Kosmetyki
Fot. Mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

Przygotuj swoje włosy na słoneczną wiosnę i lato

O kilka porad w tym zakresie poprosiliśmy Agnieszkę Trepkę, licencjonowaną trycholog z ponad 15-letnim doświadczeniem

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 16 maja 2024 10:36
Kosmetyki
Fot. Mat. prasowe

Nawet, jeśli na co dzień dbasz się o kondycję swoich włosów, w gorącym okresie przedurlopowym nie zapomnij o intensywniejsze ich nawilżenie. Możesz użyć bogatszej, niż zwykle odżywki, która nieco obciąży włosy, ale głęboko je nawilży. Możesz poświęcić swoim włosom nieco więcej czasu i zastosować maskę regenerującą. Pozwól produktowi działać nieco dłużej, aby włosy nabrały wilgoci. Składnikami, jakich powinnaś szukać w składach produktów są: hydrolizowany jedwab, hydrolizowana keratyna, pantenol, kwas hialuronowy oraz bogactwo witamin i minerałów. Polecam dwie sprawdzone marki trychologiczne, hiszpańską DSD de LUXE oraz dla większych minimalistek i minimalistów duńską Scandinavian BIolabs.

Kosmetyki
Fot. Mat. prasowe

Narażenie włosów na słoneczną ekspozycję może powodować ich wysuszenie, blaknięcie koloru i uszkodzenia. Przed wyjazdem zainwestuj w spray ochronny z filtrem UV, a do swoich stylizacji przygotuj kapelusz lub chustkę, aby chronić włosy przed promieniowaniem słonecznym.

Podczas letnich wakacji nie unikaj codziennego mycia włosów. Skóra głowy tak jak nasze ciało wymaga dokładnego oczyszczenia i odświeżenia po upalnym dniu, nawet jeśli myłaś włosy rano. Bardzo istotny jest rodzaj używanego szamponu. W tej sytuacji sprawdzą się szampony nawilżające, takie jak DSD de LUXE 5.1.1.

Postarajmy się zminimalizować stylizację włosów ciepłem. Letni czas to doskonały okres, aby dać swoim włosom przerwę od gorących narzędzi do stylizacji, takich jak prostownice, lokówki i suszarki. Postaw na naturalne, plażowe fale lub upięcia wykonywane bez konieczności użycia ciepła.

Zajęci powrotem do codziennych zajęć po urlopie nie zapomnijmy o kontynuacji odżywiania naszych włosów. W tym czasie zadbaj o intensywne nawilżenie i odżywienie włosów. Możesz zastosować odżywkę głęboko regenerującą lub zrobić maskę nawilżającą, aby przywrócić ich kondycję. Pamiętaj, że delikatne rozczesywanie włosów, zawsze jest istotne dla ich dobrej kondycji.

Jako podsumowanie dodajmy, że trycholog to specjalista nie tylko od eliminacji problemów związanych z kondycją skóry głowy. To także ekspert, który potrafi długofalowo spojrzeć na kondycję włosów, nie tylko przywracając ich piękno tu i teraz, ale zabezpieczając nas przed utratą ich kondycji w przyszłości. Warto udać się na wizytę kontrolną do licencjonowanego trychologa nawet, jeśli nie odczuwamy takiej potrzeby, (ponieważ np. włosy nie wypadają nadmiernie). Zbadanie kondycji skóry głowy i działania prewencyjne przyniosą bowiem widoczne rezultaty w kolejnych latach - wyjaśnia Agnieszka Trepka.

Kosmetyki
Fot. Trycholog Agnieszka Trepka, Mat. prasowe

Materiał promocyjny marki DSD de Luxe

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.