DZIEŃ ZIEMI 2021

Uświadamiają, mają wpływ na poglądy, szokują. Filmy o ekologii, które warto obejrzeć

Te filmy dokumentalne zmieniają postrzeganie świata

Ksenia Krasko 22 kwietnia 2021 11:15

Ekologia nie jest już tylko „modą”. W ostatnim czasie coraz więcej osób uświadamia sobie, że nasza planeta jest poważnie zagrożona. Kolejne doniesienia o topnieniu lodowców, masowych pożarach czy wycinaniu lasów powodują raczej smutek i niedowierzanie niż brak emocji. Co tak naprawdę dzieje się ze światem? Jak bardzo działalność człowieka wpływa na klimat? Jak dużo śmieci produkujemy, jak wiele rzeczy kupujemy i ile marnujemy? Czy to prawda, że niektóre zwierzęta mogą wyginąć? A ludzie?

Na te wszystkie pytania odpowiadają nie tylko organizacje walczące o ekologię, ale i filmy dokumentalne, które w sposób dobitny, bo obrazowy, pokazują, w jakim stanie jest nasza planeta. Zmieniają poglądy, motywują do zmian, wskazują słuszny kierunek działania... W naszym wideo znajdziecie jedynie kilka z wielu, które warto obejrzeć. 

ZOBACZ: Już niedługo mogą zniknąć na zawsze. Te gatunki zwierząt są najbardziej zagrożone

Najlepsze filmy o ekologii
Fot. Netflix/Courtesy Everett Collection

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.