Adam Buksa
Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Strzelił bramkę w meczu z Holandią, dwa tygodnie temu wziął ślub. Jakie tajemnice skrywa Adam Buksa?

Kim jest żona piłkarza?

Karol Sowa 16 czerwca 2024 19:46
Adam Buksa
Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Szesnastego czerwca reprezentacja Polski zagrała pierwszy mecz podczas Mistrzostw Europy. Tym razem nasza kadra musiała stawić czoła Holandii. Największym zwycięzcą minionego meczu był Adam Buksa, który wywalczył pierwszą i jedyną bramkę naszej kadrze. Niedawno sportowiec wziął ślub. Co wiemy o jego ukochanej?

Adam Buksa strzelił gola podczas meczu z Holandią. Kariera piłkarza

Adam Buksa jeszcze w pierwszej połowie meczu z Holandią strzelił gola. Cała Europa patrzyła tylko na niego. Okazuje się, że sportowiec dwa tygodnie temu stanął na ślubnym kobiercu. 28-letni piłkarz dopiero zaczyna zachwycać na boisku, lecz coraz więcej osób wiąże z nim wielkie nadzieje. 

Przypomnijmy, że ze sportem związany jest od piątego roku życia, a pierwsze treningi odbywał w Bronowiance. Niedługo potem szkolił się w szkółce Juvenii Kraków. W przeszłości grał w Hutniku Kraków, Wiśle Kraków oraz Garbrani Kraków. Końcem lipca 2014 roku zadebiutował w Ekstraklasie w barwach Lechii Gdańsk.

Adam Buksa ma również starszego brata — Aleksandra, który podziela jego pasję.

CZYTAJ TEŻ: Nicola Zalewski od lat związany jest z Włoszką, niedawno wybuchł skandal. Jej wymowny gest rozwiał wątpliwości

Adam Buksa
Fot. ODD ANDERSEN/AFP/East News

Kim jest żona Adama Buksy?

Okazuje się, że zgrany i piękny duet z Aleksandrą Zębalą tworzy od sześciu lat. Jego ukochana chętnie udziela się w mediach społecznościowych, gdzie pokazuje kulisy ich życia prywatnego. Para od czasu do czasu dzieli się fotografiami ze wspólnych wyjazdów, zaręczyn, czy ślubu. Przypomnijmy, że sportowiec poprosił ukochaną o rękę w październiku 2023 roku, zaś sakramentalne "tak" powiedzieli sobie 31 maja w Krakowie. 

Żona Adama Buksy związana jest z warszawską agencją modelek, jednak wiadomo o niej niewiele więcej. Pewne jest, że wspiera swojego męża, gdy on wychodzi na murawę. Co więcej, gdy piłkarz grał w amerykańskim New England Revolution, dziewczyna przeniosła się dla niego do USA. Od jakiegoś czasu przebywają w Antalyi, gdzie Adam Buksa występuje. Zakochanym życzymy wszystkiego, co najlepsze. 

CZYTAJ TEŻ: Prowadził ''Jaka to melodia'', potem zniknął z TVP. Pilne nowe wieści w sprawie powrotu Roberta Janowskiego

Adam Buksa
Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER

TAGI #sport

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.