DZIEŃ ZIEMI 2021

Uświadamiają, mają wpływ na poglądy, szokują. Filmy o ekologii, które warto obejrzeć

Te filmy dokumentalne zmieniają postrzeganie świata

Ksenia Krasko 22 kwietnia 2021 11:15

Ekologia nie jest już tylko „modą”. W ostatnim czasie coraz więcej osób uświadamia sobie, że nasza planeta jest poważnie zagrożona. Kolejne doniesienia o topnieniu lodowców, masowych pożarach czy wycinaniu lasów powodują raczej smutek i niedowierzanie niż brak emocji. Co tak naprawdę dzieje się ze światem? Jak bardzo działalność człowieka wpływa na klimat? Jak dużo śmieci produkujemy, jak wiele rzeczy kupujemy i ile marnujemy? Czy to prawda, że niektóre zwierzęta mogą wyginąć? A ludzie?

Na te wszystkie pytania odpowiadają nie tylko organizacje walczące o ekologię, ale i filmy dokumentalne, które w sposób dobitny, bo obrazowy, pokazują, w jakim stanie jest nasza planeta. Zmieniają poglądy, motywują do zmian, wskazują słuszny kierunek działania... W naszym wideo znajdziecie jedynie kilka z wielu, które warto obejrzeć. 

ZOBACZ: Już niedługo mogą zniknąć na zawsze. Te gatunki zwierząt są najbardziej zagrożone

Najlepsze filmy o ekologii
Fot. Netflix/Courtesy Everett Collection

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.