EN_01492202_3225, Joe Lando, Jane Seymour, doktor Quinn
Fot. CBS/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News
NIEZWYKŁE HISTORIE

Od miłości do nienawiści. Joe Lando i Jane Seymour połączył romans na planie Doktor Quinn 

Jakie dziś łączą ich relacje?

Olga Figaszewska 15 lutego 2023 12:51
EN_01492202_3225, Joe Lando, Jane Seymour, doktor Quinn
Fot. CBS/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Spotkali się na planie kultowego serialu „Doktor Quinn”, który w latach 90. z miejsca podbił serca widzów na całym świecie. Wydawało się, że będą tworzyć nie tylko zgrany duet na planie produkcji, a także poza nią. Tak się jednak nie stało. Jane Seymour złamała serce Joe Lando. Dziś aktorka obchodzi urodziny! Z tej okazji przypominamy, ich niezwykłą historię. Czy nadal utrzymują relacje?

Joe Lando i Jane Seymour – co ich łączyło?

To była jedna z najpopularniejszych produkcji lat 90. Do dziś cieszy się ogromną popularnością wśród widzów i zachwyca kolejne pokolenia. Fani serialu z zainteresowaniem śledzili perypetie tytułowej doktor Quinn i Byrona Sully’ego. Nikt nie zdawał sobie sprawy, że aktorzy wcielający się w główne postaci z trudem odgrywają wspólne sceny. Nie bez przyczyny mówi się, że od miłości do nienawiści dzieli tak niewiele…

Okazuje się, że Jane Seymour i Joe Lando na początku połączył gorący romans. Uczucie narodziło się między nimi podczas pierwszych dni spędzonych na planie. Byli w trakcie tworzenia pilotażowego odcinka, od którego zależała przyszłość serialu. Niespodziewanie produkcja odniosła ogromny sukces, przynosząc aktorom sławę i popularność.

Dla samej Jane Seymour to był również czas życiowej rewolucji. Jej małżeństwo z Davidem Flynnem przeszło do historii. Gwiazda doświadczyła samotnego macierzyństwa, a w dodatku została z 9 mln długów, zaciągniętymi przez byłego męża. Musiała ratować swoją przyszłość i dać poczucie bezpieczeństwa pociechom. Została bez grosza przy duszy, bez domu... To dlatego bz wahania przyjęła propozycję udziału w serialu. Agent aktorki potwierdził, że na horyzoncie pojawił się pięcioletni kontrakt. Na zdjęciach zjawiła się już następnego dnia.

Zobacz też: Ma polskie korzenie, cztery razy wychodziła za mąż. Oto niezwykłe życie Jane Seymour!

Joe Lando, Jane Seymour, doktor Quinn
Fot. CBS/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

„David dał mi bolesną lekcję, którą zapamiętam na całe życie. Każde kocham cię, które padało z ust mojego trzeciego, byłego, męża, oznaczało kolejny kredyt zaciągnięty na moje nazwisko. Miłość okazała się bardzo kosztownym uczuciem”, zwierzała się w jednym z wywiadów. Jane Seymour miała złapane serce… Ale nie zamknęła się na miłość. Aktorka na planie serialu Doktor Quinn poznała wyjątkowego mężczyznę, Joe Lando. Z czasem wytworzyła się między nimi silna więź. Nie od razu przyznali, że łączy ich coś więcej.

Joe Lando i Jane Seymour co mówili o swojej relacji?

Lando uważał, że spotkał prawdziwą miłość i planował już wspólną przyszłość. Z kolei aktorka była ostrożniejsza w tych zapewnieniach, ale nie ukrywała, że mocno się do siebie zbliżyli. „Znamy się dopiero dwa miesiące, ale cieszymy się swoją obecnością. Zapoznałam go z moimi dziećmi, wiedzą, że się spotykamy. Jednak na to, by mówić o poważnym związku, jest jeszcze zbyt wcześnie”, mówiła. Aktorzy stali się jednak bohaterami prasy, a media śledziły każdy ich krok.

Zanim ich historia się rozpoczęła, nastąpił jej koniec. Na planie innej produkcji aktorka poznała swojego przyszłego męża. Reżyser James Keach zwrócił jej uwagę i Jane straciła dla niego głowę. Para postanowiła, że zamierza razem kontynuować wspólną podróż przez życie.

Zobacz też:  Nie szukała miłości. Ona znalazła ją sama. Historia Alicji Resich i Krzysztofa Jordana

Joe Lando, Jane Seymour, doktor Quinn
Fot. CBS/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Jane Seymour i Joe Lando na planie Doktor Quinn

Joe Lando, Jane Seymour, doktor Quinn
Fot. CBS/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Joe Lando i Jane Seymour. Dziś są przyjaciółmi

Dla Joe Lando był to potworny cios. Nie mógł znieść upokorzenia, nie był w stanie wybaczyć Jane odtrącenia. Nagrywanie kolejnych scen było dla nich szalenie trudne, ale oboje podchodzili do swojej pracy profesjonalnie. Jednak gdy światła kamer gasły, aktorzy nie rozmawiali ze sobą poza planem. Lando chciał nawet zrezygnować z udziału w kultowej produkcji. Ostatecznie tego nie zrobił, a media donosiły o tym, że próbuje mścić się na byłej ukochanej, zostawiając jej w garderobie nieprzyjemne „niespodzianki” (jedną z nich miały być końskie odchody).

Tymczasem Seymour była szczęśliwa u boku Keacha. Doczekała się z nim bliźniąt – Kristophera i Johna. Para tworzyła zgrany duet w życiu prywatnym i zawodowym. Wkrótce i Joe Lando odnalazł miłość u boku Kirsten Barlow, z którą doczekał się czwórki pociech.

Lando i Seymour dopiero po latach nawiązali kontakt. Dziś łączą ich przyjacielskie relacje. Wspólnie pojawili się nawet w jednym z filmów, a za produkcję opowiadał sam James Keach. „Zawsze podziwiałem Jane Seymour jako aktorkę, a kiedy spotkaliśmy się na planie w 1992 r., po prostu szaleńczo się w niej zakochałem. Niestety, nie mogłem liczyć, że odwzajemni moje uczucie, bo w tym samym czasie poznała Jamesa Keacha... Po prostu mi ją ukradł. Nasze uczucie zawsze było czysto platoniczne. Teraz jesteśmy dobrymi przyjaciółmi”, wspominał Joe Lando.

Z kolei Seymour dodawała, że gdyby nie tamte doświadczenia i emocje, które w nich tkwiły, pewnie nie udałoby im się przyciągnąć i utrzymać takiej uwagi widzów. Co ciekawe ich rodziny aktorów również się zaprzyjaźniły. Byli partnerzy zapomnieli o bolesnych wydarzeniach z przeszłości i nie wracali już więcej do tamtych chwil. „Pamiętam, że było to bardzo trudne i bolesne, wiele łez zostało przelanych. Niemniej, udało nam się zrobić świetny serial”, mówiła serialowa doktor Quinn.

Czytaj też: Ciężka choroba, śmierć męża... Tak wyglądało życie Małgorzaty Lorentowicz

Jane Seymour, James Keach, 2010
Fot. ADMEDIA/SIPA/EAST NEWS

Jane Seymour i James Keach, 2010 rok

Niestety, związek aktorki i reżysera, Jamesa Keacha przeszedł do historii w 2015 roku po 22 latach małżeństwa. Jane Seymour dziś poświęca się pasjom i nie ukrywa swojego szczęścia. „Jestem szczęśliwa, bo mam naprawdę pełne życie. Mam rodzinę, wnuki, pracę. Pomaganie fundacji jest tym, z czego jestem najbardziej dumna”, dodała. Aktorka zaraża swoich fanów optymizmem i dzieli się z nimi fragmentami z życia prywatnego za pośrednictwem Instagrama.

W społecznościowych możemy też podziwiać wspólne zdjęcia Joe i Jane. Ich przyjaźń wciąż trwa. „Spacerowaliśmy z Joe po plaży 😊 Wspaniale jest go zobaczyć, spędzić razem czas i nadrobić zaległości. Przyjaciele na zawsze! 🥰 Mam nadzieję, że czeka Was wspaniały tydzień!”, pisała niedawno Jane Seymour. 

Źródło: Wikipedia, Daily Mail, Plejada.pl, Pomponik

Sprawdź też: Łączyła ich miłość oraz wspólne pasje. Dlaczego Martyna Wojciechowska i Leszek Czarnecki się rozstali?

Joe Lando, Jane Seymour
Fot. Screen Insgtagram @janeseymour

Jane Seymour i Joe Lando

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.