Helena Englert, Viva! 2/2023
Fot. Marlena Bielinska/Move Picture
O TYM SIĘ MÓWI

Jej matką chrzestną jest Anna Dymna. Helena Englert opowiedziała o ich relacji

„Nie mamy ze sobą bliskiego kontaktu”

Olga Figaszewska 23 maja 2023 07:46
Helena Englert, Viva! 2/2023
Fot. Marlena Bielinska/Move Picture

Od najmłodszych lat przyglądała się pracy rodziców. Po latach postanowiła pójść w ich ślady. Helena Englert należy do grona najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia. Odnosi kolejne sukcesy i stawia przed sobą kolejne zadania. Artystka rzadko uchyla rąbka tajemnicy na temat swojego życia prywatnego. Zrobiła wyjątek w podcaście WojewódzkiKędzierski, gdzie zdradziła co nieco na swój temat. Nie każdy wiedział, że matką chrzestną córki Beaty Ścibakówny i Jana Englerta jest uwielbiana przez widzów Anna Dymna! Jakie łączą je relacje?

Helena Englert o relacjach z matką chrzestną, Anną Dymną

Na początku nie myślała o tym, by wiązać się z aktorstwem. Miała inne plany – chciała robić ubrania, ale gdy okazało się, że szycie sprawia jej trudności, na horyzoncie pojawiły się kolejne możliwości. „Szkoła muzyczna. Skończona, ale bez entuzjazmu. Balet. Był, ale poszedł w odstawkę, gdy trzeba się było bardziej zająć nauką. Konie były. Basen był. Śpiew był. Taniec był. Wszystko było. Od razu wiedziałam, że nie zostanę matematykiem, fizykiem, chemikiem. Nauki ścisłe to była zupełnie nie moja bajka. Co zostało? Aktorstwo. Podjęłam decyzję, że spróbuję i zobaczę, co się wydarzy. Dzisiaj największą radość daje mi gra w filmie, bo wydaje mi się, że do teatru jeszcze nie dojrzałam. A może po prostu w filmie mam więcej doświadczenia. Jeszcze nie czuję się na scenie do końca dobrze”, opowiadała w wywiadzie VIVY! Katarzynie Piątkowskiej na początku 2023 roku. Helena Englert pracuje na własne nazwisko. Ostatnio wystąpiła w thrillerze erotycznym „Pokusa” oraz serialu „#BringBackAlice.

22-latka rzadko decyduje się otwierać na temat życia osobistego. W najnowszej rozmowie z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim zrobiła wyjątek i podzieliła się ze słuchaczami pewną informacją.

Czytaj też: Wspólne nagranie Dody i Justyny Steczkowskiej jest hitem sieci. Tak wygląda dziś ich relacja

Beata Ścibakówna i Helena Englert, Viva! maj 2013

Beata Ścibakówna i Helena Englert, Viva! maj 2013
Fot. Agata Pospieszyńska/AF PHOTO

Helena Englert, Viva! 2/2023
Fot. Marlena Bielinska/Move Picture
Helena Englert, Festiwal Mastercard OFF Camera w Krakowie, 2023
Fot. Artur Barbarowski/East News

Helena Englert, Festiwal Mastercard OFF Camera w Krakowie, 2023

Helena Englert 

Okazało się, że jej matką chrzestną jest Anna Dymna. Jednak dla wielu zaskakujące może być to, że obie panie nie mają ze sobą bliskiego kontaktu. Ostatni raz widziały się podczas wydarzenia artystycznego kilka lat temu. 

„Ja nie mam z panią Anią, ja nawet nie wiem, czy mam mówić per pani Ania, czy Ania, dlatego, że ja ostatni raz panią Anię widziałam w roku 2018 na jakiejś wystawie mimochodem. Nie mam kontaktu”, zwierzyła się w rozmowie z dziennikarzami.

Dla wielu może być to zaskakujące wyznanie. Helena Englert wytłumaczyła, że nie ma to związku z żadnym nieporozumieniem. „To nie jest tak, że my nie mamy ze sobą bliskiego kontaktu ze względu na jakąś niesnaskę. Co roku wysyłała mi z Krakowa filiżanki takie piękne porcelanowe. Na każde urodziny dostawałam. Pamiętała o tym przez całe moje dzieciństwo”, opowiadała 22-latka.  

 Czytaj też: Syn Katarzyny Nosowskiej ma już 27 lat. Mikołaj idzie w ślady mamy?

Anna Dymna, Viva! 6/2022
Fot. Olga Majrowska

Anna Dymna, Viva! 6/2022

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?