Michał Probierz, partnerka
Fot. PIOTR KUCZA/Newspix.pl
HISTORIA MIŁOŚCI

Z pierwszą żoną doczekał się dwójki dzieci, przy drugiej partnerce trwa do dzisiaj. Życie Michała Probierza jest niezwykle barwne

Jakie tajemnice skrywa nowy trener reprezentacji Polski?

Karol Sowa 20 września 2023 14:56
Michał Probierz, partnerka
Fot. PIOTR KUCZA/Newspix.pl

Do niedawna był trenerem reprezentacji U-21, dzisiaj zastąpił Fernando Santosa. Michał Probierz został nowym selekcjonerem naszej kadry. Jak widać, w życiu zawodowym wciąż się realizuje, a prywatnie? Jakie tajemnice skrywa sportowiec? Okazuje się, że w przeszłości trafił do niemieckiego aresztu. Jest też szczęśliwym partnerem, ojcem i dziadkiem. Oto mniej znane oblicze Michała Probierza.

Michał Probierz nowym trenerem reprezentacji Polski. Życie prywatne, kariera

Przyszedł na świat w 1972 roku w Bytomiu. Michał Probierz już od 7. roku życia związany jest z piłką nożną. W życiu zawodowym wciąż się realizuje, prywatnie skrywa wiele tajemnic, o których niewiele wiadomo. Z informacji, jakie podaje Przegląd Sportowy, wynika, że przed laty jego ojciec był sędzią piłkarskim. I to najprawdopodobniej on zaszczepił w synu miłość do sportu. 

Zanim jednak został trenerem, rozegrał około 250 spotkań w naszej Ekstraklasie. W międzyczasie doznał poważnej kontuzji, która nie przeszkodziła mu w samorozwoju. W wieku 33 lat po raz pierwszy w karierze został głównym trenerem Polonii Bytom.

Jak informuje serwis Fakt, Michał Probierz ukończył kursy trenerskie w Niemczech i Warszawie. Co więcej, w przeszłości był też ekspertem telewizyjnym. W 2008 roku współpracował z Polsatem Sport podczas mistrzostw Europy. W wolnych chwilach natomiast chętnie sięga po literaturę. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Katarzyna Butowtt poczuła ulgę, gdy jej siostra zmarła. Do jej śmierci nie miały kontaktu

Michał Probierz, 2012 rok

Michał Probierz, 2012 rok
Fot. Lukasz Gagulski / Forum

Michał Probierz — związki, żona, dzieci

Informacje dotyczące życia uczuciowego Michała Probierza nie do końca są zgodne. Niektóre źródła podają, że trener jest mężem, inne zaś, że partnerem tajemniczej Marty, z którą niegdyś pokazywał się na imprezach branżowych.

Zakochani poznali się w restauracji i niemal od razu wpadli sobie w oko. Nie wyobrażali sobie życia bez siebie, więc dali sobie szansę. W 2016 roku para powitała na świecie syna — Henryka. „Z Martą mieliśmy okazję przebywać w tej samej restauracji, a jeszcze tego samego dnia aż trzy razy przypadkiem trafialiśmy na siebie, nie zamieniając słowa. Kolejnym razem zagadnąłem, zaczęliśmy się spotykać, jesteśmy razem i jesteśmy… przeciwieństwami. Inne punkty widzenia wcale nie muszą być przeszkodą, aby pasować do siebie jak połówki jabłka”, przekonywał. Probierz ma też dwóch dorosłych synów z pierwszego małżeństwa i od kilku lat jest dziadkiem.

Przypomnijmy, że selekcjoner w przeszłości miał żonę, o której niewiele wiadomo. Pewne jest, że razem doczekali się dwójki dzieci. W dodatku Michał Probierz jest dziadkiem dwójki wnucząt. I choć sportowiec chroni swoją prywatność, zdarzają się wyjątki, gdy uchyli rąbka tajemnicy. W rozmowie z serwisem Weszło.pl przyznał, że „Dużo dała mi praca selekcjonera. Częściej mam wolne. Mogę więcej czasu poświęcić dziecku. Inaczej postrzegam świat i niektóre sprawy z nim związane", zwierzał się wówczas.

Natomiast w rozmowie z Przeglądem Sportowym dodał, że w wieku 16 lat trafił do niemieckiego aresztu. Dlaczego? Ponieważ jego menadżer oskarżył go o próbę kradzieży ubrań. Michał Probierz wyznał też, że „kilka lat temu, jeszcze kiedy byłem w Górniku, w czasie powrotu z meczu graliśmy w pokera. Mieliśmy swoją grupę. W pewnym momencie ktoś sprawdził. Robert Kolasa miał karetę asów, a ja pokera. Od tego czasu już nigdy nie zagrałem w pokera", wyjaśniał. 

CZYTAJ TEŻ: Justyna Sieńczyłło oddała hołd ukochanemu mężowi. Tak uczczono pamięć Emiliana Kamińskiego

Michał Probierz, 2023 rok

Michał Probierz
Fot. Beata Zawadzka/East News

Michał Probierz z partnerką Martą

Michał Probierz, partnerka
Fot. PIOTR KUCZA/Newspix.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.