Andrzej Rosiewicz z żoną Iwoną, 2000 rok
Fot. Marek Nelken / Studio69 / Forum
historia miłości

Dzielą ich 23 lata, a połączyła miłość. Oto niezwykła historia Iwony i Andrzeja Rosiewiczów

„Miałem 50 lat, a wciąż mieszkałem z mamą. Uświadomiłem sobie w końcu, że scena kradnie czas i uczucia”

Olga Figaszewska 5 września 2022 19:02
Andrzej Rosiewicz z żoną Iwoną, 2000 rok
Fot. Marek Nelken / Studio69 / Forum

Gwiazdor polskiej estrady, którego piosenki zachwycają kolejne pokolenia. Chłopcy radarowcy, Czy czuje pani cha-chę? czy Najwięcej witaminy znają wszyscy! Andrzej Rosiewicz rozwijał swoja karierę, zyskał popularność i sympatię słuchaczy. Długo nie myślał o tym, by założyć rodzinę. Wszystko zmieniło się z czasem. Kiedy poznał ukochaną żonę? Iwona Rosiewicz jest młodsza od swojego męża o 23 lata. Łączy ich wyjątkowe uczucie.

Andrzej i Iwona Rosiewiczowie: historia miłości

Andrzej Rosiewicz przez wiele lat stawiał na pierwszym miejscu pasję. Nie myślał o tym, by założyć rodzinę i cały czas mieszkał z mamą. Wychodził z założenia, że na miłość przyjdzie jeszcze odpowiedni moment, a muzyka wypełniała jego życie. Dlatego koncertował, zwiedzał świat, rozwijał się.

„Miałem 50 lat, a wciąż mieszkałem z mamą. Uświadomiłem sobie w końcu, że scena jest strasznie zaborcza, kradnie czas i uczucia”, tłumaczył w jednym  z wywiadów dla Rewii

Nagle jego życie całkowicie się zmieniło. W 1994 roku na jego drodze pojawiła się wyjątkowa kobieta. Ukochaną Iwonę poznał na wyborach Mis Rzeszowszczyzny. Nie brała w nich udziału, tylko siedziała na widowni, ale od razu przykuła jego uwagę. Wystarczyła chwila, krótka rozmowa, by artysta zdał sobie sprawę, że spotkał kobietę swojego życia. Iwona Rosiewicz, podobnie jak jej małżonek, jest uzdolniona muzycznie, rozumie jego pasję. Zakochanych dzielą 23 lata, ale różnica wieku nie stanęła im na drodze w stworzeniu prawdziwej, kochającej się rodziny. Gwiazdor bardzo szybko poprosił ukochaną o rękę. Postanowił nie odkładać niczego na później. 

„Spotkaliśmy się podczas wyborów Miss Rzeszowszczyzny, ale Iwonka nie startowała w wyborach, tylko siedziała na widowni. Od razu wpadła mi w oko. Poznaliśmy się potem na bankiecie, wymieniliśmy się telefonami i zaczęliśmy chodzić na randki. Była ładną i zdolną muzycznie blondynką. Nadal jest”, tłumaczył w  Dobrym Tygodniu.

Zobacz też: Wybitna osobowość, gwiazda estrady... Jak wygląda dziś życie Andrzeja Rosiewicza?

Andrzej Rosiewicz z żona i dzieckiem, 1998 rok
Fot. Niemiec/AKPA

Andrzej Rosiewicz z żoną, 1998 rok

Z kolei w rozmowie z Radiem 104,7 FM odsłonił kolejne szczegóły pierwszego spotkania: „Tak się zdarzyło, że nagle usiadła koło mnie jakaś piękna dama. Nawiązałem rozmowę, okazało się, że jest z Krakowa. Doszliśmy do porozumienia. Powiedziałam: "Aha, z Krakowa? To ci może pokażę Pałac Kultury"? A ona: "A ja ci pokażę Sukiennice na rynku krakowskim”.

Na ślubnym kobiercu stanęli w 1997 roku. Andrzej i Iwona Rosiewiczowie doczekali się trójki wspaniałych pociech: syna Jędrzeja i bliźniąt: Ireny i Adama. Co ciekawe, chrzestną jednego z synów gwiazdora była Violetta Villas. „Violetta rozmawiała z moją teściową, która pochwaliła się, że ma wnuczki (...). Violetta zapytała wtedy, czy są ochrzczeni. Gdy dowiedziała się, że jeszcze nie, to powiedziała, że wybiera Adasia. Przyjechała do nas i została matką chrzestną!”, opowiadał w rozmowie z Faktem.

Dzieci odziedziczyły po rodzicach talent muzyczny. Wszystkie kształcą się w tym kierunku, rozwijają swoje umiejętności. Andrzje Rosiewicz nie ukrywał, że chciałby, żeby nauczyły się także stepowania i robienia show.

„Najstarszy Jędrzej gra na fortepianie, Adam na wiolonczeli, a Ircia na flecie poprzecznym. Ostatnio graliśmy razem składankę piosenek zespołu The Beatles. Może kiedyś wystąpimy całą rodziną”, opowiadał Andrzej Rosiewicz.

Andrzej Rosiewicz z żona i dzieckiem, 1999 rok
Fot. Marek Nelken / Studio69 / Forum

Andrzej Rosiewicz z żona i dzieckiem, 1999 rok

Artysta jest urodzonym optymistą i to samo podejście chciałby przekazać swoim dzieciom. Wspólnie z żoną wpajają im najważniejsze wartości, by stały się dla nich kompasem w dorosłym życiu. Dla Andrzeja Rosiewicza rodzina jest zawsze na pierwszym miejscu. 

Piosenkarz kilka miesięcy temu wystąpił podczas koncertu "Od Opola do Opola: Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje. odbierając pamiątkową statuetkę, zwrócił się do najbliższych.

„Przy okazji chciałbym pozdrowić i ucałować moją piękną (...) żonę Iwonę i nasze skarby rodzinne: Jędrzeja, Ircię i Adasia Rosiewiczów. Całuję was!”, mówił.

Całej rodzinie życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze!  

Źródło: Fakt, Pomponik, Plejada.pl

Czytaj też: Diane Keaton przez lata była wielką miłością Ala Pacino. Jak zaczęła się ich historia?

Andrzej Rosiewicz z żoną Iwoną, 2000 rok
Fot. Marek Nelken / Studio69 / Forum

Andrzej Rosiewicz, 17.06.2022 Opole. 59 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu
Fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Andrzej Rosiewicz, 17.06.2022 Opole. 59 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…