DZIEŃ ZIEMI 2021

Uświadamiają, mają wpływ na poglądy, szokują. Filmy o ekologii, które warto obejrzeć

Te filmy dokumentalne zmieniają postrzeganie świata

Ksenia Krasko 22 kwietnia 2021 11:15

Ekologia nie jest już tylko „modą”. W ostatnim czasie coraz więcej osób uświadamia sobie, że nasza planeta jest poważnie zagrożona. Kolejne doniesienia o topnieniu lodowców, masowych pożarach czy wycinaniu lasów powodują raczej smutek i niedowierzanie niż brak emocji. Co tak naprawdę dzieje się ze światem? Jak bardzo działalność człowieka wpływa na klimat? Jak dużo śmieci produkujemy, jak wiele rzeczy kupujemy i ile marnujemy? Czy to prawda, że niektóre zwierzęta mogą wyginąć? A ludzie?

Na te wszystkie pytania odpowiadają nie tylko organizacje walczące o ekologię, ale i filmy dokumentalne, które w sposób dobitny, bo obrazowy, pokazują, w jakim stanie jest nasza planeta. Zmieniają poglądy, motywują do zmian, wskazują słuszny kierunek działania... W naszym wideo znajdziecie jedynie kilka z wielu, które warto obejrzeć. 

ZOBACZ: Już niedługo mogą zniknąć na zawsze. Te gatunki zwierząt są najbardziej zagrożone

Najlepsze filmy o ekologii
Fot. Netflix/Courtesy Everett Collection

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?