Jak wygląda życie Alicji Janosz? Co robi gwiazda 1 edycji Idola?
Fot. Prończyk/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Mija 20 lat od pierwszej edycji Idola! Tak zmieniła się zwyciężczyni programu Alicja Janosz

Wokalista przeszła dużą metamorfozę

Olga Figaszewska 12 września 2022 14:52
Jak wygląda życie Alicji Janosz? Co robi gwiazda 1 edycji Idola?
Fot. Prończyk/AKPA

Polska usłyszała o niej w 2002 roku. Wtedy wystartowała pierwsza edycja muzycznego show - Idol. Alicja Janosz wygrała program, cieszyła się ogromną popularnością i sympatią fanów. Artystka nagrała płytę i… zniknęła z show-biznesu, ale nie porzuciła muzyki. Jak się zmieniła? Zobacz, jak dziś wygląda Alicja Janosz. 

Alicja Janosz w programie Idol - kariera

Energetyczna, optymistycznie nastawiona do świata. Kobieta obdarzona pięknym głosem i talentem muzycznym. To ona sięgnęła po zwycięstwo w pierwszej edycji muzycznego show w 2002 roku. Miała wtedy zaledwie 17 lat. W programie mogliśmy podziwiać też Tomka Makowieckiego, Ewelinę Flintę czy Szymona Wydrę. Wokalistka błyskawicznie wydała płytę „Ala Janosz”, ale oprócz zachwytów musiała mierzyć się również z negatywnymi opiniami na temat utworu „Zbudziłam się”, który pojawiły się na krążku. 

„Najtrudniejsze było dla mnie to, że spadła na mnie odpowiedzialność za decyzje nienależące do mnie. (...) Myślący ludzie, chcący rzetelnie mnie oceniać, będą to robić przez pryzmat tego, co sama tworzę w swoim dorosłym życiu, a nie przez durną frazę w tekście piosenki, która w gruncie rzeczy była o czymś zupełnie innym i którą wykonałam mając naście lat”, komentowała potem w rozmowie z Faktem

Zobacz też: Jej przeboje nuciła cała Polska, jednak Ewelina Flinta zniknęła z show-biznesu

alicja Janosz w programie Idol, 2002
Fot. Prończyk/AKPA

Alicja Janosz w programie Idol

Dla wokalistki opinie były krzywdzące i bolesne, podcinały jej skrzydła. Wiedziała, że nie ma wpływu na inne osoby. ,,Mogę jedynie nagrywać najlepsze dźwięki, jakie tylko potrafię i starać się przekształcić w świadomości odbiorców tę jajecznicę w wyborny kawior", dodawała. 

Alicja Janosz nie zrobiła oszałamiającej kariery, ale wciąż była wierna swojej pasji do muzyki. O początkach swojej przygody z show-biznesem mówiła w późniejszym wywiadzie dla Dzień Dobry TVN:

„Kiedy pierwszy raz spotykasz się tym, co niesie za sobą popularność i pewne tempo życia i narażanie się na konfrontację w sytuacjach, które są poza strefą komfortu - to wymaga ogromnego poczucia własnej wartości i tej umiejętności trwania przy sobie. Miałam 17 lat i nie miałam prawa wiedzieć rzeczy, które dzisiaj już wiem, bo je przeżyłam. Fajnie byłoby uczyć się na cudzych błędach i z cudzych doświadczeń”.

Czytaj też: Dziewiętnaście lat temu Hania Stach była gwiazdą Idola. Jak zmieniła się wokalistka? 

Po jakimś czasie związała się z grupą HooDoo Band, gdzie poznała również swojego przyszłego męża. Gwiazda zajęła jeszcze 8. miejsce w programie World Idol, pojawiła się w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2004. Powoli wycofywała się z show-biznesu, a sama skupiała się na rozwoju swojego warsztatu. W 2011 roku na rynku ukazał się jej drugi album „Vintage”. Z kolei pięć lat później artystka wydała płytę „Retronowa”.

Gwiazda ma także na swoim koncie krążek nagrany specjalnie dla najmłodszych „Alicja Janosz Dzieciom”. Zwyciężczyni Idola prowadziła kilka lat warsztaty wokalne dla dzieci. „Cieszę się, bo całe życie czułam, że w pewnym momencie będę robiła coś dla dzieci, bo zawsze mi było do nich blisko. Czuję dzieci, kocham je od zawsze, dzieci też do mnie lgną”, mówiła w 2019 roku w rozmowie z Dzień Dobry TVN. „Długo myślałam, że tworzenie dla dzieci spowoduje, że będę się jeszcze infantylizować. Uwierzcie, że czasami nie jest łatwo być traktowaną poważnie, będąc niewysoką blondynką”, dodawała.

Alicja Janosz tworzy piosenki i pracuje nad nowym materiałem muzycznym. „Nagrywamy, aranżujemy, dopieszczamy brzmienia i dźwięki… Serce mi rozkwita jak te drzewa wokół. Mam wrażenie, że całe życie czekałam na ten czas. Płyniemy w dobrą stronę…”, pisała niedawno na Instagramie. Niedawno podzieliła się z fanami cudowną informacją. Gwiazda pokazała backstage teledysku do utworu Tetris

,,Nie wierzę w przypadki. Wierzę za to, że gdy jesteśmy przy swoim ♥️ i manifestujemy swoje pragnienia, wszechświat nas wspiera 💫Wymarzyłam sobie teledysk - zebrałam ekipę, która zrealizuje go ze mną. Wymarzyłam sobie konkretne stylizacje - pojawiły się…

Czytaj także: Jak wygląda Szymon Wydra po 20 latach od Idola? Długie włosy artysty to już przeszłość

EN_01394566_0248, Alicja Janosz, Dzień dobry TVN
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Alicja Janosz na planie programu Dzień Dobry TVN, Warszawa, 17.09.2019 rok

Alicja Janosz prywatnie

Gwiazda jest szczęśliwą żoną i mamą. Alicja Janosz w 2010 roku poślubiła Bartosza Niebieleckiego. Para poznała się w zespole HooDoo Band. Wspólnie wychowują syna, Tymona, który jest dla nich całym światem. 

Zakochani są razem 15 lat, a od 12 są małżeństwem. Poprzednią rocznicę ślubu świętowali w Chorwacji. Wówczas kadrami z bajecznej wyprawy wokalistka podzieliła się z fanami na Instagramie. „Chciałam tylko powiedzieć, że dokładnie 11 lat temu powiedzieliśmy sobie TAK z tym Panem. I mam wrażenie, że coraz bardziej autentyczni jesteśmy jako jednostki, a to co wydarza się, gdy jesteśmy razem, kocham i uwielbiam”, napisała Alicja Janosz pod wspólnym kadrem z ukochanym. 

 Życzymy wszystkiego najlepszego! 

Czytaj także: Alicja Janosz pokazała urocze zdjęcie synka. Podobny do mamy?

Alicja Janosz,  Bartosz Niebielecki 2018
Fot. Podlewski/AKPA

Alicja Janosz, Bartosz Niebielecki, Gala Fryderyki 2018, Teatr Polski w Warszawie, 24.04.2018 rok

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…