Anna Tomaszewska, Krzysztof Piasecki,Festiwal Twórczości im. Marka Grechuty Korowód, 2009
Fot. Damian KLAMKA/East News
Z Życia gwiazd

U swojego boku odnaleźli szczęście. Historia Anny Tomaszewskiej i Krzysztofa Piaseckiego

„Czuję się w tym związku wolna. To jest bezcenne”, mówi aktorka

Olga Figaszewska 10 marca 2023 19:51
Anna Tomaszewska, Krzysztof Piasecki,Festiwal Twórczości im. Marka Grechuty Korowód, 2009
Fot. Damian KLAMKA/East News

U swojego boku odnaleźli spokój, szczęście i miłość. Oboje mają za sobą zakończone relacje i trudne przeżycia. Ona – wspaniała aktorka. On – satyryk, artysta kabaretowy, cieszący się sympatią widzów. Co wiemy o relacji Anny Tomaszewskiej i Krzysztofa Piaseckiego?

Anna Tomaszewska i Krzysztof Piasecki – historia relacji

Los nie zawsze był dla nich łaskawy. Anna Tomaszewska i Krzysztof Piasecki wiele przeszli. Artysta kabaretowy na co dzień rozbawia tłumy widzów. Ale nie każdy wie, że w życiu prywatnym przeżył tragedię, która na zawsze zmieniła jego życie. Trudno opisać rozpacz, w której rodzic traci jedyne, ukochane dziecko.

Syn Krzysztofa Piaseckiego zginął w wypadku narciarskim w 2008 roku. „Powiedzenie, że czas leczy rany, nie ma nic wspólnego z prawdą”, mówił. Dla piosenkarza ucieczką była praca. Gdy wychodził na scenę udawało mu się, chociaż na chwilę zapomnieć o bólu. Pomogła mu terapia.

„W efekcie zakończyłem to terapią, co tu dużo gadać. Ta terapia mi pomogła. W tym okresie dziesięcioletnim nie było takiego dnia, żebym ja przynajmniej 3-5 razy nie pomyślał o moim synu. Teraz zdarza mi się parę dni nie myśleć, albo zdarza mi się pomyśleć z przyjemnością. On tu jest wszędzie, bo bardzo lubił tu być, tak jak ja”, zwierzał się w rozmowie z Dzień Dobry TVN. Trudna rodzinna sytuacja wpłynęła na małżeństwo satyryka. Krzysztof Piasecki rozwiódł się z żoną Jolantą.

Czytaj też: Krzysztof Piasecki zmagał się z chorobą. To ona sprawiła, że przeszedł na emeryturę

Krzysztof Piasecki, 16 grudnia 2004
Fot. Zawada/AKPA

Krzysztof Piasecki, 16 grudnia 2004

Andrzej Grabowski, Anna Tomaszewska, ogród ich domu w na Woli Justowskiej w Krakowie, 13.09.1998 rok
Fot. Mariusz Makowski / Forum

Anna Tomaszewska i Andrzej Grabowski, 13 września 1998 rok

Anna Tomaszewska i Krzysztof Piasecki byli dla siebie wsparciem w trudnych chwilach

Anna Tomaszewska również ma za sobą zakończony związek. Była wcześniej żoną Andrzeja Grabowskiego, z którym doczekała się dwóch cudownych córek: Zuzanny i Katarzyny. Jednak ich małżeństwo rozpadło się po ponad 20 latach wspólnego życia. Zaczęli się od siebie oddalać. Przez zobowiązania zawodowe artysta rzadko bywał w domu. Na horyzoncie cały czas pojawiały się nowe seriale, filmy.  Anna Tomaszewska postanowiła skupić się na dzieciach i sobie samej. Od zawsze najważniejsza była dla niej rodzina i nie zależało jej na sławie.

„Przyszedł czas, że nasze małżeństwo zaczęło się rozpadać. Andrzej praktycznie przestał bywać w domu. Pracował w różnych miejscach – tu serial, tam film, liczne wyjazdy. W pewnym momencie już nie bardzo się orientowałam, gdzie jest i dlaczego. Miałam 49 lat i w sposób nieubłagany postanowiłam o siebie zawalczyć. Rozwiedliśmy się. Nigdy nie przypuszczałam, że do tego dojdzie. Poczułam jednocześnie dwie, wydawałoby się, sprzeczne rzeczy: że to koniec świata i że odzyskuję siebie. Własną tożsamość”, mówiła w rozmowie z Martyną Słowik dla Wysokich Obcasów Extra w 2021 roku. Anna Tomaszewski i Andrzej Grabowski rozwiedli się w 2008 roku. Po rozstaniu aktor zaczął układać swoje życie na nowo. Po pewnym czasie artystka również otworzyła się na miłość.

Czytaj też: Wanda Kwietniewska gorzko o wyrzuceniu z Lombardu. Manager zrobił to, gdy leżała w szpitalu

Anna Tomaszewska, Krzysztof Piasecki,Festiwal Twórczości im. Marka Grechuty Korowód, 2009
Fot. Damian KLAMKA/East News

Anna Tomaszewska, Krzysztof Piasecki, Festiwal Twórczości im. Marka Grechuty Korowód, 2009

Anna Tomaszewska i Krzysztof Piasecki w najtrudniejszych chwilach byli dla siebie wsparciem i opoką.  Przyjaźnili się, mogli ze sobą porozmawiać na każdy temat, rozumieli swoje uczucia. Z czasem połączyło ich coś więcej. Od kilku lat kroczą razem przez życie. Aktorka przy Krzysztofie Piaseckim szczęście.

Satyryk w jednym z felietonów przedstawiał ukochaną jako „swoją żonę”. Jak podają media, małżonkowie zamieszkali razem, stworzyli swoje miejsce na ziemi w Krakowie. Gdy tylko pozwala im na to czas, uciekają do małej wsi Stryszawa. „Śmieje się bardzo często ze mnie, (...) z czego się da. Raz mnie to bawi, raz nie. To wynika z takiego lubienia mojej osoby. Czuje się w tym związku wolna. To jest bezcenne”, opowiadała z kolei Anna Tomaszewska w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Para rzadko pojawia się wspólnie na branżowych wydarzeniach. Jednak gdy już się tak zdarza, nie ukrywają swojego szczęścia i uśmiechnięci pozują do zdjęć.  

Życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze!   

Anna Tomaszewska, Krzysztof PiaseckiPremiera filmu
Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Anna Tomaszewska, Krzysztof Piasecki Premiera filmu "Wkręceni 2", 2015 rok

Anna Tomaszewska, Krzysztof PiaseckiPremiera filmu
Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…