DZIEŃ ZIEMI 2021

Uświadamiają, mają wpływ na poglądy, szokują. Filmy o ekologii, które warto obejrzeć

Te filmy dokumentalne zmieniają postrzeganie świata

Ksenia Krasko 22 kwietnia 2021 11:15

Ekologia nie jest już tylko „modą”. W ostatnim czasie coraz więcej osób uświadamia sobie, że nasza planeta jest poważnie zagrożona. Kolejne doniesienia o topnieniu lodowców, masowych pożarach czy wycinaniu lasów powodują raczej smutek i niedowierzanie niż brak emocji. Co tak naprawdę dzieje się ze światem? Jak bardzo działalność człowieka wpływa na klimat? Jak dużo śmieci produkujemy, jak wiele rzeczy kupujemy i ile marnujemy? Czy to prawda, że niektóre zwierzęta mogą wyginąć? A ludzie?

Na te wszystkie pytania odpowiadają nie tylko organizacje walczące o ekologię, ale i filmy dokumentalne, które w sposób dobitny, bo obrazowy, pokazują, w jakim stanie jest nasza planeta. Zmieniają poglądy, motywują do zmian, wskazują słuszny kierunek działania... W naszym wideo znajdziecie jedynie kilka z wielu, które warto obejrzeć. 

ZOBACZ: Już niedługo mogą zniknąć na zawsze. Te gatunki zwierząt są najbardziej zagrożone

Najlepsze filmy o ekologii
Fot. Netflix/Courtesy Everett Collection

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.