Lady Gaga, Oscary 2019
Fot. Getty Images
OSCARY 2019

Oto 15 rzeczy, które mogliście przeoczyć z tegorocznej oscarowej gali!

Rami Malek spadł ze sceny, a Lady Gaga...

Gabriela Czernecka 25 lutego 2019 19:53
Lady Gaga, Oscary 2019
Fot. Getty Images

Tegoroczna ceremonia wręczenia Oscarów 2019 nie obyła się bez skandali, spektakularnych wpadek i niezapomnianych momentów. Choć Polacy, mimo trzech nominacji, niestety wracają z Hollywood bez statuetki, to jak sami mówią, ten wieczór na zawsze pozostanie w ich pamięci. Ale nie tylko w ich. Rami Malek po raz pierwszy zdobył Oscara i... spadł ze schodów, Olivia Colman odbierając swojego wygłosiła rozbrajającą zgromadzonych gości przemowę, a napięcie iskrzące między Lady Gagą i Bradleyem Cooperem wbijało w fotel! Oto 15 rzeczy, które mogliście przeoczyć z tegorocznej oscarowej gali!

Oscary 2019 - podsumowanie

Oscary 2019 już za nami. Z pewnością to był wieczór bohaterów i twórców filmu Bohemian Rhapsody, który zdobył aż cztery statuetki kategoriach: najlepszy montaż dźwięku, najlepszy dźwięk, najlepszy aktor pierwszoplanowy (Rami Malek) oraz najlepszy montaż. Po trzy statuetki przyznano Green bookowi (najlepszy aktor drugoplanowy Mahershala Ali, najlepszy scenariusz oryginalny oraz najlepszy film), Czarnej panterze(muzyka, scenografia, kostiumy) oraz Romie (najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser i zdjęcia).

Niestety, wielkim przegranym oscarowej gali z pewnością jest film Faworyta, który mimo aż 10 nominacji otrzymał tylko jedną statuetkę. Tę otrzymała Olivia Colman dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Polacy również nie mają powodów do radości - Produkcja Pawła Pawlikowskiego nie zdobyła żadnej statuetki w ... 

Oscary 2019 - ciekawostki

Mimo to, z pewnością był to niezapomniany wieczór! Jak to zwykle bywa przy organizacji tak wielkich wydarzeń, nie trudno o skandal. Tak było i tym razem. Na Oscarach 2019 nie zabrakło spektakularnych przemów, kreacji, które na zawsze zapiszą się w historii, ale i wpadek, o których wielu chciałoby zapomnieć. Te zebraliśmy dla Was w jednym miejscu. Rami Malek spadł ze sceny, Lady Gaga próbowała pocałować Bradleya Coopera, a Chris Evans jak prawdziwy Kapitan Ameryka ratował damy w opałach. Wśród pomysłów na stylizację wieczoru róż był kolorem dominującym, a panie zdecydowały się na skromniejsze kreacje z jednego ważnego powodu. Oto 15 rzeczy, które mogliście przeoczyć z tegorocznej oscarowej gali!

 • Oscary 2019 - Rami Malek spadł ze sceny

Choć chwila, w której gwiazdor spada ze sceny nie została pokazana na wizji, to w sieci szybko pojawiły się zdjęcia dokumentujące jego czyn. Czy to ogromny przypływ emocji czy nieuwaga? Nie wiadomo, ale tuż po upadku Rami Malek został usadzony na jednym z foteli w pierwszym rzędzie i zbadany przez sanitariuszy. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało i chwilę później dołączył do kolegów. Rami nie jest jednak pierwszą osobą, która zaliczyła tego rodzaju wpadkę na Oscarach. Jennifer Lawrence zaliczyła spektakularny upadek na schodach prowadzących na scenę, gdy próbowała odebrać statuetkę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za film Poradnik pozytywnego myślenia. Upadek Ramiego Maleka to jednak nie wszystko. Aktor zaliczył jeszcze jedną wpadkę... 

Rami Malek upadek, Oscary 2019 ciekawostki
Fot. KEVIN WINTER/Getty AFP/East News

 • Oscary 2019 - Rami Malek zaliczył wpadkę ze stylizacją

Wygląda na to, że ten wieczór należał do niego. Rami Malek, który odebrał swojego pierwszego Oscara w kategorii najlepszy aktor za wcielenie się we Freddiego Mercury'ego w filmie Bohemian Rhapsody, był tak przejęty tym, że wybiera się na prestiżową galę, że... nieodpowiednio założył swoją muszkę! To jednak sprawiło, że mimo iż na Oscary 2019 przyszedł z ukochaną, to miał spore powodzenie zarówno u mężczyzn,  jak i u płci przeciwnej, bowiem każdy gratulujący mu wygranej... próbował poprawić mu muchę. Zebrane na Twitterze zdjęcia pokazują, że tego zadania podjęła się m.in. Lady Gaga.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Filmatic - Movies & Cinema (@filmatic)

 • Oscary 2019 - pocałunek Ramiego Maleka i wyznanie miłości

To był pocałunek godny (zwycięzcy) Oscara! Rami Malek otrzymał nagrodę w kategorii najlepszy aktor. Zanim jednak dumny ze zwycięstwa wkroczył na scenę oddał na ustach ukochanej, Lucy Boynton gorący pocałunek! Gdy odebrał statuetkę podczas płomiennego przemówienia nie zapomniał wyznać jej miłości: „Lucy, jesteś sercem tego filmu, jesteś niesamowicie utalentowana. Masz moje serce”.

 • Oscary 2019 - Łańcuszek Lady Gagi wart miliony

Na 91. ceremonii rozdania Oscarów Lady Gaga zaprezentowała się w czarnej sukni z domu mody Alexandra McQueena, jednak to nie kreacja grała pierwsze skrzypce, a spektakularny naszyjnik. Ten historyczny brylant od Tiffany’ego nosiła sama... Audrey Hepburn podczas promowania filmu Śniadanie u Tiffany’ego! Zjawiskowy biżuteria została uznana za najdroższą, jaka kiedykolwiek pojawiła się na oscarowej gali. Jej wartość szacuje się na około 30 milionów dolarów!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Viva.pl (@viva_magazyn)

 •  Oscary 2019 - Lady Gaga próbowała pocałować Bradleya Coopera!

A skoro o niej mowa, to internauci nie mają wątpliwości, że próbowała pocałować Bradleya Coopera. Chodzi o słynny już występ tej dwójki. Para zaprezentowała swoje możliwości wokalne wykonując utwór Shallow nominowany do Oscara 2019 w kategorii najlepsza piosenka. Statuetka oczywiście trafiła do Lady Gagi, a występ pary, podczas którego aż iskrzyło między nimi, tylko to potwierdził. To, że między Lady Gagą a Bradleyem Cooperem jest ogromna chemia - temu nikt nie zaprzeczy, ale czy faktycznie, piosenkarka próbowała pocałować aktora? Zobaczcie sami...

 • Oscary 2019 - pierwsze słowa Lady Gagi po zejściu ze sceny

Jej pierwsze słowa zaraz po odebraniu Oscara i po tak emocjonalnej przemowie nie mogły być inne. Płacząc ze szczęścia zeszła ze sceny, mówiąc... że potrzebuje drinka!  

 

 • Oscary 2019 - spektakularnie ciężka kreacja Glenn Close

71-letnia Glenn Close olśniewała na tegorocznym oscarowym czerwonym dywanie. Na ten wieczór wybrała złotą suknię od Caroliny Herrery z długimi rękawami i spektakularną peleryną. „Uwaga na schodach!”, wołali za nią reporterzy, kiedy tuż po udzieleniu wywiadów musiała zejść kilka stopni. Faktycznie, poruszanie się w tej kreacji nie mogło być łatwe, zwłaszcza, że została ona pokryta czterema milionami złocistych paciorków i ważyła... 19 kilogramów!

Fot. Getty Images

 • Oscary 2019 - skromne kreacje gwiazd

Mimo kreacji Glenn Close, która robiła wrażenie, choć gusta w kwestii tego, czy suknia była ładna są podzielone, to zagraniczne media zwracają uwagę na to, że tegoroczne stylizacje gwiazd były dość skromne jak na czerwony oscarowy dywan. Niektóre z serwisów twierdzą, że to pewnego rodzaju manifest kobiet, które w ten sposób chciały zaakcentować, że Oscary to przede wszystkim impreza dotycząca filmów, a nie tego, w co są ubrane. Zgromadzone tego wieczoru gwiazdy chciały zakomunikować, że o nich samych mówi ich praca, zawodowe osiągnięcia i cały dorobek artystyczny, a nie uroda czy sukienka, jakie mają tego wieczoru. I pod tym możemy się podpisać obiema rękami, ale czy faktycznie taki był zamysł? Co do tego mamy małe wątpliwości...

Fot. Getty Images, East News

 • Oscary 2019 - róż kolorem przewodnim

Tego nie dało się nie zauważyć. Tego wieczoru wiele pań postawiło na odważny kolor. Wśród nich są m.in.: Helen Mirren, Gemma Chan, Maya Rudolph, Sarah Paulson czy Linda Cardellini.

Oscary 2019 stylizacje gwiazd
Fot. East News/Getty Images

 • Oscary 2019 - mężczyzna w sukni

Mówiąc o stylizacjach nie możemy także zapomnieć o kreacji Billy'ego Portera znanego z serialu Pose. Aktor zaskoczył wszystkich, pozując ze swoim partnerem w sukni projektu Christiano Siriano. Dlaczego wybrał właśnie taką stylizację? Nie bez powodu: „To nie jest strój dla drag queen. Jestem mężczyzną w sukience, po prostu”, wyznał w rozmowie z amerykańskim Vouge. Później wyjaśnił, że suknia ma być pewnym symbolem. „Chcę, żeby ludzie zrozumieli, że nie muszą czegoś rozumieć czy się z tym zgadzać. Ale wszyscy musimy się szanować”, dodał.

Fot. East News

 • Oscary 2019 - zabawna i poruszająca przemowa Olivii Colman 

Olivia Colman z pewnością tą przemową podbiła serca niejednego widza! Odtwórczyni roli królowej Anny w filmie Faworyta, całkowicie przejęta wygraną, z pewnością ta przemową pokazała na scenie ogromny dystans do samej siebie. Ledwo powstrzymywała się od płaczu, żartowała z męża i... wciąż nie dowierzała, że Oscar 2019 dla najlepszej aktorki należy do niej. „To dość stresujące… Ale jaja, dostałam Oscara!”, wyznała wyraźnie nieprzygotowana do przemowy. „Nigdy nie wiesz, jak może potoczyć się twoje życie. Kiedyś pracowałam jako sprzątaczka - całkiem lubiłam tę pracę - i w ogóle nie myślałam wtedy, że dostanę kiedyś Oscara”, zdradziła. Aktorka podziękowała także Glenn Close: „Jesteś moją idolką od lat. Przepraszam, że tak wyszło”, a na koniec wysłała Lady Gadze.. buziaka! 

 • Oscary 2019 - Kapitan Ameryka ratuje damy z opresji

Co to byłaby za gala, gdyby nie było na niej bohatera? Tym po raz kolejny, ale tym razem nie na ekranie, stał się na jeden wieczór Chris Evans. Aktor wielokrotnie wcielał się w Kapitana Amerykę, a podczas oscarowego wieczoru miał okazję być bohaterem w rzeczywistości! Chris stał się profesjonalną eskortą niemal dla każdej gwiazdy odbierającej statuetkę. Aktor pomagał koleżankom po fachu pokonać schodki dzielące je od sceny, dzięki czemu uniknęły one wpadki, jaką przed laty zaliczyła Jennifer Lawrence. 

 • Oscary 2019 - Tomasz Kot pomylony z... Pawłem Pawlikowskim

Tego chyba nikt z nas się nie spodziewał. Tomasz Kot został pomylony z... Pawłem Pawlikowskim! Jak do tego doszło? Tomasz Kot relacjonował, że najpierw z Pawłem Pawlikowskim pomyliła go telewizja meksykańska, a potem podobnie zachowali się dziennikarze francuscy, prosząc go na czerwonym dywanie o komentarz do głównego konkurenta Zimnej wojny, filmu Roma Alfonso Cuarona. „Nie wiem, skąd to się wzięło, ta fala pomyłek”, przyznawał aktor w rozmowie z dziennikarzami tuż po gali.  „Potem już na takim śmiesznym fundamencie przekroczyłem dalszą część czerwonego dywanu”, dodał. 

Paweł Pawlikowski, Zimna wojna
Fot. East News, Materiały prasowe

 • Oscary 2019 - Film o okresie zdobył Oscara 

„Nie mogę uwierzyć, że film o menstruacji właśnie zdobył Oscara!”, powiedziała autorka filmu, Rayka Zehtabchi. Period. End of Sentence to krótkometrażowy film dokumentalny walczący ze stygmatyzowaniem miesiączki. Dokument opowiada o mieście położonym 60 km od Dehli, w którym menstruacja to tabu, a podpaski to luksus, który garść kobiet widziała wyłącznie na ekranie telewizora.  Zaskoczona nagrodą powiedziała: „Nie płaczę teraz dlatego, że mam okres", czym rozbawiła całą salę! 

 • Oscary 2019 - tematem przewodnim walka z rasizmem

Trzeba przyznać, że Akademia wyciągnęła lekcję z krytyki, jaka przez laty na nią spływała. W tym roku Oscarami nie nagrodzono jedynie białych twórców. Statuetki za drugoplanowe role otrzymali Mahershala Ali (za rolę w Green Booku) oraz Regina King (za rolę w filmie Gdyby ulica Beale umiała mówić). W kategorii najlepszy scenariusz adaptowany zwyciężył film Czarne Bractwo. BlacKkKlansman, a film Czarna Pantera zwyciężył aż w trzech kategoriach - najlepsza muzyka, najlepsze kostiumy i najlepsza scenografia.

A jest coś jeszcze, co Wy umieścilibyście na tej liście?  

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?