Agata Buzek, Adam Mazan, premiera filmu Rewers, 2009 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA
Historia miłości

Agata Buzek poznała swojego pierwszego męża w Ukrainie. Ich małżeństwo przetrwało 12 lat

Jak potoczyła się historia aktorki i Adama Mazana?

Marta Nawacka 20 września 2023 18:51
Agata Buzek, Adam Mazan, premiera filmu Rewers, 2009 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Niemal dwie dekady temu Agata Buzek była w Charkowie jako niezależna obserwatorka powtórnych wyborów prezydenckich. Niespodziewanie na miejscu znalazła... miłość. Aktorka i Adam Mazan zakochali się w sobie niemal od pierwszego wejrzenia, a niedługo później stanęli na ślubnym kobiercu. Jednak po 12 latach ich związek dobiegł końca... Dlaczego?

Agata Buzek i Adam Mazan: jak się poznali?

Ukraina jest Agacie Buzek szczególnie bliska, co nie raz podkreślała. Nigdy nie ukrywała także swojego wielkiego wsparcia dla Ukraińców, zwłaszcza w obliczu toczącej się tam wojny. Sąsiadujący z Polską kraj ma dla aktorki szczególny sentyment również z jeszcze jednego powodu... Okazuje się, że przed wieloma laty bardzo często bywała w Ukrainie i podczas jednej z takich wizyt... znalazła miłość.

W 2004 roku Agata Buzek była w Charkowie jako niezależna obserwatorka powtórnych wyborów prezydenckich. To właśnie wtedy poznała swojego przyszłego męża. „Panował mróz, byłam niewyspana, zmęczona i miałam czerwony nos”, wspominała pierwsze spotkanie w rozmowie z Twoim Stylem. Para spotkała się podczas manifestacji pokojowej na głównym placu. Okazało się, że oboje mieli bardzo podobne życiowe wartości, a także podejście do wielu spraw. Aktorce niezwykle zaimponowała także religijność Adama Mazana oraz jego biegła znajomość pięciu języków.

Czytaj też: Z pierwszą żoną doczekał się dwójki dzieci, przy drugiej partnerce trwa do dzisiaj. Życie Michała Probierza jest niezwykle barwne

Agata Buzek, Adam Mazan, premiera filmu
Fot. Kurnikowski/AKPA

Agata Buzek, Adam Mazan, premiera filmu Rewers, 2009 rok

Agata Buzek i Adam Mazan: zaręczyny i ślub. Dlaczego się rozstali?

Niemal natychmiast po powrocie z Ukrainy zakochani postanowili się zaręczyć. Po niecałych dwóch latach Agata Buzek i Adam Mazan stanęli na ślubnym kobiercu, z dala od mediów, jedynie w towarzystwie najbliższych. „To dla nas nie tylko papierek! Oboje jesteśmy wierzący i mamy pewność, że chcemy być ze sobą do końca życia”, mówiła Gali szczęśliwa aktorka. Oboje byli przekonani, że ich uczucie to miłość na całe życie i będą ze sobą już zawsze... Okazało się jednak inaczej.

Niestety po 12 latach małżeństwa relacja Agaty Buzek i Adama Mazana dobiegła końca. Para rozwiodła się w 2018 roku. Rozstanie było niezwykle bolesne dla religijnych małżonków, zwłaszcza, że oboje wierzyli w to, że są dla siebie stworzeni i przysięgali przed Bogiem. Choć próbowali ratować swój związek i dojść do porozumienia, to ostatecznie im się to nie udało. „Ten ich ślub miał być jeden na całe życie. A nie był. To była wspólna decyzja. Nie umieli już dłużej żyć pod jednym dachem”, mówił przed laty informator Dobrego Tygodnia.

Agata Buzek i Adam Mazan rozstali się po cichu, w kulturalnej i spokojnej atmosferze z dala od błysku fleszy. „Zdecydowali się pójść każde w swoją stronę już jakiś czas temu. Zrobili to po cichu i kulturalnie. Rozstanie w blasku fleszy nie byłoby w ich stylu”, cytował znajomą pary Dobry Tydzień 

Zobacz także: Sylwia Grzeszczak rozstała się z Liberem. Artyści wydali oficjalne oświadczenie

Agata Buzek, Adam Mazan, premiera filmu ''Tlen
Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Agata Buzek, Adam Mazan, premiera filmu ''Tlen", 2010 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.