EN_01492202_3245, Joe Lando, Doktor Quinn, 1995
Fot. CBS/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Wzdychały do niego miliony kobiet. Tak wygląda dziś Joe Lando, serialowy Sully z Doktor Quinn

Jest jednym z najbardziej lubianych aktorów lat 90.

Olga Figaszewska 2 lipca 2022 12:06
EN_01492202_3245, Joe Lando, Doktor Quinn, 1995
Fot. CBS/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Któż z nas nie pamięta serialu Dr Quinn. Oprócz Jane Seymour odgrywającej główną rolę, serca wielu widzów, a zwłaszcza płci pięknej podbił Joe Lando wcielający się w postać Byrona Sully'ego. W grudniu ubr. aktor skończył 60 lat. Zobacz, jak zmienił się jeden z najbardziej lubianych aktorów lat 90.

Joe Lando – droga do kariery

Joe Lando przyszedł na świat 9 grudnia 1961 roku w stanie Illinois. Od zawsze gnał za marzeniami. Aktor już po skończeniu szkoły średniej wyruszył w podróż do Hollywood. By zapewnić sobie utrzymanie, pracował jako kucharz w jednej z restauracji. Jego pierwszym angażem była rola w serialu Star Trek IV: Powrót na Ziemię. To otworzyło mu drogę do udziału w kolejnych produkcjach. Joe Lando pojawił się potem w Pięknej i Bestii, Kocham cię na zabój, Tylko jedno życie.

Przełomem w jego karierze był kultowy dziś serial lat 90. o perypetiach młodej lekarki, rozpoczynającej praktykę w miasteczku Colorado Springs na Dzikim Zachodzie. Produkcja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród fanów na całym świecie i gromadziła przed ekranami miliony widzów. Joe Lando zdobył rozpoznawalność i sympatię rolą Sully’ego w serialu Doktor Quinn (1993-1998). Na ekranie pojawił się u boku Jane Seymour. Wiele kobiet wzdychało do aktora i nic dziwnego, że magazyn People umieścił go na liście 50. najpiękniejszych ludzi świata.

Joe Lando zachwycał potem w nowych produkcjach, jednak żadna z nich nie przyniosła mu podobnego rozgłosu. Wciąż możemy podziwiać go na ekranie. Ostatnio występował w: The Bold and the Beautiful, Friendsgiving, A Very Charming Christmas Town czy Hammurabi.

Zobacz też: Od miłości do nienawiści? Joe Lando i Jane Seymour połączył romans na planie Doktor Quinn 

Joe Lando, Jane Seymour
Fot. CBS/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Joe Lando i Jane Seymour na planie Doktor Quinn

Joe Lando, Jane Seymour
Fot. CBS/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Joe Lando: żona, dzieci 

W życiu prywatnym jest szczęśliwym mężem i ojcem. W 1997 roku aktor ożenił się z Kirsten Barlow. Para wspólnie doczekała się czwórki pociech: trzech synów i córki. Joe Lando nie udziela się w mediach społecznościowych, ale chętnie pojawia się na kontach swoich przyjaciół. Najczęściej możemy podziwiać go na Intagramie Jane Seymour. Aktorzy wciąż utrzymują ze sobą kontakt.

Przypomnijmy, że para poznała się na planie serialu Doktor Quinn. Połączył ich gorący romans, ale ich relacja nie przetrwała próby czasu. Jane Seymour poznała w tym czasie swojego czwartego męża i odrzuciła starania młodszego kolegi z planu. To złamało serce Joe Lando, który długo nie mógł jej wybaczyć. Na szczęście przeszłość pozostawili za sobą i od wielu lat łączą ich bardzo dobre relacje. „Zawsze podziwiałem Jane Seymour jako aktorkę, a kiedy spotkaliśmy się na planie w 1992 r., po prostu szaleńczo się w niej zakochałem. Niestety, nie mogłem liczyć, że odwzajemni moje uczucie, bo w tym samym czasie poznała Jamesa Keacha... Po prostu mi ją ukradł. Nasze uczucie zawsze było czysto platoniczne. Teraz jesteśmy dobrymi przyjaciółmi”, wspominał Joe Lando. 

Dziś aktorzy mogą liczyć na swoje wsparcie i pomoc. „Są przyjaciele, którzy stają się rodziną”, potwierdzała Jane pod jednym ze wspólnych kadrów.

Czytaj także: Pamiętacie Doktor Quinn? Aktorka Jane Seymour zdradziła przepis na młodość!

Joe Lando, 2003 rok, film Counterstrike
Fot. EAST NEWS/SIPA PRESS

Joe Lando, 2003 rok, Plan filmu Counterstrike

Joe Lando, 2000 rok
Fot. 20thCentFox/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East

Od czasu do czasu nowe zdjęcia aktora pojawiają się na Instagramie gwiazdy i wzbudzają zachwyt fanów produkcji. A niedawno część obsady Doktor Quinn mogła powspominać dawne czasy na urodzinowym przyjęciu Joe Lando. 9 grudnia aktor skończył 60 lat. 

„Nawet po tylu latach wciąż mnie podnoszą! Mam wiele emocji po spędzeniu czasu z tymi niesamowitymi ludźmi”, pisała Jane Seymour pod wspólnym kadrem z przyjaciółmi.

Z kolei serialowy Hank Lawson dodał: „Teraz prawie 30 lat później… wiem więcej niż kiedykolwiek… Największym darem w życiu jest czas, który dzielimy razem. Jesteś głębokim, utalentowanym, serdecznym mężczyzną, Joey. Jestem szczęściarzem, że mogłem dzielić z tobą drogę życia".

Czy bardzo się zmienił? Wciąż ma ten sam błysk w oku i ujmuje uśmiechem! Sami zobaczcie. 

Sprawdź też: 20 lat temu zachwycała w Samym życiu... Co dziś robi Magdalena Kumorek?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.