EN_01492202_3245, Joe Lando, Doktor Quinn, 1995
Fot. CBS/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Wzdychały do niego miliony kobiet. Tak wygląda dziś Joe Lando, serialowy Sully z Doktor Quinn

Jest jednym z najbardziej lubianych aktorów lat 90.

Olga Figaszewska 26 lutego 2023 11:01
EN_01492202_3245, Joe Lando, Doktor Quinn, 1995
Fot. CBS/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Chyba każdy z nas pamięta kultowy już serial Dr Quinn. Poza odgrywającą główną rolę Jane Seymour, serca wielu widzów, a zwłaszcza płci pięknej, podbił wcielający się w postać Byrona Sully'ego Joe Lando. W grudniu ubiegłego roku gwiazdor świętował 61. urodziny. Jak zmienił się jeden z najbardziej lubianych aktorów lat 90.? Tak dziś wygląda!

Joe Lando – droga do kariery

Joe Lando przyszedł na świat 9 grudnia 1961 roku w stanie Illinois. Od zawsze gnał za marzeniami. Aktor już po skończeniu szkoły średniej wyruszył w podróż do Hollywood. By zapewnić sobie utrzymanie, pracował jako kucharz w jednej z restauracji. Jego pierwszym angażem była rola w serialu Star Trek IV: Powrót na Ziemię. To otworzyło mu drogę do udziału w kolejnych produkcjach. Pojawił się potem w Pięknej i Bestii, Kocham cię na zabój, Tylko jedno życie...

Przełomem w jego karierze był kultowy dziś serial lat 90. o perypetiach młodej lekarki, rozpoczynającej praktykę w miasteczku Colorado Springs na Dzikim Zachodzie. Produkcja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród fanów na całym świecie i gromadziła przed ekranami miliony widzów. Joe Lando zdobył rozpoznawalność i sympatię rolą Sully’ego w serialu Doktor Quinn (1993-1998). Na ekranie pojawił się u boku Jane Seymour. Wiele kobiet wzdychało do aktora i nic dziwnego, że magazyn People umieścił go na liście 50. najpiękniejszych ludzi świata.

Joe Lando zachwycał potem w nowych produkcjach, jednak żadna z nich nie przyniosła mu podobnego rozgłosu. Wciąż możemy podziwiać go na ekranie. Ostatnio występował w: The Bold and the Beautiful, Friendsgiving, A Very Charming Christmas Town czy Hammurabi.

Zobacz też: Ewa Błaszczyk w poruszających słowach o córce. Łzy cisną się do oczu. „Ola leży i czeka”

Joe Lando, Jane Seymour
Fot. CBS/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Joe Lando i Jane Seymour na planie Doktor Quinn

Joe Lando, Jane Seymour
Fot. CBS/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Joe Lando: żona, dzieci 

W życiu prywatnym jest szczęśliwym mężem i ojcem. W 1997 roku aktor ożenił się z Kirsten Barlow. Para wspólnie doczekała się czwórki pociech: trzech synów i córki. Joe Lando nie udziela się w mediach społecznościowych, ale chętnie pojawia się na kontach swoich przyjaciół. Najczęściej możemy podziwiać go na Intagramie Jane Seymour. Aktorzy wciąż utrzymują ze sobą kontakt.

Przypomnijmy, że para poznała się na planie serialu Doktor Quinn. Połączył ich gorący romans, ale ich relacja nie przetrwała próby czasu. Jane Seymour poznała w tym czasie swojego czwartego męża i odrzuciła starania młodszego kolegi z planu. To złamało serce Joe Lando, który długo nie mógł jej wybaczyć. Na szczęście przeszłość pozostawili za sobą i od wielu lat łączą ich bardzo dobre relacje. „Zawsze podziwiałem Jane Seymour jako aktorkę, a kiedy spotkaliśmy się na planie w 1992 r., po prostu szaleńczo się w niej zakochałem. Niestety, nie mogłem liczyć, że odwzajemni moje uczucie, bo w tym samym czasie poznała Jamesa Keacha... Po prostu mi ją ukradł. Nasze uczucie zawsze było czysto platoniczne. Teraz jesteśmy dobrymi przyjaciółmi”, wspominał Joe Lando. 

Dziś aktorzy mogą liczyć na swoje wsparcie i pomoc. „Są przyjaciele, którzy stają się rodziną”, potwierdzała Jane pod jednym ze wspólnych kadrów.

Czytaj także: Natalia Kukulska i Małgorzata Socha na wspólnym urlopie w górach. „Będzie co wspominać”

Joe Lando, 2003 rok, film Counterstrike
Fot. EAST NEWS/SIPA PRESS

Joe Lando, 2003 rok, Plan filmu Counterstrike

Joe Lando, 2000 rok
Fot. 20thCentFox/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East

Od czasu do czasu nowe zdjęcia aktora pojawiają się na Instagramie gwiazdy i wzbudzają zachwyt fanów produkcji. A niedawno część obsady Doktor Quinn mogła powspominać dawne czasy na urodzinowym przyjęciu Joe Lando. 9 grudnia ubiegłego roku aktor skończył 61 lat. 

„Nawet po tylu latach wciąż mnie podnoszą! Mam wiele emocji po spędzeniu czasu z tymi niesamowitymi ludźmi”, pisała Jane Seymour pod wspólnym kadrem z przyjaciółmi.

Z kolei serialowy Hank Lawson dodał: „Teraz prawie 30 lat później… wiem więcej niż kiedykolwiek… Największym darem w życiu jest czas, który dzielimy razem. Jesteś głębokim, utalentowanym, serdecznym mężczyzną, Joey. Jestem szczęściarzem, że mogłem dzielić z tobą drogę życia".

Czy bardzo się zmienił? Wciąż ma ten sam błysk w oku i ujmuje uśmiechem! Sami zobaczcie. 

Sprawdź też: Małgorzata Rozenek-Majdan na uroczym nagraniu z Heniem. Chłopiec skończy niebawem trzy lata!

Joe Lando, Jane Seymour
Fot. Screen Insgtagram @janeseymour

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?