Fot. Rafal Maciaga / Forum
z życia gwiazd

Połączyła ich miłość oraz pasja. Współpraca zawodowa umocniła więź małżeńską Grzegorza Turnau i Maryny Barfuss

"W latach 90. intensywnie współpracowaliśmy jako muzycy"

Marcjanna Maryszewska 2 sierpnia 2023 16:58
Fot. Rafal Maciaga / Forum

Połączyła ich pasja do muzyki oraz wielkie uczucie, które trwa od blisko czterech dekad — Grzegorz Turnau i Maryna Barfuss tworzyli zgodny duet nie tylko prywatnie, ale i zawodowo. "Być może to wspólne życie w trasie utrwaliło więź małżeńską" — zwierzał się muzyk w jednym z wywiadów. Kim jest kobieta, której w latach 80. oddał całe swoje serce?

Grzegorz Turnau i Maryna Barfuss — jak się poznali?

Ona, wykształcona i niesamowicie uzdolniona flecistka, i on — skromny muzyk na początku swojej kariery. Maryna Barfuss regularnie występowała w Piwnicy pod Baranami, której Grzegorz Turnau był stałym bywalcem. Los chciał, że drogi tych dwojga pewnego dnia się skrzyżowały — tym sposobem rozpoczęła się nie tylko ich zawodowa współpraca, ale również miłość, która przetrwała aż do dziś. Jej owocem jest urodzona w 1988 roku córka Antonina.

Grzegorz Turnau z córką, Antoniną Turnau

Grzegorz Turnau, Antonina Turnau
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

To rzadkość w artystycznym świecie, aby para wytrwała w zgodzie aż tyle lat. Od zawsze unikali ścianek oraz wystawnego życia, a uczucie nie było na pokaz. Będąc zgodnymi co do cenienia sobie prywatności, postanowili trzymać się z dala od mediów. Grzegorz Turnau tylko kilka razy wspominał o żonie w wywiadach — jak chociażby podczas rozmowy z portalem Gazeta.pl przyznał, że ich drogi zawodowe w ostatnim czasie nieco się rozeszły. Nie przełożyło się to jednak na prywatne relacje. Wzloty i upadki nie były im straszne.

CZYTAJ TAKŻE: Maryna Barfuss i Grzegorz Turnau: historia tajemniczej miłości flecistki i pianisty 

"Maryna już od dość dawna nie gra ze mną w zespole, choć staram się, by na każdej płycie coś zagrała na flecie. Wybrała inne, pasjonujące ją zajęcie. W latach 90. intensywnie współpracowaliśmy jako muzycy. Być może to wspólne życie w trasie utrwaliło więź małżeńską, dla której, jak wiemy, życie rock'n'rollowe zazwyczaj nie jest zbyt łaskawe" — przyznał wówczas muzyk.

Grzegorz Turnau z żoną, Maryna Barfuss, 7.12.2004

Fot. Prończyk / AKPA

Kim jest Maryna Barfuss, żona Grzegorza Turnau?

Urodziła się 16 lipca 1959 roku w Krakowie. Z tym pięknym miastem związała całe swoje życie zawodowe i artystyczne, i również w nim poznała Grzegorza — muzyka, który wywrócił jej świat do góry nogami. Jest osiem lat starsza od swojego męża, lecz to nie przeszkodziło im w stworzeniu pięknej relacji, dzięki której stanęli na ślubnym kobiercu. Są niemalże nierozłączni i unikają skandali, dzięki czemu zapracowali sobie na miano jednej z najbardziej zgodnych i lubianych par w show-biznesie.

To właśnie ona pomagała mu przy tworzeniu debiutanckiej płyty. Po sukcesie pierwszego krążka z zapałem zaangażowała się w pracę przy kolejnych albumach — Grzegorz Turnau przyznał kiedyś, iż zawsze stara się, aby na każdym znalazła się chociaż jedna piosenka z jej udziałem.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Grzegorz Turnau stracił głowę dla wnuczki. Córka Marka Kondrata jest dla muzyka najcenniejszym skarbem

Prywatnie są rodzicami córki. Antonina pojawiła się na świecie krótko po ślubie pary, dziś znana jest w mediach jako żona 39 lat starszego Marka Kondrata. O tym związku swego czasu było bardzo głośno — nic więc dziwnego, że stroniący od zainteresowania rodzice mieli wobec całej sytuacji mieszane odczucia. Nie zabierali jednak głosu w sprawie. Uczyniła to dopiero osoba z bliskiego otoczenia, która ujawniła, że pojawiły się pewne wątpliwości, lecz dziś rodzice bardzo wspierają swoje jedyne dziecko. "Maryna zrozumiała, że Antonina jest zakochana jak nigdy dotąd. Martwiła się jednak, czy związek z tak dojrzałym mężczyzną da jej jedynaczce szczęście. I jak poradzi sobie, będąc obiektem zainteresowania mediów" — przekazało wówczas Na Żywo

Warto dodać, że Maryna i Grzegorz są także dumnymi dziadkami wnuczki Helenki, która jest ich największym szczęściem! Życzymy dużo radości i spełnienia dla całej rodziny.  

Grzegorz Turnau z żoną, Maryna Barfuss, 16.04.2004

Fot. Rafal Maciaga / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.