OSCARY 2018

Kto dostał najwięcej Oscarów, kto najwięcej nominacji, kto był najstarszy, a kto najmłodszy

czyli Oscary w liczbach!

Gabriela Czernecka 25 lutego 2018 12:00

Kto dostał najwięcej Oscarów, kto otrzymał najwięcej nominacji, kto był najstarszy a kto najmłodszy, czyli  Oscary w liczbach! Gala Oscary 2018 to świetna okazja do tego, by przypomnieć sobie aktorów, którzy zdobyli dotąd najwięcej statuetek i nominacji. Znamy nominacje Oscarów 2018. Przypominamy, kto kto zdobył najwięcej Oscarów!

Kto otrzymał najwięcej nominacji do Oscara, czyli Oscary w liczbach

Gala rozdania najważniejszych nagród filmowych na świecie odbędzie się już 4 marca 2018 roku w Dolby Theatre w Hollywood. D Najwięcej nominacji do Oscarów w historii gali otrzymał film Titanic z 1997 roku (z Leonardo DiCaprio i Kate Winslet w rolach głównych).

Film nominowany był w 14 kategoriach, ale ostatecznie zdobył 11 Oscarów. Jego sukces powtórzył w 2017 roku film La La Land (z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone w rolach głównych), który również miał 14 nominacji do Oscara, ale ostatecznie zdobył 6 statuetek. 

Aktorzy z największą liczbą nominacji do Oscara

Kto otrzymał najwięcej nominacji do Oscara? Aktorką, która bije wszelkie rekordy w tej kategorii jest Meryl Streep. Ile nominacji na ma koncie? Aż 20! Po raz pierwszy Amerykańska Akademia Filmowa doceniła jej aktorski talent w filmie Łowcy Jeleni z 1978 roku. W 2017 roku otrzymała swoją 20. nominację za film Boska Florence.

Na koncie ma jednak tylko 3. statuetki: Sprawa kramerów, Wybór Zofii oraz „Żelazna Dama”. A jaki aktor zdobył najwięcej nominacji do Oscara? Rekordzistą jest Jack Nicolson - 12. nominacji i 3. Oscary. Najczęściej nominowaną osobą do Oscarów jest Walt Disney! 

W swojej karierze udało mu się zgromadzić aż 59 nominacji  i 26 Oscarów! Najmłodszym zdobywcą Oscara jest Tatum O'Neal, która otrzymała Oscara, mając zaledwie 10 lat, a najstarszym Robert F. Boyle, który w wieku 98 lat otrzymał Oscara honorowego za całokształt pracy.

Oscary 2018: nominacje

Kto w tym roku zdobędzie najwięcej nominacji do Oscara 2018? Największym faworytem jest jak na razie film Trzy billboardy za Ebbing, Missouri, który zdobył aż cztery statuetki Złotych Globów oraz Kształt wody, który otrzymał siedem nominacji i 2. statuetki.

Kto otrzyma nominacje do Oscarów 2018? Dowiemy się już dziś, a tymczasem sprawdźcie, kto bije rekordy w oscarowych nominacjach i statuetkach!  

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.