VIVA! VIDEO

Dzisiaj pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego. Wspominamy genialnego artystę EKSKLUZYWNE WIDEO

Konrad Szczęsny 22 maja 2017 20:20

Dzisiaj dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Po ciężkiej chorobie w wieku 67 lat zmarł Zbigniew Wodecki. Do ostatnich chwil przy jego łóżku czuwali najbliżsi. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele poruszających wyznań gwiazd, dotyczących artysty i jego twórczości. Jaki był naprawdę?

Polecamy też: „Miarą Twojej wielkości była też Twoja skromność, życzliwość i normalność”. Tak gwiazdy żegnają Zbigniewa Wodeckiego

Twórczość Zbigniewa Wodeckiego

Zbigniew Wodecki ma na koncie liczne przeboje, takie jak „Chałupy welcome to”, „Z Tobą chcę oglądać świat” (w duecie ze Zdzisławą Sośnicką) czy „Byłaś dla mnie dobra”. Jednak przez ponad 35 lat były kojarzony przede wszystkim z utworem „Pszczółka Maja”, który nagrał na potrzeby kultowej wieczorynki. Jak jednak podkreślał w wywiadach, jeśli publiczność chciała słuchać tej piosenki, śpiewał ją na koncertach z wielką przyjemnością przez cały okres twórczości. 

Polecamy też: Zbigniew Wodecki odszedł w otoczeniu rodziny. Jak wspominają go bliscy i przyjaciele?

1976: A Space Odyssey - Zbigniew Wodecki i Mitch&Mitch

Renesans kariery Zbigniewa Wodeckiego to 2015 r., gdy zdecydował się wraz z zespołem Mitch&Mitch wydać ponownie po 40 latach album „1976: A Space Odyssey”. Został on nagrany z towarzyszeniem ponad czterdziestoosobowej orkiestry. Właśnie za ten krążek rok później Zbigniew Wodecki z zespołem został dwukrotnie uhonorowany nagrodą polskiego przemysłu fonograficznego – Fryderykiem. Muzycy otrzymali nagrody w kategoriach Album roku pop oraz Utwór roku za kompozycję „Rzuć to wszystko co złe”.

W naszym materiale wideo przypominamy największe przeboje artysty i najlepsze cytaty z wywiadów ze Zbigniewem Wodeckim.

Polecamy też: Odszedł Zbigniew Wodecki. Przypominamy jego pełen humoru wywiad – takim go zapamiętamy

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.