Edward Żentara
Fot. INPLUS/East News
Niezwykłe historie

Edward Żentara doczekał się jednego syna. Kim jest Mikołaj Żentara? Poszedł artystyczną drogą

Oto, co o nim wiemy!

Marta Nawacka 6 czerwca 2023 17:01
Edward Żentara
Fot. INPLUS/East News

Był niezwykle popularnym reżyserem i aktorem. I choć w życiu zawodowym dobrze mu się wiodło, to z czasem Edward Żentara zaczął zmagać się z licznymi problemami, które doprowadziły do jego samobójczej śmierci. Artysta doczekał się jednego syna, Mikołaja. Kim jest młody mężczyzna i czym się zajmuje? Podobnie jak tata, postawił na sztukę.

Edward Żentara: syn, kariera i rodzina

Kiedy Edward Żenatara rozpoczął pracę w teatrze poznał swoją przyszłą żonę, Martę. Choć połączyły ich zawód i wspólna pasja, to po ślubie świeżo upieczona żona zrezygnowała ze ścieżki zawodowej poświęcając się prowadzeniu domu oraz wychowywaniu ich wspólnego syna, Mikołaja. Z czasem kariera aktora zaczęła nabierać tempa. Mogliśmy go oglądać między innymi w „C.K. Dezerterzy”, „Karate po polsku” czy „Życie za życie”, a z czasem także w serialach takich jak „M jak miłość”, „Fala zbrodni” czy „Pierwsza miłość”. Niestety w połowie lat 90. dla dojrzałego artysty zaczęło brakować ról. Wtedy skupił się jeszcze bardziej na rodzinie.

„Mamy w górach dom i spędzamy tam każdą wolną chwilę. To idealne miejsce, by wypocząć i nacieszyć się otaczającą przyrodą. [...] Wystarczy kilka dni, by zregenerować siły”, mówił w jednym z wywiadów Edward Żentara. Po czasie jednak w jego życiu pojawiła się o 25 lat młodsza kochanka, dla której zostawił żonę i syna... Reżyser musiał bronić swego dobrego imienia, ale piętrzące się wokół niego problemy go przerosły i doprowadziły do tragedii. Edward Żentara odebrał sobie życie w 2011 roku.

Czytaj też: Anna Dereszowska ze łzami w oczach mówi o relacji z macochą

Edward Żentara
Fot. INPLUS/East News

Edward Żentara

Edward Żentara: syn. Kim jest Mikołaj i co o nim wiemy?

Artysta doczekał się ze swoją ukochaną jednego syna, Mikołaja. Przyszedł na świat 5 listopada 1981 roku. W tym roku skończy 42 lata. Młody mężczyzna wybrał równie artystyczną drogę kariery, jak jego tata – całkowicie oddał się muzyce. Gra na gitarze i basie, a także odpowiada za wokal. Mikołaj Żentara występuje w grupach Mgła oraz od 2002 roku również w Kriegsmachine. Wydał album z zespołem Schmerz, ma na swoim koncie solowy projekt Arca Funebris, a pod koniec lat 90. i na początku XX wieku wydawał kasety jako Leichenhalle. Syn Edwarda Żentary prowadzi też firmę płytową No Solace, założył Harvester Records, a wcześniej prowadził wydawnictwo D.R.S.C.

„Z absolutnie zerową ingerencją kogokolwiek spoza zespołu na każdym etapie pracy – wszystko we dwóch, muzyka, teksty, nagrania, miks, okładka. Stąd też zawsze jest dla mnie pewnym zaskoczeniem, że ktoś tego później faktycznie słucha, a czasem się komuś nawet podoba”, mówił Mikołaj Żentara o powstaniu płyty „With Hearts Toward None” w serwisie Violence Online.

„Niespecjalnie utożsamiam się z nazywaniem rytuałami czy innymi misteriami sytuacji, w których paru spoconych facetów na scenie tłucze się i drze mordę do paruset spoconych facetów pod sceną. Czy i co wydarzy się między członkami zespołu a publicznością, to już osobna sprawa. Grając koncert, decydujemy się wyjść do ludzi i wolę pozostawić interpretację odbiorcy, zamiast cokolwiek narzucać czy sugerować”, opowiadał syn Edwarda Żentary o koncertach w tej samej rozmowie. Więcej o Mikołaju Żentarze, występującym pod pseudonimem „M” możecie przeczytać na tej stronie. życzymy samych sukcesów!  

Zobacz także: Jest jej najsurowszym krytykiem. Ciągle się kłócą. Małgorzata Rozenek-Majdan o relacji z mamą

Mikołaj
Fot. Krzysztof Zatycki / Forum

Mikołaj "M" Żentara, koncert zespołu Mgła we Wrocławiu, 28.04.2017

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?