Hania Stach, 2004 rok
Fot. KAROL PIECHOCKI/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Hania Stach była gwiazdą Idola. Jak zmieniła się wokalistka? 

Od niedawna spełnia się w nowej roli!

Olga Figaszewska 13 sierpnia 2021 14:51
Hania Stach, 2004 rok
Fot. KAROL PIECHOCKI/REPORTER

Utalentowana, wiecznie uśmiechnięta i piękna kobieta. Hania Stach wystąpiła w drugiej edycji programu Idol. I chociaż nie weszła do finału, to udział w show dał jej popularność i pomógł rozwinąć skrzydła. Po pewnym czasie wycofała się z show-biznesu. Jak dziś wygląda jej życie? Wokalistka jest szczęśliwą mamą!

Hania Stach – kariera, Idol, solowe płyty

Od dziecka wiedziała, że swoją przyszłość chce związać z muzyką. Hania Stach skończyła szkołę podstawową w klasie fortepianu, a potem średnią szkołę na Wydziale Rytmiki. Wokalistka jest też absolwentką Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Hania Stach próbowała swoich sił w konkursach i programach muzycznych, śpiewała w chórkach u Natalii Kukulskiej. Na swoim koncie ma wiele sukcesów! Nic dziwnego, że każdy wróżył jej wielką karierę. Po raz pierwszy artystkę mogliśmy podziwiać w 1999 roku w programie Szansa na Sukces, gdzie wykonała piosenkę Edyty Górniak pt. „To Atlanta”. I zwyciężyła.

„Rok 1999, czas liceum... "Szansa na sukces" i odcinek z Edytą Górniak, który... wygrałam! Szok, szczęście, radość oraz spełnienie marzeń, bo wtedy płytę "Dotyk" męczyłam dzień i noc. Pechowo wylosowałam piosenkę nie z płyty, ale w finale mogłam zaśpiewać w duecie z Edytą "Dotyk”, wspominała na Instagramie. 

Zobacz też: Jej przeboje nuciła cała Polska, jednak Ewelina Flinta zniknęła z show-biznesu

Hania Stach w programie Idol, 2002 rok
Fot. Prończyk/AKPA

Hania Stach w programie Idol

Następnie pojawiła się w II edycji programu Idol. Hania Stach zajęła wówczas 6. miejsce. Ze względu na stan swojego zdrowia zrezygnowała z dalszej rywalizacji, ale nie zniknęła z show-biznesu. W pełni wykorzystała swoją szansę.

„Hania była niezwykle namiętnie rozpędzającą się gwiazdą. Z koncertu na koncert stawała się coraz bardziej wyrazista i jako piosenkarka, i jako kobieta”, mówił wtedy w rozmowie z Super Expressem jeden z jurorów.

Sama artystka w 2011 roku udzieliła wywiadu, w którym zdradziła, jakie jest jej podejście do tego typu programów muzycznych. 

„Jeśli dzięki takiemu programowi ktoś zdolny i pracowity ma tzw. 5 minut żeby się  zaprezentować, to jak najbardziej jestem za. Teraz jest trudniej, bo liczba programów i uczestników rośnie. Idol miał ten atut, że był wtedy jedynym tego rodzaju programem na rynku, co powodowało że ludzie naprawdę nim żyli. Mnie się nadal zdarza, że ludzie pamiętają mnie z programu. To niesamowite, że kojarzą mnie po tylu latach i po tylu innych programach, które w między czasie oglądali”, mówiła w jazzsoul.pl.

Sprawdź też: Zniknęła z mediów. Jej najnowsze zdjęcia zaskakują! Tak teraz wygląda Elżbieta Zapendowska

Hania Stach, Krajowe Eliminacje do konkursu Eurowizji, 2007
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Hania Stach, Krajowe Eliminacje do konkursu Eurowizji, 2007 rok

Hania Stach prywatnie

W 2004 roku artystka spełniła marzenie o płycie, podpisując wcześniej kontrakt z wytwórnią fonograficzną. Wokalistka ma na swoim koncie czwarte miejsce podczas koncertu Premier na 41. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także drugie miejsce na festiwalu TOP Trendy 2004. W 2007 próbowała swoich sił w krajowych eliminacjach do Konkursu Eurowizji – zajęła w nich znakomita 2. miejsce.

Nie każdy wie, że Hania Stach zajmowała się też dubbingiem. To jej głosem mówi filmowa Gabriella z High School Musical. Artystka prowadziła także warsztaty wokalne i aktorskie. W 2012 roku ukazał się drugi album wokalistki. Potem wraz z Jackiem Piskorzem współtworzyła projekt Whitney Houston Symfonicznie/W hołdzie Whitney Houston.

A jaka jest prywatnie? Hania Stach jest szczęśliwą mamą. W 2020 roku urodziła synka! Iwo przyszedł na świat w Kuala Lumpur, gdzie obecnie mieszka gwiazda.

„Jest tu pięknie, ciepło, kolorowo, ludzie są przyjaźni, uśmiechnięci i tolerancyjni. A zaczęło się od tego, że 5 lat temu przyjechałam do Kuala Lumpur na wakacje. Byłam w Malezji z moim partnerem przez miesiąc. Stwierdziliśmy, że trzeba tu kiedyś wrócić na dłużej", mówiła w rozmowie z Dzień Dobry TVN. Decyzję o przeprowadzce do Malezji podjęła, gdy dowiedziała się, że jest w ciąży. 

Gwiazda programu Idol pozostaje w ciągłym kontakcie z fanami i jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gdzie chętnie dzieli się z fanami kadrami z podróży. Widać, że jest szczęśliwa i spełnia się w nowej roli! 

Artystka nie tęskni za show-biznesem. Na razie nie myśli o artystycznych projektach. ,,Teraz nic nie robię, powiem szczerze. W  marcu urodziłam syna. Inny kraj, dziecko, później pandemia i człowiek musiał się w tym odnaleźć. Przed ciążą zaczęłam pracować nad piosenkami", dodawała w Dzień Dobry TVN. 

Gratulujemy i życzymy wszystkiego dobrego! 

Źródło: Wikipedia, Plotek, Wirtualne Media, jazzsoul.pl, Dzień dobry TVN

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.