Magda Mołek, mąż Maciej Taborowski, Mariusz Walter, Bożena Walter, Paszporty „Polityki” 2019, 14.01.2020 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
NIEZWYKŁE HISTORIE

Magda Mołek z drugim mężem wychowuje dwóch synów. Ich związek owiany jest tajemnicą

Są 12 lat po ślubie. Ich relacja jest zgodna i partnerska

Konrad Szczęsny 1 maja 2023 16:16
Magda Mołek, mąż Maciej Taborowski, Mariusz Walter, Bożena Walter, Paszporty „Polityki” 2019, 14.01.2020 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Po tym, jak odeszła z TVN, rozpoczęła nowy zawodowy rozdział. Przede wszystkim rozwija swoją działalność w sieci – kanał „W moim stylu” w serwisie Youtube, gdzie publikuje wywiady. Ma również kontakt z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Próżno jednak szukać tam jej zdjęć z mężem czy dziećmi. Magda Mołek z Maciejem Taborowskim jest już 12 lat po ślubie. Doczekali się dwóch synów. O ich związku w czerwcu 2019 roku mówiła w rozmowie z nami. Nazwała go miłością wymagającą...

Magda Mołek ma za sobą jedno małżeństwo. Zakończyło się rozwodem

Niegdyś stwierdziła w wywiadzie, że „chciałaby mieć normalny dom, z dziećmi i choinką”. Magda Mołek po raz pierwszy wyszła za mąż w 2001 roku: jej wybrankiem był biznesmen Daniel Lewczuk. Cztery lata po ślubie jednak rozwiedli się. Później lubiana i popularna dziennikarka spotykała się z Remigiuszem Kasztelnikiem. Byli nawet podobno zaręczeni (wskazywałyby na to podpisy w agencjach fotograficznych, w których był nazywany jej „narzeczonym”), ale i ta relacja nie przetrwała próby czasu. 

Przez jakiś czas Magda Mołek wiodła życie singielki. Aż do momentu, w którym zauważono ją z bliżej nieznanym mężczyzną na plaży. Według relacji świadków, widać było, że są sobie bliscy. Kolejne informacje były jeszcze bardziej sensacyjne: dziennikarka miała wyjść po cichu za mąż i zajść w ciążę! Szybko ustalono, że jej wybrankiem jest poznany na imprezie u wspólnych znajomych o dwa lata młodszy prawnik, Maciej Taborowski... Para doczekała się dwóch synów: Henryk przyszedł na świat w 2011 roku, zaś siedem lat później urodził się jego brat Stefan. 

Czytaj także: Odeszła dla nich z telewizji, są dla niej całym światem. Magda Mołek czule o dzieciach

Magda Mołek, mąż Maciej Taborowski, Paszporty „Polityki” 2019, 14.01.2020 rok
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Magda Mołek, mąż Maciej Taborowski, Paszporty „Polityki” 2019, 14.01.2020 rok

Magda Mołek o dzieciach, mężu i macierzyństwie

W marcu 2020 roku w podkaście „Matka też człowiek” Justyny Nagłowskiej, żony Borysa Szyca, Magda Mołek wyznała, że macierzyństwo, zwłaszcza przy drugim dziecku, dało jej w kość. Musiała wówczas poprosić o pomoc swoją mamę.

Poczułam, co to znaczy być matką na 100 proc. wtedy, jak urodziłam drugie dziecko. Przy pierwszym to jednak miałam wrażenie, że odpoczywam, a jak pojawiło się drugie, to nagle zrozumiałam, co to znaczy, że wszystko wali ci się na głowę. Po trzech miesiącach od narodzin mojego drugiego syna powiedziałam do swojej mamy: „Mamo, albo mi pomożesz, albo umrę, bo nie daję rady”, stwierdziła. 

Z kolei w rozmowie z Beatą Nowicką dla „VIVY!” w czerwcu 2019 roku ujawniła, że wraz z ukochanym skorzystali również z pomocy teściowej i niani. „Prawda jest taka, że poprosiłam o pomoc i moją mamę, i teściową. Mamy też nianię. Inaczej macierzyństwo wykluczyłoby mnie z życia zawodowego. Mojego męża też, bo oboje mamy swój zawodowy, trudny świat. A ja kocham swoją pracę i nie umiem bez niej żyć”, zwierzyła się.

Czytaj także: Magda Mołek została zwyzywana na środku ulicy: „Ile z nas jest tak traktowanych?”

Magda Mołek, mąż Maciej Taborowski, Mariusz Walter, Bożena Walter, Paszporty „Polityki” 2019, 14.01.2020 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Magda Mołek, mąż Maciej Taborowski, Mariusz Walter, Bożena Walter, Paszporty „Polityki” 2019, 14.01.2020 rok

Kim jest mąż Magdy Mołek? To uznany prawnik. Tak dziennikarka mówiła o związku

W tym roku skończy 45 lat. Doktor habilitowany Maciej Taborowski jest profesorem w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Specjalizuje się w prawie Unii Europejskiej i międzynarodowym, zaś w latach 2019–2022 sprawował funkcję zastępcy Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Bodnara. Jest adwokatem, obecnie zaś wspólnikiem w kancelarii Hoffman, Taborowski & Partnerzy. Bliska jest mu również działalność społeczna, współpracuje z kilkoma organizacjami pozarządowymi, w tym m.in. z Fundacją „Okularnicy” im. Agnieszki Osieckiej (sprawującą opiekę nad spuścizną Agnieszki Osieckiej). Biegle włada językami angielskim, niemieckim i holenderskim.

A co dziennikarka mówiła o ich małżeństwie? Podkreśliła, że jest ono oparte na partnerstwie i zgodnym podziale obowiązków. „Rozmawiamy o wszystkim. Pomagamy sobie. Kiedy ja więcej pracuję, mąż jest z dziećmi, ogarnia dom. Miłość jest beztroska wtedy, kiedy chodzi się na romantyczne randki, ale codzienne życie z opieką nad dziećmi, pracą zawodową i ważnymi projektami to już miłość wymagająca. To jest test partnerstwa”, zwierzała się w rozmowie z „VIVĄ!”.

Nie ukrywała przy tym, że 2018 był dla nich bardzo wymagający, ponieważ liczne obowiązki domowe musieli pogodzić z tymi zawodowymi. „Mój mąż pisał książkę naukową, zresztą na bardzo aktualny temat: o mechanizmach ochrony praworządności, jednocześnie nie rezygnował ze swojej pracy zawodowej, więc ciężar spraw codziennych spadł na mnie”, ujawniła Magda Mołek Beacie Nowickiej. „Oczywiste było to, że mu pomogę. Poczułam na własnej skórze, na szczęście chwilowo, czym jest rodzicielstwo w pojedynkę”, dodała.

Podkreśliła jednocześnie, ża zarówno dla niej, jak i dla jej męża ważne jest, żeby wychować synów na przyzwoitych, empatycznych ludzi, którzy będą mieli odwagę być sobą oraz walczyć o to, co jest ważne. „Zawsze to powtarzam publicznie, że największym zadaniem moim i męża jest takie wychowanie naszych synów, by w świat poszli jako ludzie wrażliwi, wolni, ale znający granice tej wolności. Którzy będą partnerami w związkach, będą odważni i sprawiedliwi”, deklarowała.  

Czytaj także: Magda Mołek znów otworzyła się na temat Kościoła. Jedną ze spowiedzi będzie pamiętać już zawsze

Źrodło: VIVA!, Plejada, Gwiazdy.Wp.pl

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?