uroda, tusz do rzęs, mascara
Fot. Adobe Stock
ZE ŚWIATA URODY

Oto najczęstsze błędy dotyczące stosowania i wyboru tuszu do rzęs

Jak im zapobiec? To bardzo proste

Marta Baran 30 marca 2022 11:35
uroda, tusz do rzęs, mascara
Fot. Adobe Stock

Tusz do rzęs to produkt, bez którego nie wyobrażamy już sobie makijażu. Pozwala podkreślić kształt rzęs, wydłużyć je i zagęścić, ale tylko wtedy, gdy aplikuje się ją w poprawny sposób. Wiele kobiet popełnia błędy podczas malowania rzęs nie zdając sobie z tego sprawy. Poznaj te najczęstsze!

ZOBACZ TAKŻE: Kim Kardashian i Meghan Markle używają tuszy, które kupisz w każdej drogerii

Najczęstsze błędy przy malowaniu rzęs tuszem 

Używanie starego tuszu

Nie potrafisz pozbyć się swojego starego tuszu bo masz do niego szczególny sentyment? To prawda, rozstanie się z nim nie jest proste, jednak jeśli jego termin przydatności minął, lepiej się go pozbyć. Jeśli tuszujesz rzęsy codziennie, produkt nie nadaje się do użytku po 3 miesiącach, jeśli jednak robisz to sporadycznie, jest przydatny do 6 miesięcy. Konsekwencje malowania włosków starym kosmetykiem są ogromne. I nie mówimy o tym, że tusz po prostu będzie mniej trwały i szybciej zacznie się kruszyć, ale o tym, że znajdujące się na szczoteczce bakterie oraz zarazki mogą spowodować podrażnienia skóry, a nawet poważną infekcje.

Zły dobór tuszu

Podczas zakupu kremu bądź podkładu z pewnością sprawdzasz ich skład. Jednak czy taka samą zasadę masz podczas nabywania nowego tuszu do rzęs? Kieruj się trzema aspektami: maskara powinna mieć dobrze wyprofilowaną szczoteczkę, właściwie zaprojektowany element, który zbiera nadmiar tuszu ze szczoteczki oraz bezpieczne składniki. Produkt powinien być oparty na formule, która chroni oraz regeneruje rzęsy. Wybierz taki tusz, aby miał w składzie dużo substancji pochodzenia naturalnego – woski (np. wosk pszczeli), żywice (np. szelak, kalafonia) oraz tłuszcze (np. kwas mirystynowy). Ważne też, aby w produkcie było jak najmniej składników konserwujących, między innymi związków niklu, które często występują w sztucznej biżuterii.

Wspomniana wyżej część zbierająca nadmiar kosmetyku ze szczoteczki znajduje się w otworze mascary. Dobrze zaprojektowana pozwala na kontrolowanie ile tuszu nakładamy i zapobiega ubrudzeniu rąk.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze tusze dla wrażliwych oczu!

najlepsze tusze dla alergików
Fot. adobe.stock.com

„Pompowanie” maskary

Podczas malowania rzęs bardzo wiele kobiet popełnia ten sam błąd, robiąc tak zwane „pompowanie”, aby nabrać więcej produktu. Nie jest to prawidłowy nawyk. Podczas wkładania i wyjmowania szczotki ułatwiamy dostarczanie tlenu do produktu, stwarzając idealne warunki do rozmnażania się bakterii. Jeśli chcemy nabrać odrobinę więcej tuszu, zdecydowanie lepiej jest przekręcić kilka razy końcówkę w produkcie.

Niedokładny demakijaż oczu

Ile razy zdarzyło Ci się nie zmyć wieczorem makijażu oczu? O ile zmycie podkładu przed snem jest podstawą, dokładne pozbycie się tuszu wydaje się nie groźne, dlatego schodzi na dalszy plan. Niestety mamy złą wiadomość! Częste zapominanie o tej czynności sprawi, że włoski staną się kruche, zaczną się rozrzedzać, a nawet mogą wypaść. Nagromadzony u nasady rzęs produkt może spowodować zatkanie mieszków włosowych i gruczołów łojowych na powiekach. Aby dokładnie usunąć kosmetyk przyłóż na zamknięte oko nasączony płatek płynem do demakijaż i pozostaw około 30 sekund, w ten sposób szybciej pozbędziesz się tuszu bez rozmazywania i pocierania wrażliwej skóry i oczu. 

Jak zapobiec problemom z nakładaniem tuszu do rzęs?

Przede wszystkim unikaj wyżej wymienionych błędów, a po drugie wybieraj tusze doskonałej jakości. To sprawi, że twój makijaż zawsze będzie wyglądał perfekcyjnie. Dlatego wybieraj kosmetyki sprawdzonej marki, która korzysta z najnowszych rozwiązań technologicznych.

Do takich produktów bez wątpienia należy nowy tusz Spektakularna Długość od Avon. 

Nowa, doskonała formuła oparta na technologii polimerowej zapewnia wydłużenie rzęs aż o 50% oraz trzykrotne pogrubienie włosków, zapewniając spektakularną objętość. Tusz ten ma również nową, stożkową, silikonową szczoteczkę, która precyzyjnie rozdziela i podkreśla trudno dostępne rzęsy oraz pomaga równomiernie rozprowadzić tusz na całej ich długości – od nasady aż po same końcówki. Co więcej, maskara została wzbogacona unikalnymi polimerami nowej generacji, które gromadzą się na końcówkach rzęs dla efekty wydłużenia!

tusz Avon Legendarna Długość
Fot. materiały prasowe

Tusz Legendarna Długość, AVON, kosztuje 24,99 zł. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.