co-t-jest-skin-icing
Fot. adobe.stock.com
Ze świata urody

Trend na 2021! Skin icing potrafi zdziałać na skórze cuda!

A najlepsze jest to, że wykonasz go w domu zupełnie za darmo!

Redakcja VIVA! 9 stycznia 2021 13:31
co-t-jest-skin-icing
Fot. adobe.stock.com

Skin icing nie jest żadną nowością w pielęgnacji, ale w dobie koronawirusa wraca do łask. Dlaczego? Bo to jeden z najtańszych sposobów na piękną skórę i to bez wizyty w gabinecie kosmetycznym. Jak działa i za co go pokochasz? Zdradzamy wszystkie tajniki metody uwielbianej także przez gwiazdy!

Na czym polega Ski Icing?

Skin Icing to nic innego jak przykładanie do skóry kostek lodu i wykonywanie delikatnego masażu. Drugim wariantem jest też zanurzanie twarzy w misce z wodą i lodem. Metodę tę uwielbia m.in. Dakota Johnson i Kate Moss, która twierdzi, że nic lepiej nie rozświetla skóry i nie niweluje opuchlizny. Ale masaż lodem stosowała już nawet... caryca Katarzyna!

Kontakt z lodem powoduje, że krew krąży szybciej, a skóra napina się i nabiera pięknego kolorytu i blasku. Można stosować go w dni, gdy zauważymy na skórze opuchliznę lub oznaki zmęczenia, ale można też wykonywać taki lodowy masaż regularnie kilka razy w tygodniu. Jakich efektów możemy się spodziewać? Na pewno rozświetlonej skóry, zwężonych porów i gładszej skóry. Osoby z trądzikiem przekonują, ze też się zmniejsza! Niektórzy eksperci twierdzą nawet, że metoda ta stosowana w wieku 20-30 lat zapobiega też powstawaniu zmarszczek wokół oczu.  A, że jest całkowicie darmowa, na pewno warto to sprawdzić!

Można stosować klasyczny lód, albo mrozić wodę z cytryną, zieloną herbatę a nawet domowej roboty toniki. A jeśli nie lubisz dotykać bezpośrednio lodu, możesz wypróbować lodową maskę (trzyma się ją w zamrażalniku).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#Didyouknow that ice facials, or “skin icing,” can: 🌿Eliminate puffiness, especially around the eyes. 🌿Reduce oiliness. 🌿Ease acne. 🌿Soothe sunburn. 🌿Reduce swelling and inflammation. 🌿Reduce signs of aging, such as wrinkles. 🌿Boost the skin's healthy glow. . 🌸And since you guys are loving the DIY flower ice cubes, here's another inspiring one by @goldricknaturalliving💕 . . . . #diyeverything #icefacial #icefacials #skinicing #ice #icecubes #diyflowericecubes #flowers #floweraesthetic #flowericecubes #flowerice #flowerwater #prettywater #foraging #foragedflowers #wildflowers #sustainableliving #lowwaste #minimalstyle #lowwastelifestyle #lowwastejourney #naturelover #diyflowers #flowersofinstagram #flowerphotography #flowers🌸

A post shared by Hiba, The DIY Amateur 🌿 (@the.diy.amateur) on

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.