Książka w prezencie na Dzień Dziecka?
Tak! To bardzo dobry pomysł
W erze wszechobecnych smartfonów, ipadów i innych wynalazków, do których większość dzieci ma dostęp książki nie są najbardziej wyczekanymi prezentami. Ale uwierzcie, że znalazłam takie, za które dzieciaki będą uważać, że jesteście najlepszymi mamami, ojcami, dziadkami, ciociami, wujkami i tak dalej.
Nie bójcie się więc, że wkraczając do domu swojego pupila z książką pod pachą zostaniecie ofukani, a w najlepszym przypadku zmierzeni surowym wzrokiem.
1 z 7
Joe Gamble, Piłka w grze, wyd. Dwie Siostry
Zbliża się Mundial. Nawet małe dziewczynki oszalały i zbierają naklejki z piłkarzami, szukają koszulek z napisem „Polska Gola!”.
Książka „Piłka w grze” aktywuje młodych fanów futbolu. Można rysować, kolorować, zaprojektować koszulki i buty dla ukochanej drużyny i szaliki dla kibiców. Można wymyślić nowy model piłki nożnej na mistrzostwa świata. Można trenować, zaznaczać swoje sukcesy i… siniaki. Ta książka to konieczna pozycja dla każdego fana i fanki piłki nożnej!
2 z 7
Michał Rusinek, Kefir w Kairze, wyd. Znak emotikon
Michał Rusinek zabiera najmłodszych w rymowaną podróż po stolicach świata. Ilustrowała jego siostra Joanna Rusinek.
3 z 7
Peter Wohlleben, O czym szumią drzewa, wyd. Otwarte
Czy w lesie jest internet? Czego uczą się w szkole drzewne dzieci? Czy drzewa mają pryszcze? Jak działa leśna klimatyzacja? Ta książka odpowie na najtrudniejsze pytania dzieciaków dotyczące drzew. Przepięknie ilustrowana książka to obowiązkowa pozycja w bibliotece dzieciaków zafascynowanych lasami.
4 z 7
Adam Bahdaj, Stawiam na Tolka Banana, wyd. Literatura
Klasyk literatury młodzieżowej. Po raz pierwszy wydana w 1967 roku.
Mały Julek trafia do gangu Karioki. Ale wkrótce szefem zostaje tajemniczy Tolek Banan. Pełna przygód opowieść o sile przyjaźni jest wciąż aktualna.
5 z 7
Adam Wajrak, Wielka księga prawdziwych tropicieli, wyd. Agora
Skoro już jesteśmy w lesie...
Po diabła nam egzotyczne dżungle i sawanny, skoro mamy takie skarby – dziwi się Adam Wajrak i zabiera nas w Polskę: do lasów, na łąki i bagna, nad morze, rzeki i stawy, w góry, do Puszczy Białowieskiej, a także na ulice miast i miasteczek. Pokazuje nam, że wszędzie tam przy odrobinie wiedzy, cierpliwości i spostrzegawczości można zobaczyć fascynującą przyrodę.
Wiosna, lato, jesień, zima – cztery części „Wielkiej księgi prawdziwych tropicieli” pełne są wskazówek, jak przeżyć wspaniałe, ekscytujące, a czasem mrożące krew w żyłach tropicielskie przygody. Możesz się sprawdzić w roli detektywa tropiącego groźnego mordercę, poszukiwacza najbardziej tajemniczych mieszkańców polnych norek czy twardziela pokonującego zaspy śnieżne i bagna.
Nie zabraknie też okazji, by wprosić się na kolację do wilczej watahy, podejrzeć rodzinny ptasi piknik czy posłuchać najlepszego koncertu w okolicy…
Dzięki tej książce zdobędziesz też mnóstwo wiedzy na temat polskiej flory i fauny. A do tego wciągające opowieści Adama Wajraka zilustrowane są licznymi zdjęciami jego autorstwa.
Zobaczcie – w Polsce mamy wszystko, co potrzebne prawdziwym tropicielom!
Gotowi? No to w drogę!
6 z 7
Jujja Wieslander i Tomas Wieslander, Kajtek i Tosia, wyd. Zakamarki
Kontynuacja przygód przyjaciół z książki Kajtek i Miś. Każdego wieczora Kajtek opowiada Misiowi to co się mu przydarzyło tego dnia. Dwanaście opowiadań o Kajtku, Misiu i Tosi napisanych przez autorów książek o Mamie Mu – w sam raz do głośnego czytania najmłodszym – przed snem lub o każdej innej porze dnia.
7 z 7
Wanda Chotomska i Adam Kilian, Jacek i Agatka, wyd. Wilga
Była kiedyś dobranocka Jacek i Agatka. Autorką serii była Wanda Chotomska, a pacynki zaprojektował Adam Kilian. Bestsellerowa dobranocka Wandy Chotomskiej przeniesiona na strony książki niezmiennie bawi dzieci, a w rodzicach wywołuje sentymentalne wspomnienia. Ze względu na obecność ilustracji Adama Kiliana, książka ma wartość kolekcjonerską. Nic tylko czytać i oglądać!