O NICH SIĘ MÓWI

Jeff Bezos, najbogatszy człowiek świata, zostanie pierwszym w historii... trylionerem

Kto jeszcze znalazł się na liście Forbes?

Ksenia Krasko 6 czerwca 2020 18:25

Magazyn Forbes na bieżąco aktualizuje listę najbogatszych osób na świecie. Wygląda na to, że pandemia koronawirusa niektórym zaszkodziła, ale inni trafili dzięki niej na sam szczyt. Kto znalazł się na pierwszym miejscu i jak bardzo wyprzedza „konkurencję”?

Majątek Jeffa Bezosa

Jeff Bezos, założyciel Amazona, jest najbogatszym człowiekiem na świecie już trzeci rok z rzędu. Jego majątek wynosi około 150 miliardów dolarów, i wciąż rośnie. Zdaniem ekspertów, to Bezos może być pierwszym trylionerem (!) w historii, a zgodnie z obliczeniami, stanie się to do 2026 roku.

Bezos ukończył wydział elektrotechniki i informatyki na Uniwersytecie Princeton. W latach 90. pracował na Wall Street, a później został wiceprezesem spółki D. E. Shaw & Co, którą opuścił w 1994 roku. Jest założycielem i szefem Amazona oraz Blue Origin (przedsiębiorstwo przemysłu kosmicznego), i właścicielem The Washington Post. W 1999 został osobowością roku według czasopisma Time.

Media z uwagą śledzą jego życie prywatne. W 2019 roku rozwiódł się z żoną i matką czworga swoich dzieci, MacKenzie Bezos. Para była razem 25 lat. W ramach ugody rozwodowej, miliarder oddał byłej żonie połowę majątku. MacKenzie automatycznie zajęła miejsce w rankingu najbogatszych osób (na dzień dzisiejszy pozycja 21.) i jedną z najbogatszych kobiet na świecie. Później okazało się, że powodem rozstania pary jest nowa pasja Bezosa – aktorka i prezenterka Lauren Sanchez.

W lutym 2020 roku Bezos ogłosił utworzenie Bezos Earth Fund, charytatywnego funduszu ochrony środowiska, na który ma przeznaczyć dziesięć miliardów dolarów. „Chcę brać udział zarówno we wspieraniu teraźniejszych wysiłków, jak i w znajdowaniu nowych sposobów walki z destrukcyjnymi skutkami zmian klimatycznych”, zapowiedział miliarder.

W rankingu niezmiennie utrzymują swoje pozycje m.in. Bill Gates (Microsoft), Bernard Arnault (LVMH), Mark Zuckerberg (założyciel Facebooka), czy Amancio Ortega (Zara). Pełną listę nazwisk znajdziecie tutaj, a pierwszą dziesiątkę – w naszym wideo. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.