Jak wygląda życie Alicji Janosz? Co robi gwiazda 1 edycji Idola?
Fot. Prończyk/AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Alicja Janosz zachwyca! Tak zmieniła się zwyciężczyni pierwszej edycji Idola

Wokalista przeszła dużą metamorfozę?

Olga Figaszewska 2 sierpnia 2021 12:21
Jak wygląda życie Alicji Janosz? Co robi gwiazda 1 edycji Idola?
Fot. Prończyk/AKPA

Polska usłyszała o niej w 2002 roku. Wtedy wystartowała pierwsza edycja muzycznego show - Idol. Alicja Janosz wygrała program, cieszyła się ogromną popularnością i sympatią fanów. Artystka nagrała płytę i… zniknęła z show-biznesu, ale nie porzuciła muzyki. Jak się zmieniła? Zobacz, jak dziś wygląda Alicja Janosz. 

Alicja Janosz w programie Idol - kariera

Energetyczna, optymistycznie nastawiona do świata. Kobieta obdarzona pięknym głosem i talentem muzycznym. To ona sięgnęła po zwycięstwo w pierwszej edycji muzycznego show w 2002 roku. Alicja Janosz miała wtedy zaledwie 17 lat. Wokalistka błyskawicznie wydała płytę „Ala Janosz”, ale oprócz zachwytów musiała mierzyć się również z negatywnymi opiniami na temat utworu „Zbudziłam się”, który pojawiły się na krążku. 

„Najtrudniejsze było dla mnie to, że spadła na mnie odpowiedzialność za decyzje nienależące do mnie. (...) Myślący ludzie, chcący rzetelnie mnie oceniać, będą to robić przez pryzmat tego, co sama tworzę w swoim dorosłym życiu, a nie przez durną frazę w tekście piosenki, która w gruncie rzeczy była o czymś zupełnie innym i którą wykonałam mając naście lat”, komentowała potem w rozmowie z Faktem

Zobacz też: Jej przeboje nuciła cała Polska, jednak Ewelina Flinta zniknęła z show-biznesu

alicja Janosz w programie Idol, 2002
Fot. Prończyk/AKPA

Alicja Janosz w programie Idol

Dla wokalistki opinie były krzywdzące i bolesne, podcinały jej skrzydła. Wiedziała, że nie ma wpływu na inne osoby. ,,Mogę jedynie nagrywać najlepsze dźwięki, jakie tylko potrafię i starać się przekształcić w świadomości odbiorców tę jajecznicę w wyborny kawior", dodawała. 

Alicja Janosz nie zrobiła oszałamiającej kariery, ale wciąż była wierna swojej pasji do muzyki. O początkach swojej przygody z show-biznesem mówiła w późniejszym wywiadzie dla Dzień Dobry TVN:

„Kiedy pierwszy raz spotykasz się tym, co niesie za sobą popularność i pewne tempo życia i narażanie się na konfrontację w sytuacjach, które są poza strefą komfortu - to wymaga ogromnego poczucia własnej wartości i tej umiejętności trwania przy sobie. Miałam 17 lat i nie miałam prawa wiedzieć rzeczy, które dzisiaj już wiem, bo je przeżyłam. Fajnie byłoby uczyć się na cudzych błędach i z cudzych doświadczeń”.

Po jakimś czasie związała się z grupą HooDoo Band, gdzie poznała również swojego przyszłego męża. Gwiazda zajęła jeszcze 8. miejsce w programie World Idol, pojawiła się w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2004. Powoli wycofywała się z show-biznesu, a sama skupiała się na rozwoju swojego warsztatu. W 2011 roku na rynku ukazał się jej drugi album „Vintage”. Z kolei pięć lat później artysta wydała płytę „Retronowa”.

Gwiazda ma na swoim koncie także krążek nagrany specjalnie dla najmłodszych „Alicja Janosz Dzieciom”. Zwyciężczyni Idola prowadziła kilka lat warsztaty wokalne dla dzieci. „Cieszę się, bo całe życie czułam, że w pewnym momencie będę robiła coś dla dzieci, bo zawsze mi było do nich blisko. Czuję dzieci, kocham je od zawsze, dzieci też do mnie lgną”, mówił w 2019 roku w rozmowie z Dzień Dobry TVN. „ Długo myślałam, że tworzenie dla dzieci spowoduje, że będę się jeszcze infantylizować. Uwierzcie, że czasami nie jest łatwo być traktowaną poważnie, będąc niewysoką blondynką”, dodawała.

 

Alicja Janosz, 2019 rok, Dzień Dobry TVN
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Sprawdź też: Dawno niewidziana Alicja Janosz zafundowała sobie botoks!

Alicja Janosz prywatnie

Gwiazda jest szczęśliwą żoną i mamą. Alicja Janosz w 2010 roku poślubiła Bartosza Niebieleckiego. Para poznała się w zespole HooDoo Band. Wspólnie wychowują syna, Tymona.

Małżonkowie niedawno obchodzili 11. rocznicę ślubu. Świętowali ją w podróży po Chorwacji. Kadrami z bajecznej wyprawy wokalistka podzieliła się z fanami na Instagramie.

„Chciałam tylko powiedzieć, że dokładnie 11 lat temu powiedzieliśmy sobie TAK z tym Panem. I mam wrażenie, że coraz bardziej autentyczni jesteśmy jako jednostki, a to co wydarza się, gdy jesteśmy razem, kocham i uwielbiam”, napisała Alicja Janosz pod wspólnym kadrem z ukochanym. 

 Życzymy wszystkiego najlepszego!  

Alicja Janosz,  Bartosz Niebielecki 2018
Fot. Podlewski/AKPA

Alicja Janosz,  Bartosz Niebielecki 2018
Fot. Podlewski/AKPA

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.