KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę George obchodzi piąte urodziny! Oto 5 rzeczy, które musisz o nim wiedzieć

Książę jest maszynką do zarabiania pieniędzy!

Gabriela Czernecka 22 lipca 2018 16:55

Książę George obchodzi piąte urodziny! Z tej okazji postanowiliśmy zebrać najważniejsze informacje na temat małego księcia. Dlaczego książę George chodzi w krótkich spodenkach? Jakie są inne jego imiona? Co lubi jeść, czym się bawi i kim chce zostać w przyszłości? Oto wszystko, co musicie wiedzieć o księciu George'u.

Urodziny księcia George'a: ciekawostki

Książę George obchodzi dziś piąte urodziny! Jest pierwszym dzieckiem Kate i Williama. Gdy tylko się urodził okrzyknięto go najbogatszym noworodkiem na świecie. Jako następca tronu odziedziczy prawie miliard dolarów! Część jego spadku to majątek po prababce, Elżbiecie II oraz po dziadku Karolu. George będzie musiał jednak czekać nie tylko na majątek, ale też w kolejce do tronu - jest trzeci tuż po Karolu i Williamie.

George mimo że na swój majątek będzie musiał czekać parę ładnych lat (jego ojciec i wuj otrzymali swój w wieku 30 lat) to już jest maszynką do zarabiania pieniędzy! W dniu urodzin wybite zostaną monety z jego podobizną. Te ze srebra warte są ponad 400 złotych, a te ze złota… 2,5 tysiąca złotych! A o co fani rodziny królewskiej najczęściej pytają w kontekście małego księcia? Oto rzeczy, które najbardziej interesują fanów księcia George'a! 

Książę George a tradycja

Książę George przerwał ponad 172-letnia tradycję. Na własnym chrzcie wystąpił w replice szaty, a nie w oryginalnej, którą podczas chrztu miała na sobie księżna Victoria. Podobnie jest w przypadku kolejnych dzieci Kate i Williama - Charlotte i Louisa, którzy również wystąpili w replice szaty.

Książę George'a: imiona i historyczna fotografia

George Alexander Louis Mountbatten - Windsor, czyli Jerzy Aleksander Ludwik - takie imiona nosi pierwsze dziecko Kate i Williama. Oficjalnie tytułowany jest jako Jego Królewska Wysokość George, książę Cambridge. Podczas chrztu chłopca wykonano historyczną fotografię - po raz pierwszy od 1894 roku na zdjęciu pozowała królowa z trzema następcami tronu!

Dlaczego książę George nosi krótkie spodenki?

Rozwiązanie jest znacznie prostsze niż się wydaje. To angielski zwyczaj, by małego chłopca ubierać w szorty. Spodnie są odpowiednie dla starszych chłopców i mężczyzn i taką możliwość mają oni od ósmego roku życia. To dlatego na razie książę George nosi krótkie spodenki. „Choć czasy powoli się zmieniają, para długich spodni u chłopca nadal jest znakiem klasy średniej. Żaden szanujący się arystokrata czy członek rodziny królewskiej nie chciałby być uważany za kogoś z przedmieścia. Nawet księżna Cambridge”, mówi  William Hanson, znawca etykiety, w rozmowie z Harper’s Bazaar.

Książę George: kolor oczu

Jaki kolor oczu ma książę George? Ciemnobrązowe! Księżna Kate ma zielone, a książę William... niebieskie! 

Książę George w przyszłości

Mały książę w przyszłości chciałby zostać... policjantem. Przynajmniej tak stwierdził książę William w ubiegłym roku. „George ma obsesję na punkcie policji, policyjnych samochodów, zabawek, wszystkiego”, powiedział William. 

Zabawki księcia George'a

Niedawno skandal wywołały zdjęcia George'a jak ten bawi się pistoletem na wodę, kajdankami i plastikowym nożem. Nie wszystkim spodobały się zabawki George'a, którymi według internautów nie powinien bawić się przyszły król. Biorąc jednak pod uwagę to, kim książę George chce zostać w przyszłości,    nie budzi to tak wielkiego oburzenia. George jak każdy chłopiec, uwielbia także bawić się klockami i samochodzikami.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o księciu George'u? Zobaczcie nasze video.  

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.