Dio ss 2023 makijaż
Fot. imax.tree.com
Ze świata urody

Niezwykły makijaż z pokazu Dior na wiosnę i lato 2023 

Co zainspirowało Petera Philipsa?

Marta Cieplak 29 września 2022 16:30
Dio ss 2023 makijaż
Fot. imax.tree.com

Projektanci kolekcji szukają inspiracji w najróżniejszych miejscach. Często sięgają także do historii. I tak właśnie było z kolekcją Dior na wiosnę i lato 2023. Maria Grazia Chiuri przyglądała się tym razem Katarzynie medycejskiej, królowej XVI-wiecznej Francji, która była prekursorką wysokich obcasów i gorsetów. Dlatego w najnowszej kolekcji nie mogło zabraknąć tych elementów, a także haftów i koronek w średniowiecznym stylu. Z kolei makijaż dla odmian zainspirowała zupełnie współczesna kobieta, czyli Stella Lucia, która także wystąpiła w pokazie. I jej nietypowe selfie.

ZOBACZ TAKŻE: Birkenstock i Dior wspólnie stworzyły buty. Kolejna udana kolaboracja marek premium

Makijaż na pokazie Diora

Peter Philips, głównym makijażysta Diora wyznał w rozmowie z brytyjskiem wydaniem magazynu Vogue, że Maria Grazia Chiuri zobaczyła selfie Stelli Luci w nietypowo zastosowanym eyelinerze i pokazała je Philipsowi. Ten zauważył, że efekt skrzyżowania kresek też nawiązuje dobrze do średniowiecza, kiedy symbol krzyża często wykorzystywany był także do... dekoracji.

Peter Philips przyznał, że zależało mu na tym, by kreski nie były perfekcyjne, ale lekko roztarte, dlatego zamiast klasycznego eyelinera sięgnął po kredkę, którą delikatnie roztarł. Ale kluczem jest obrysowanie oka kreską dookoła a potem skrzyżowanie linii przy wewnętrznym kąciku oka.

Dio ss 2023 makijaż Peter Phillips
Fot. imax.tree.com
Efekt jest spektakularny! A przy tym bardzo łatwy do wykonania samodzielnie. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?