TYLKO NA VIVA.PL

Dorota Wellman czule o relacji z synem: „bez niego nie mam powietrza, jest treścią mojego życia"

Jak dziś wygląda życie 30-letniego Kuby?

Rafał Kowalski 15 sierpnia 2023 11:08

Dorota Wellman od lat jest ulubioną dziennikarką i prezenterką wielu widzów. Na wizji i prywatnie nie boi się mówić, co myśli; staje w obronie słabszych; działa charytatywnie i poświęca się od lat rodzinie. Mąż Krzysztof i syn Jakub są jej całym światem. Jak to się robi, że mama 30-latka ma z nim wciąż tak świetny kontakt? Opowiedziała nam w studiu VIVY.pl.

Dorota Wellman o 30-letnim synu. Kim jest Kuba Wellman?

W ostatnim wywiadzie dla naszego serwisu prowadząca Dzień Dobry TVN opowiedziała o miłości do męża i syna. Jak Dorocie Wellman udało się to, że Kuba lubi spędzać z nią czas. Jaką była dla niego mamą, gdy dorastał?  „Mąż mnie kręci i jest super. Ale nie umiem żyć też bez mojego syna. Bez niego nie mam powietrza, to jest treść mojego życia. Umiem zrównoważyć czas między pracą i rodziną. Są dla mnie rzeczy święta, wyłączam wtedy telefony. I nie umrę i świat się nie zawali. Poświęcamy sobie czas, jesteśmy sobie bliscy, ogromnie często w ciągu dnia kontaktujemy się, żeby opowiedzieć sobie o tym, co się wydarzyło. Uwielbiamy wspólne weekendy, wspólne wyjazdy. Nie mogłabym odmówić sobie czegoś, co jest moją bazą, czegoś, co jest dla mnie najważniejsze. Bo praca jest tylko dodatkiem do mojego życia rodzinnego”, wyznała Dorota Wellman Rafałowi Kowalskiemu z VIVY.pl.

Podstawą tego, jak nie stracić dobrej relacji z dzieckiem jest zdaniem gwiazdy TVN stały dialog. „Trzeba rozmawiać z dzieckiem od początku. My z synem rozmawialiśmy zawsze, niezależnie w jakim był wieku. Zawsze słuchaliśmy, co miał do powiedzenia”, powiedziała nam dziennikarka, która wspierała swoje dziecko bez względu na to, co go interesowało, gdy dojrzewał. Dziś cała rodzina dzieli różne pasje. „Poza tym podążałam za nim, kiedy miał różne wybory sportowe albo kiedy wpadł w szał i amerykańskie komiksy z lat 50. I 60. stały się jego pasją, to były i moją. Potem słuchał dziwnej muzyki i grał na perkusji - też mi się to podobało. Na każdym etapie jego życia byłam razem z nim w jego świecie. A jeśli my przychodzimy do domu, pytamy tylko dziecko, jak było w szkole, a potem idziemy do swojego pokoju, to nigdy nie będzie tematów do rozmowy”, usłyszeliśmy przed kamerami VIVY.pl.

„Razem byliśmy na koncercie The Rolling Stones, razem tańczyliśmy tam i razem darliśmy mordę. Mimo że to jest dorosły syn, to wie, że to jest nasze wspólne przeżycie. Myśmy mu pokazali kiedyś ten zespół czy zespół Kiss i inne. A on nas za to zabierał na koncerty Wojtka Mazolewskiego. I razem z jego przyjaciółmi zajmowaliśmy pierwszy rząd i robiliśmy klakę Wojtkowi. Tak moim zdaniem powinno być”, dodała dziennikarka.

ZOBACZ TEŻ: Ewa Wencel: „Dostawałam wiele nagród na festiwalach, ale prywatnie przechodziłam przez najtrudniejszy czas w moim życiu"

Dorota Wellman z synem na ostatnich ich publicznym zdjęciu, 2011

Dorota Wellman, syn Kuba
Fot. VIPHOTO/East News

Syn Doroty Wellman  - wiek, dorastanie plany

Był rok 1993, gdy po wielu staraniach Dorota i Krzysztof Wellmanowie doczekali się narodzin dziecka. To wydarzenie mocno zmieniło codzienność dziennikarki. „Do momentu, kiedy urodził się Kuba, prowadziłam rozrywkowe, egoistyczne i nieco bezsensowne życie. Sens pojawił się, gdy urodziłam. Wówczas zrozumiałam, że jest po co i dla kogo żyć. Ukochany syn w pewnym sensie wynagrodził mi wszystkie lata cierpień. To jedyne, które mam, jest upragnione, wyczekane i najbardziej kochane”, wyznała prezenterka niedawno Faktowi.

Z kolei w rozmowie z WP dodała, że nie jest spokojna, gdy myśli o przyszłości 30-letniego Kuby. Wyprowadził się on od rodziców, pracuje na siebie, chciałby też założyć rodzinę i żyć w naszym kraju, ale czy będzie mógł robić, czując opiekę państwa? „Mój syn, jak większość młodych ludzi nienawidzi polityków. Czekam, aż do głosu dojdzie ruch obywatelski łączący Polaków, który coś zmieni. Może jeszcze przed śmiercią doczekam tego, że będzie to normalny kraj...”, powiedziała Dorota Wellman.

ZOBACZ TEŻ: Bogusław Linda mógł zagrać u boku Meryl Streep. Na drodze do realizacji tych planów stanęły ówczesne władze

Czy Kuba poprosił kiedyś mamę, by szanowała jego prywatność? Czy chce pozostać w pełni anonimowy i jakie słowa powiedział jej, gdy rozmawiali szczerze? Zobacz nasz wywiad wideo na górze strony i dowiedz się.

Dorota i Jakub Wellmanowie we wspólnym zawodowym projekcie

Kilka tygodni temu media obiegła zaskakująca informacja. Syn Doroty Wellman i ona poprowadzą program popularnonaukowy. „Wellmanowie wybiorą się w niezapomnianą podróż po świecie popkultury, zajrzą też tam, gdzie spotyka się ona z nauką. Rozłożą na czynniki pierwsze najciekawsze zagadnienia współczesnego świata", wyjaśniają producenci. Nie możemy się doczekać efektów!  

Kuba Wellman i Dorota Wellman w podcaście "WELLcome w popkulturze”

Dorota Wellman czule o relacji z synem: „bez niego nie mam powietrza, jest treścią mojego życia
Fot. materiały prasowe
Dorota Wellman czule o relacji z synem: „bez niego nie mam powietrza, jest treścią mojego życia
Fot. materiały prasowe

Dorota Wellman dla viva.pl: o Polsce, emerutyrze i zdrowiu
Fot. materiał redakcyjny

Marta Klepka i Dorota Wellman, VIVA! sierpień 2020, Dorota Wellman, VIVA! 16/2020
Fot. Olga Majrowska

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.