Michał Wiśniewski, Magda Femme
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum
NIEZWYKŁE RELACJE

Ta miłość przerodziła się w ogromny konflikt. Do dzisiaj Michał Wiśniewski i Magda Femme nie są pogodzeni...

Nie zabrakło też publicznych oskarżeń...

Karol Sowa 23 maja 2023 19:56
Michał Wiśniewski, Magda Femme
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Poznali się w połowie lat 90. na jednej z imprez karaoke. Michał Wiśniewski był oczarowany głosem i urodą Magdy Femme. Młoda wokalistka nie musiała długo czekać, aż lider zespołu Ich Troje zaprosi ją do formacji. Wydawać się mogło, że spełniali się nie tylko zawodowo, ale również prywatnie. Wzięli ślub, jednak ta miłość nie przetrwała próby czasu. Ich relacja była pełna wzlotów i upadków. 

Michał Wiśniewski i Magda Femme — historia miłości i konflikt. Jak dzisiaj wyglądają ich relacje?

Połączyło ich karaoke i miłość do muzyki. Wydawało się, że to będzie idealna recepta na udany związek. Niestety do dzisiaj stosunki między nimi nie są kolorowe. Dlaczego? Ponieważ Magda Femme nie mogła mówić o tym, że poza pracą z Michałem Wiśniewskim łączy ich głębokie uczucie. ,,Kiedy w 1996 roku braliśmy ślub, od razu mi oświadczył: Nie przyznajesz się, że jesteś moją żoną, bo te wszystkie piszczące fanki na koncertach będą rozczarowane, przestaną się we mnie zakochiwać i będziemy mniej popularni. To byłby błąd marketingowy”, opowiadała Femme w magazynie VIVA!. ,,Nie miałam wtedy świadomości, jakie będą konsekwencje, że nigdy na przykład nie przeżyję z nim romantycznego wieczoru na spacerze, że nie będę mogła wziąć go na ulicy za rękę, pójść do parku, popatrzeć na zachód słońca. Że to wszystko, co mają zwykłe dziewczyny, mnie ominie", dodawała. 

To sprawiło, że artystka z każdym dniem była coraz bardziej samotna i nieszczęśliwa. Czuła też, że jej wolność jest ograniczana, ponieważ mąż zabrał jej zarówno karty kredytowe, jak i... telefon. Z relacji Magdy Femme wynikało też, że lider Ich Troje groził jej, że wyrzuci ją z zespołu, gdy tylko przedstawi go w negatywnym świetle. Czuła, że jest związana i chciała jak najszybciej się uwolnić. Do rozwodu doszło w 2001 roku. Po trzech latach wokalistka opowiedziała o mrocznej przeszłości. „Nigdy mnie nie uderzył. Ale czy maltretowanie psychiczne nie jest gorsze? Chociaż nie zostawia siniaków na ciele. Lubił, kiedy płakałam. Podobała mu się moja rozpacz, gdy romansował z Martą-Mandarynką. [...] Myślę, że czuł się dowartościowany, bo ja to wszystko musiałam znosić. Raz po koncercie zasłabłam. [...] Przyjechało pogotowie, w karetce podawano mi tlen. Kiedy otworzyłam oczy, zobaczyłam przez okno samochodu, że Michał obejmuje Mandarynkę. To było straszne", przyznała z goryczą. 

Muzyk nie został obojętny na oskarżenia byłej żony. Odpowiedział... „Raz wziąłem LSD w życiu i ożeniłem się z Magdą Femme. No ku*wa. Nie mogę, po prostu to mi nie służy. Pięć lat mnie ten jeden tabletek kosztował. Skandal! Nie bierzcie tego!", śmiał się w programie internetowym 20 metrów kwadratowych.

CZYTAJ TAKŻE: Ten widok porusza... Tak wygląda dziś grób Zbigniewa Wodeckiego

Michał Wiśniewski, Magda Femme, 2007 rok

Michał Wiśniewski, Magda Femme
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Gdy Michał Wiśniewski był już mężem Dominiki Tajner zdecydował się na krok do przodu. W mocniejszych słowach wspomniał o Magdzie Femme, która miała rozsyłać wiadomości o tym, że piosenkarz zaraża wirusem HIV. „Dziś udało się Magdzie podzielić mnie i Dominikę na 30 min. Niewiele, ale wystarczająco długo, aby zasiać zamęt. […] Podobno mam HIV i ona ma to dowody. Wow. Grubo przerasta szeroko przeze mnie reklamowanego raka. Pójdę znów na badania i znów je muszę opublikować, aby mieć święty spokój. Ale ile rzeczy ta qwa może jeszcze zamieszczać, by niszczyć teraźniejszość?”, czytaliśmy. 

Dodał też, że powodem ich rozstania był romans Magdy z... inną kobietą. „Nie mam pretensji do tego, że przez 10 lat była z kobietą, nawet żal mi Ani K. 10 straconych jej lat i 5 moich mówi wszystko... Gdzie wiatr wieje tam się Femmowa podkłada a nuż zawieje w jej stronę? Na razie jednak pochmurno, nic nie wieje więc szuka okazji, aby wszcząć zamęt. I udało się”, pisał. „Chcesz walczyć? Zabiłaś ojca, zabijesz córkę, zabijesz siebie. Na milczenie — milczeniem odpowiem. Starczy? Czy chcesz się bardziej kompromitować?”, kontynuował. 

Magdy Femme zabrakło na jubileuszu zespołu Ich Troje w 2022 roku

W minionym roku, 13 sierpnia 2022 roku podczas Festiwalu Piosenek Weselnych odbyło się 25-lecie zespołu Ich Troje. Na wydarzeniu zabrakło między innymi Magdy Femme. „Mrągowie będą wszystkie żony i wszystkie dzieci Michała z wyjątkiem Magdy. To trochę przykre, ale nikt nie będzie godził ich na siłę. Magda nie chce mieć z Michałem nic wspólnego. Nawet nie chce go widzieć. Jak ktoś ją zaprasza na medialne wydarzenie, zawsze upewnia się, czy nie pojawią się tam Michał lub któraś z jego kolejnych żon”, informował wówczas Pomponik. 

CZYTAJ TEŻ: Jej matką chrzestną jest Anna Dymna. Helena Englert opowiedziała o ich relacji

Michał Wiśniewski, Magda Femme, 2016 rok

Michał Wiśniewski, Magda Femme
Fot. Darek Majewski / Forum

Michał Wiśniewski, Magda Femme, 2001 rok

Michał Wiśniewski, Magda Femme
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?