Fot. Piętka Mieszko / AKPA / facebook.com/maciej.kurzajewskipriv
niezwykłe relacje

Ojciec Macieja Kurzajewskiego zaraził syna pasją do zawodu. Czesław Kurzajewski był uznanym dziennikarzem

Jakim człowiekiem był prywatnie?

Marcjanna Maryszewska 1 grudnia 2023 15:10
Fot. Piętka Mieszko / AKPA / facebook.com/maciej.kurzajewskipriv

Maciej Kurzajewski od zawsze chroni swoich najbliższych przed światem mediów. Rodzinę traktuje jako absolutny priorytet. Prezenter od wielu lat sprawuje opiekę nad ciężko chorą mamą, a w 2019 roku pożegnał swojego ojca, Czesława Kazimierza Kurzajewskiego. Okazuje się, że to właśnie on zaszczepił w partnerze Katarzyny Cichopek pasję do dziennikarstwa.

Kim był Czesław Kurzajewski, ojciec Macieja Kurzajewskiego?

W 2019 roku Maciej Kurzajewski w poruszającym wpisie pożegnał zmarłego tatę. Czesław Kurzajewski zmarł 12 maja nad ranem, tuż przed swoimi 75. urodzinami. "Dziś rano, po długiej, ciężkiej i wyczerpującej siły witalne chorobie, w wieku 75 lat odszedł mój Tata Czesław Kazimierz Kurzajewski. [...] Dziękuję za wsparcie w chorobie i proszę o modlitwę. Spoczywaj w pokoju Tato" — możemy przeczytać.

Pana Czesława czule wspominała także jego ówczesna synowa, Paulina Smaszcz. Gdy zmarł, podzieliła się z internautami osobistymi przemyśleniami. Jakim człowiekiem prywatnie był ojciec Macieja Kurzajewskiego? "Zawsze mnie wspierał i wierzył we mnie. Kibicował przy doktoracie, pytał kiedy byłam smutna, śmiał się z moich wygłupów i kochał szalenie Franka i Julka. TO BYŁ WSPANIAŁY, MĄDRY MĘŻCZYZNA. Trudno pogodzić się z tym, że los tak szybko zabiera radość i szczęście, ludzi i relacje".

Ojciec Macieja Kurzajewskiego był zasłużonym politykiem oraz dziennikarzem, który pobierał naukę w Zaocznym Zawodowym Studium na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wcześniej brał czynny udział w opozycji antykomunistycznej, a w stanie wojennym został zwolniony z tygodnika "Kaliski Włókniarz", gdzie był sekretarzem redakcji i zastępcą redaktora naczelnego. Pracował również jako publicysta lokalnego dwutygodnika "Delta".

CZYTAJ TAKŻE: Pragnęła, by jej rodzice się rozwiedli. Nie mogła przewidzieć, że pisze się na lata rozłąki 

Czesław Kazimierz Kurzajewski należał do "Solidarności". Zanim został posłem na Sejm w wyborach z czerwca 1989 roku, imał się wielu prac i zawodów, w tym jako ajent skupu surowców wtórnych. Później wrócił do dziennikarstwa oraz redagowania pism związkowych, a w 1991 roku na dobre wycofał się z polityki.

W latach 90. pracował natomiast jako dziennikarz kaliskiego radia "Centrum". Ogromną pasją do wykonywanego zawodu zaraził syna, który niedługo później podjął swój pierwszy staż w telewizji.

Maciej Kurzajewski, 4.07.2002

Fot. Prończyk / AKPA

Maciej Kurzajewski opiekuje się ciężko chorą mamą

Dziś jedną z najbliższych osób Macieja Kurzajewskiego jest jego ukochana mama. 74-letnia pani Teresa choruje na zaawansowaną cukrzycę, wobec czego potrzebuje całodobowej opieki. Prezenter wzorowo wywiązał się z roli syna, a z mamą mieszka na co dzień. Ona z kolei bardzo mocno kibicuje jego nowej miłości i bardzo polubiła się z rodziną Katarzyny Cichopek.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Justynę Steczkowską łączyła z ojcem wyjątkowo ciepła relacja. Pod koniec życia otrzymał od niej wzruszający list 

"Kiedy spotykamy się razem i jest z nami również i moja mama, i Kasi rodzice, to takie wieczory przedłużają się bardzo, naprawdę. Jest o czym rozmawiać. Lubimy spędzać czas w swoim towarzystwie" — mówił jakiś czas temu w rozmowie z Super Expressem 

Maciej Kurzajewski z mamą, Warszawa 23.05.2008

Fot. TRICOLORS/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.