Jolanta Kwaśniewska, Power Women
Fot. Bartek Wieczorek
Z ŻYCIA GWIAZD

Jolanta Kwaśniewska nie przestaje zachwycać! Czym zajmuje się dzisiaj była pierwsza dama?

Ma wielkie serce!

Maria Elas 23 czerwca 2024 10:51
Jolanta Kwaśniewska, Power Women
Fot. Bartek Wieczorek

Jolanta Kwaśniewska wiele razy wprawiała w zachwyt miłośników mody. Gdy sprawowała funkcję pierwszej damy, zawsze była szykowna, jednak stawiała głównie na klasyczne wybory. Teraz jej stylizacje są bardziej odważne. W listopadzie 2023 roku jedna z nich sprawiła, że jej imię znów zagościło na ustach Polaków. Co dziś robi najlepiej ubrana pierwsza dama?

Była Pierwsza Dama od lat jest aktywna społecznie

Jolanta Kwaśniewska została Pierwszą Damą po wyborach prezydenckich w 1995 r., gdy wygrał je Aleksander Kwaśniewski. Od tamtego czasu przez kolejne 10 lat nie tylko towarzyszyła swojemu mężowi, ale sama również zaczęła angażować się społecznie na szeroką skalę. Jak wspominał były prezydent Polski, urząd Pierwszej Damy zaczął się właśnie od niej: panie, które poprzednio znalazły się w jej pozycji, nie przywiązywały do tej roli takiej wagi, jak ona. Jolanta Kwaśniewska wykorzystała zaś jej potencjał, by wprowadzić pozytywne zmiany w społeczeństwie. 

Chociaż już od prawie 20 lat nie pełni tej funkcji, Jolanta Kwaśniewska nie zrezygnowała z aktywności publicznej. Obecnie jest prezeską fundacji „Porozumienie bez barier”. Organizacja zajmuje się głównie prowadzeniem i wspieraniem działalności tworzącej ludziom równe szanse, w tym pomocy dzieciom z biednych rodzin czy osobom starszym. Pod koniec października 2023 r. była reprezentantką fundacji na panelu „Porozmawiajmy przy herbacie”, współorganizowanym przez dystrybutora Adalbert's tea.

Działaczka społeczna udzieliła wówczas wywiadu, w którym opowiedziała o swojej rodzinie, w tym o swoim mężu, a także o wartościach, które wyznaje: pomaganiu ludziom samotnym, wspieraniu kobiet czy ofiar wojny w Ukrainie. Na pytanie o to, co przynosi w jej życiu prawdziwe szczęście, odpowiedziała krótko: „[...] Ja zawsze powiem: rodzina. Kochająca, wspierająca się rodzina, która zawsze może na siebie liczyć”.

Zobacz również:  Natalia Kukulska odebrała telefon od córki i zaniemówiła. To musiało się wydarzyć prędzej czy później...

Pierwsza Dama od lat zachwyca swoimi kreacjami

Jolancie Kwaśniewskiej zdecydowanie nie można odmówić poczucia stylu. Gdziekolwiek się pojawia, obiektywy aparatów są zawsze skierowane w jej stronę. Nic w tym jednak dziwnego: gdy pełniła funkcję pierwszej damy, jej kreacje były bardziej stonowane, klasyczne. Dziś ma wolną rękę: i zdecydowanie z tego faktu korzysta. Nie boi pokazać się w jaskrawych kolorach czy niecodziennych połączeniach. Jakiś czas temu jej nazwisko pojawiło się na wielu portalach internetowych, gdy klasyczny sweter połączyła z połyskującymi spodniami imitującymi lateks. W listopadzie 2023 roku prezeska fundacji zachwyciła ponownie. 

Zdecydowała się pójść w innym kierunku. Założyła długą, czarną suknię w brązowe kwiaty. Całość dopełniła złotą biżuterią, klasyczną, czarną torebką oraz czarnymi botkami z zamszu. Jej czerwone paznokcie idealnie komponowały się z odcieniem szminki, której użyła do makijażu.  

Czytaj także:  Są jak ogień i woda. Oto historia miłości Dominiki Gwit i Wojciecha Dunaszewskiego

Jolanta Kwaśniewska, Porozmawiajmy przy herbacie
Fot. KAPiF

Jolanta Kwaśniewska, Porozmawiajmy przy herbacie, 18.10.2023 r.

Lidia Popiel, Jolanta Kwaśniewska, Premiera filmu
Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Lidia Popiel, Jolanta Kwaśniewska, Premiera filmu "A jak Antkowiak", 2024

Czym zajmuje się Jolanta Kwaśniewska?

Swój czas wolny założycielka Fundacji „Porozumienie Bez Barier” dzieli pomiędzy rodzinę a angażowanie się w życie publiczne. Chociaż z radością uczęszcza na spotkania, w których wypowiada się na istotne tematy, nigdy nie zapomina o swoich najbliższych: mężu, córce Aleksandrze Kwaśniewskiej oraz zięciu, Kubie Badachu. Ciepło, którym emanuje, zostało dostrzeżone przez Polaków już wiele lat temu. Więc nic w tym dziwnego, że to właśnie ona od lat znajduje się na pierwszym miejscu w rankingach na najbardziej lubianą polską pierwszą damę.  

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski podczas premiery Księgi X-lecia, 22.02.2001, Teatr Wielki
Fot. Radoslaw Nawrocki / Forum

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski podczas premiery Księgi X-lecia, 22.02.2001, Teatr Wielki

Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 25/2012
Fot. Robert Wolański

Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 25/2012

Fot. ADRIAN DENNIS/AFP/East News

Jolanta Kwaśniewska, Aleksandra Kwaśniewska, premiera finału "The Crown", 5.12.2023

[Tekst opublikowany na Viva Historie 07.04.2024 r.]

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.