Reklama

Sekret idealnego makijażu tkwi w precyzji jego wykonania. Nie musisz być wizażystką, aby wyczarować piękne oko lub perfekcyjnie wykonturować twarz.

Reklama

Wystarczy dużo ćwiczyć i co ważne - zainwestować w podstawowy zestaw pędzli.
Zobacz, jakie są Ci potrzebne na początku makijażowej drogi, albo jeśli już jesteś ich posiadaczką, sprawdź czy poprawnie ich używasz.

Kalejdoskop pędzli

Płaski do podkładu

Równomierne nakładanie podkładu to wyzwanie dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych. Wszystko zależy od światła i narzędzi. Pamiętaj również, by warstwy były cienkie.

Zaokrąglony lub kwadratowy i co istotne: płaski pędzel - dobrze rozprowadzi płynne i kremowe fluidy. Taki kształt pozwala na precyzyjną aplikację kosmetyku wokół ust, nosa i między oczami. Podobny efekt osiągniesz za pomocą ściętego pędzla, dzięki któremu na pewno nie pobrudzisz włosów.

Okrągły pędzel do podkładu
Użyj go, kiedy chcesz rozblendować granice między korektorem a podkładem tak, by ukryć krawędzie. Smugi to najgorszy z urodowych grzeszków!

Materiały prasowe

Gąbeczka dla spóźnialskich!
Najszybszą metodą aplikacji podkładu i bardziej higieniczną niż dłonie jest gąbeczka. Syntetyczna lub silikonowa sprawi, że produkt idelanie wtopi się w skórę, a smugi i niedociągnięcia szybko znikną.

Gęste do pudrów
Pędzel do kosmetyków w kamieniu lub pudrze musi mieć bardzo gęste, puszyste i miękkie włosie, w które wniknie kosmetyk. Zanim jednak go użyjesz, strzep nadmiar produktu uderzając trzonkiem w stół. Nie dociskaj go do twarzy, bo spowoduje to tzw. cake effect (produkty zważą się na twarzy), tylko delikatnie omiataj nim czoło, nos, brodę i policzki, na których później wykonasz konturowanie.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Pędzel-wachlarz, zwany "miotełką" do konturowania
Tego typu pędzel sprawdzi się, jeśli zechcesz podkreślić brązerem lub rozświetlaczem skronie i kości policzkowe. Kontur wykonuj od ucha, blendując go w kierunku ust, na końcu lekko zaokrąglając.
Ważne! Ten pędzel idealnie sprawdza się do poprawek, bo świetnie usuwa osypujące się pyłki. Ekspresowo strzepniesz nim m.in. drobinki cieni do powiek spod oka.

Asymetryczny do różu
Pędzel do nakładania różu powinien być miękki i skośny. Taki typ najlepiej rozprowadza pigmenty na policzkach i "wtłacza" kolor w skórę. Kosmetyk aplikuj w miejscu, gdzie najbardziej wystaje kość policzkowa i blenduj, dopóki nie zatrzesz krawędzi.

Materiały prasowe

Cieniutki do brwi
Do aplikacji produktów do brwi używaj cienkiego, ściętego pędzelka, którym z łatwościa nałożysz cień. Po malowaniu nie zapomnij wyczesać brwi szczoteczką lub grzebykiem.

Zaokrąglony do aplikacji cieni
Mały, płaski, ale zaokrąglony pędzelek idealnie aplikuje pigmenty na powiekach. Jego wielkość i kształt zapewniają niezwykłą precyzję. Dobrze sprawdzi się również z kremowymi cieniami.

Materiały prasowe

Ostry do rysowania kresek
Do eyelinera używaj pędzelka o spiczastym zakończeniu. Pomoże namalować idealną kreskę, czyli cieniutką w wewnętrznym kąciku oka i poszerzającą się oraz pogrubiającą do zewnątrz.

Płaski do ust
Płaski, syntetyczny i precyzyjny pędzel nie tylko namaluje idealny kontur ust, ale również zwiększy trwałość pomadki, ponieważ wtłoczy pigment we wszystkie zagłębienia warg.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama