Reklama

Od dwóch lat kobiety na całym świecie bardzo zmieniły podejście do makijażu. Malują się mniej, stosują zaledwie dwa, trzy produkty zamiast siedmiu lub ośmiu. Często też wychodzą z domu bez grama make-upu, bo czują się w swojej skórze coraz lepiej. A po co sięgają, gdy już chcą się umalować? Najczęściej po podkłady o delikatnych konsystencjach, gwarantujące efekt drugiej skóry. O tym, jak je dobierać i nakładać, rozmawiamy z makijażystką, Martą Gąską.

Reklama

ZOBACZ TAKŻE: Zmagasz się z suchą skórą? Oto podkłady, których powinnaś używać, by zawsze wyglądać i czuć się świetnie!

Jak dobrać lekki podkład na wiosnę?

Wiosna to idealny moment na stosowanie podkładów typu light. Co je wyróżnia?
Lżejsze podkłady sprawiają, że dzięki nim skóra wygląda bardzo naturalnie. Ich główne atuty to: niezwykle lekka formuła, dodatkowe składniki nawilżające i efekt naturalnego rozświetlenia zamiast
tak zwanego efektu maski, który często pojawia się przy kosmetykach cięższych i o właściwościach mocno kryjących.

Jak rozpoznać w sklepie kosmetyk o lekkim jak piórko wykończeniu?
To bardzo proste. Wystarczy przetestować próbkę na dłoni i sprawdzić, jaką konsystencję ma podkład. Jeśli jest mocno kryjący, gęsty i ciężki, odkładamy go na półkę. Jeśli jest lekki, półtransparentny i z delikatnym kryciem, to będzie ten właściwy. Podpowiedzią mogą być także słowa, takie jak „light” albo „aqua” na opakowaniu.

adobe.stock.com

Czym różnią się podkłady typu light od bardziej kryjących?
Jak sama nazwa wskazuje, mają dużo lżejszą konsystencję, bo zawierają więcej składników nawilżających i odżywczych. Dzięki temu z reguły mają bardziej pielęgnujące działanie niż te klasyczne. W efekcie uzyskujemy bardzo delikatny, naturalny makijaż z efektem „make-up, no make-up”.

Czy nadają się one do każdego typu cery?
Takie podkłady sprawdzają się przy prawie każdym typie skóry. Wyjątkiem jest tutaj bardzo tłusta cera, która mocno się wyświeca i potrzebuje dodatkowego zmatowienia. Wiele kobiet boi się jednak, że taki podkład nie zakryje ewentualnych niedoskonałości. Niestety nie stworzono jeszcze podkładu lekkiego i nawilżającego, ale z dobrym kryciem. Jednak jest na to sposób – w miejsca, które musimy ukryć (niedoskonałości czy zaczerwienienia), możemy położyć kryjący korektor, a następnie na całą twarz lekki podkład.

ZOBACZ TAKŻE: Naturalna cera bez skazy? To możliwe, dzięki ekologicznym podkładom!

A czy można po prostu stopniować ich krycie poprzez kilkukrotne nałożenie produktu?
Oczywiście, że tak. Wszystko zależy od ilości nałożonego produktu i techniki, jaką to zrobimy.

Czy podobnie możemy postępować z podkładem mineralnym?
Podkładem mineralnym możemy uzyskać różne efekty na skórze. Od bardzo lekkiego, rozświetlonego do kryjącego i matowego. Wszystko zależy od tego, jakie właściwości ma dany kosmetyk. Na pewno wielkim atutem produktów mineralnych jest ich naturalny skład i fakt, że sprawdzają się na wszystkich typach cery – od bardzo suchej po tłustą.

Reklama

Nasze ulubione podkłady z tej kategorii znajdziesz w galerii poniżej.

adobe.stock.com
Reklama
Reklama
Reklama