko jednego: szczęścia”, dodawał w wywiadzie dla Kobieta Interia.  

Czy on sam jest szczęśliwy? „Mam po prostu fart w życiu…”, tłumaczył. Teraz zobaczymy go znów na szklanym ekranie w roli prowadzącego Twoja Twarz Brzmi Znajomo. 

Życzymy wszystkiego, co najlepsze! 

Źródło: Interia Kobieta, Świat Seriali, Plejada.pl

Maciej Rock, Konferencja prasowa koncertu Radia Wolny Świat, 2022
Fot. Michał Baranowski/AKPA

Maciej Rock, Konferencja prasowa koncertu Radia Wolny Świat, 2022

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.