Michael Danilczuk, Viva! 19/2022
Fot. Piotr Porębski
Z ŻYCIA GWIAZD

Tańczył dla królowej Elżbiety II, znany jest za granicą. Jakie tajemnice skrywa Michael Danilczuk?

Kilka lat temu tańczył z Jackiem Jelonkiem, ich duet pokochały miliony telewidzów

Karol Sowa 22 kwietnia 2024 15:16
Michael Danilczuk, Viva! 19/2022
Fot. Piotr Porębski

Zachwyca na parkiecie, jego choreografie imponują telewidzom. Michael Danilczuk to zawodowy tancerz, który kolejny raz bierze udział w programie Taniec Gwiazdami. Przypomnijmy, że w 2022 roku wystąpił z Jackiem Jelonkiem, przez co zapisali się w historii jako pierwsza para jednopłciowa, która zatańczyła w polskiej edycji kultowej produkcji. Co wiemy o uwielbianym artyście i jakie tajemnice skrywa?

Michael Danilczuk — kariera

Jest zawodowym tancerzem, który rozwija się nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Na jego oficjalnej stronie możemy przeczytać, że popularność i sympatię ludzi zyskał dzięki wygranej w drugim sezonie konkursu BBC One The Greatest Dancer.

Co więcej, występował zarówno w polskiej, jak i irlandzkiej wersji programu Taniec z Gwiazdami. W obu sezonach trafił do finału. Nie każdy też wie, że przed laty podziwiała go sama królowa Elżbieta II. „Podróżował dookoła świata, występując na największych światowych scenach. Na jego koncie są występy w broadwayowskich musicalach i produkcjach takich jak  „Burn the floor“, „Legally Blonde“, „Rock of Ages” i „Priscilla, Queen of the Desert”.  Uczestnik 8 edycji programu „Ninja Warrior” Polska", czytamy na jego stornie internetowej. "Michael tworzy choreografie do filmów, teatrów, TV,  prowadzi zajęcia taneczne grupowe i indywidualne,  organizuje warsztaty i  campy taneczne", wyjaśnia. 

„Michael Danilczuk jest profesjonalnym tancerzem. Od 20 lat związany jest ze światem tańca. Pracował na statku wycieczkowym, w Londynie założył szkołę tańca. Ze swoją ówczesną partnerką taneczną i życiową wygrał program w telewizji BBC „The Greatest Dancer”. Jest choreografem. Trenuje pary mieszane i jednopłciowe", wyjaśniała Katarzyna Piątkowska w 2022 roku na łamach magazynu VIVA!.

CZYTAJ TEŻ: Magda Mołek zdradziła, jak radzi sobie po rozstaniu z mężem. „Nie muszę i nie chcę być dzielna”

Jacek Jelonek, Michael Danilczuk, Viva! 19/2022
Fot. Piotr Porębski

Michael Danilczuk — życie prywatne, partnerka, rodzeństwo

Okazuje się, że ulubieniec publiczności ma brata, który również rozwija się w sporcie. Oboje zachwycali w programie Ninja Warrior. Niestety niewiele więcej o nim wiadomo. Pewne jest jednak, że nie tylko rodzeństwo jest jego największą opoką, ale też rodzice. Michael Daniulczuk zawsze mógł liczyć na ich wsparcie, lecz na początku ojciec wolał, żeby poszedł w innym kierunku. „W dzisiejszych czasach rodzice wolą jednak zapisywać dzieci na piłkę nożną, tenis. Mój tato też wolał, żebym trenował co innego niż taniec. On jest biznesmenem, dla którego robienie czegoś albo się opłaca, albo nie. Taniec się nie opłacał, bo co mogłem za to dostać? Uścisk ręki burmistrza. Ale ja to kocham. A w życiu trzeba robić takie rzeczy, które nas ekscytują. Mnie niesamowicie ekscytuje ten projekt, w którym teraz biorę udział", mówił na łamach magazynu VIVA!. 

A jak wygląda jego życie uczuciowe? Okazuje się, że jest singlem, gdyż całkiem niedawno rozstał się ze swoją partnerką. „Nie jesteśmy już razem. Rozstaliśmy się w marcu, gdy ona zaczęła swoją przygodę z programem w Londynie. Ale tak, mam teraz dobry moment. I chcę tę szansę, którą dostałem, wykorzystać jak najlepiej, żeby ta przygoda trwała jak najdłużej", wyznał w tym samym wywiadzie. 

Jacek Jelonek, Michael Danilczuk, Viva! 19/2022
Fot. Piotr Porębski

Dzisiaj artysta błyszczy u boku Julii Kuczyńskiej w produkcji Polsatu, lecz gdy kilka lat temu otrzymał propozycję, by zatańczyć z Jackiem Jelonkiem, czuł lekkie obawy. „W brytyjskim „Tańcu z Gwiazdami” byłem choreografem pary jednopłciowej. Gdy zadzwoniono do mnie z Polski, czybym nie wziął udziału w programie, wiedziałem już, jak się do tego zabrać. Ale miałem obawy, jak para jednopłciowa zostanie w Polsce odebrana. Zastanawiałem się, czy sam zostanę odebrany jako homoseksualista i czy ludzie na ulicy będą mnie wytykać palcami. Ale w Anglii to był wielki sukces. A dla mojego przyjaciela, któremu pomagałem z choreografią, program okazał się trampoliną do sukcesu i przyniósł wiele nagród, nie tylko tanecznych, ale też tych przyznawanych przez społeczność LGBTQ. Wierzyłem, że będzie dobrze, bo miałem pomysł, jak to zrobić. A poza tym lubię ryzyko i wyzwania", zwierzał się Katarzynie Piątkowskiej.

„Gdy otrzymałem propozycję wzięcia udziału w polskiej edycji „Tańca z Gwiazdami”, pomyślałem, że może to jest ten czas, kiedy i tu możemy zrobić coś dobrego dla społeczności LGBTQ. Otworzyć ludzi na innych. Tak jak mojego tatę. Był bardzo sceptycznie nastawiony do mojego występu. „Po co ci to?”, pytał i próbował mnie nakłonić, żebym zmienił decyzję. A już po naszym pierwszym tańcu stał się naszym największym fanem. Za każdym razem dzwoni i mówi: „To było świetne!”. I cieszy się, że odbiera mnóstwo telefonów od znajomych i przyjaciół, którzy są tak samo zachwyceni jak on. A ja się cieszę, że dzięki temu zmieniłem jego percepcję i postrzeganie osób LGBTQ. On wierzył, że jest tylko jeden schemat rodziny – kobieta i mężczyzna, i koniec", dodawał w VIVIE!.

Dzisiaj Michael Daniluczuk zachwyca na parkiecie z Julią Maffashion Kuczyńską. Trzymamy kciuki. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mama Macieja Musiała weźmie kolejny ślub! Aktor zdradził szczegóły podczas Tańca z gwiazdami

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.