Reklama

Jeśli w szale przedświątecznych przygotowań wpadniecie na chwilę do księgarni nie będziecie wiedzieli, na jakie książki dla dzieci zwrócić uwagę. Spośród wielu fantastycznych pozycji wybrałam te, które będą doskonałe na gwiazdkowy prezent dla najmłodszych członków rodziny.

Reklama

Przepięknie wydane książki sprawią, że najmłodsi, i ci trochę starsi na chwilę odpłyną w krainę wyobraźni. Nie muszą nawet dobrze czytać, bo większość z nich jest przepięknie ilustrowana.

Zobaczcie co dla Was znalazłam!

Andrzej Marek Grabowski, Ambroży Pierożek, przyjaciel smoków, wyd. Adamada

Jeśli chcecie, żeby dziecko szybko zasnęło nie czytajcie jej mu przed snem. Mały czarodziej, jego pies Pan Sardello i kot, który nie jest kotem, ale ma za to imię, którego nie tylko nie można zapamiętać, ale też trudno przeczytać, spowodują, że zamiast zapaść w błogi sen, będziecie się dziko śmiać.

Do przepięknie ilustrowanej przez Macieja Szymanowicza książki, będziecie wracać wiele razy. Tym bardziej, że porusza problemy, z jakimi na co dzień zmagają się przedszkolaki. Warto.

materiały prasowe

Jan Bajtlik, Nić Ariadny. Mity i labirynty, wyd. Dwie siostry

Dla wielbicieli mitologii greckiej i labiryntów. I nie chodzi tylko o labirynt Minotaura. Poznanie greckich bogów i opowieści o nich nigdy nie było tak przyjemne. Zapamiętajcie nazwisko Jan Bajtlik, bo o ilustratorze będzie jeszcze głośniej niż jest. Rysuje plakaty, pracuje dla Time i New York Timesa. I kocha mity i labirynty. Wybierzcie się z nim w podróż po starożytności.

materiały prasowe

Kristjana S. Williams, Ogrody natury, wyd. Adamada

Wiecie ile kilometrów kwadratowych zajmuje las deszczowy Amazonii i co to jest elfik wstęgoszyi?Gdzie znajduje się największa rafa koralowa na świecie i ile gatunków ryb mieszka w okolicy? A może chcesz dowiedzieć się jakie zwierzęta mieszkają w lasach Szwarcwaldu?

Wszystkiego dowiecie się z przepięknie ilustrowanej książki Ogrody natury. Aż nie chcę się przestać jej oglądać.

materiały prasowe

Dawid Ryski, Super M, wyd. Babaryba

Dla wszystkich dzieci, które marzą o tym, żeby spotkać superbohatera. I nie spodziewają się, że takiego kogoś mają obok siebie. I dla fanów twórczości znanego ilustratora Dawida Ryskiego.

materiały prasowe

Rudyard Kipling, Bajki, które trzeba opowiadać właśnie tak, wyd. Czuły

Klasyka literatury dziecięcej, w nowym, pełnym wydaniu. Książka, którą Kipling napisał w 1902 roku do tej pory znana była jako Takie sobie bajeczki. Bajki Kiplinga określane są żartobliwie jako teksty przygotowujące do późniejszej lektury słownych ekstrawagancji Joyce’a. Nowy, wierny oryginałowi przekład opatrzony opracowaniem krytycznym oraz misternie powiązane z tekstem ilustracje autora umożliwiają pogłębiony, wielowarstwowy odbiór walorów artystycznych dzieła.

materiały prasowe

Ake Holmberg, Ture Sventon w Londynie, wyd. Dwie siostry

Dla troszkę starszych czytelników. Ake Holmberg, szwedzki pisarz stworzył postać detektywa Sventona, a potem nie rozstawał się z nim przez 25 lat. Opowieści o niezwykłym detektywie zostały nawet sfilmowane.
Wydawnictwo Dwie siostry poleca ją w nowej serii Mistrzowie Światowej Ilustracji, bo ozdobił ją Sven Hammel, wybitny szwedzki ilustrator.

materiały prasowe

Rafał Kosik, Felix, net i Nika oraz koniec świata jaki znamy, wyd. Powergraph

Najpopularniejszy autor książek dla młodzieży Rafał Kosik napisał już 15 tom bestsellerowej serii książek dla młodzieży. Felix, Net i Nika. Koniec świata jaki znamy tym razem porusza ważne zagadanienia naukowe, zagrażające światu i jak sobie z nimi radzić. I co się stanie, gdy nie będzie Internetu?

Reklama

W najnowszej, piętnastej części osią akcji jest burza magnetyczna spowodowana intensywną aktywnością słoneczną. W jej wyniku dochodzi do awarii zasilania na całej planecie. Przestaje działać internet, komunikacja, wodociągi, transport, handel i wszystko inne, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Stąd tytuł Koniec świata jaki znamy. Trójka tytułowych przyjaciół musi nie tylko odnaleźć się w tej sytuacji, nie tylko zadbać o siebie i swoich bliskich, ale też pomóc naprawić świat. Jeśli przerwa w zasilaniu potrwa zbyt długo, wszystko będzie stracone.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama