Dio ss 2023 makijaż
Fot. imax.tree.com
Ze świata urody

Niezwykły makijaż z pokazu Dior na wiosnę i lato 2023 

Co zainspirowało Petera Philipsa?

Marta Cieplak 29 września 2022 16:30
Dio ss 2023 makijaż
Fot. imax.tree.com

Projektanci kolekcji szukają inspiracji w najróżniejszych miejscach. Często sięgają także do historii. I tak właśnie było z kolekcją Dior na wiosnę i lato 2023. Maria Grazia Chiuri przyglądała się tym razem Katarzynie medycejskiej, królowej XVI-wiecznej Francji, która była prekursorką wysokich obcasów i gorsetów. Dlatego w najnowszej kolekcji nie mogło zabraknąć tych elementów, a także haftów i koronek w średniowiecznym stylu. Z kolei makijaż dla odmian zainspirowała zupełnie współczesna kobieta, czyli Stella Lucia, która także wystąpiła w pokazie. I jej nietypowe selfie.

ZOBACZ TAKŻE: Birkenstock i Dior wspólnie stworzyły buty. Kolejna udana kolaboracja marek premium

Makijaż na pokazie Diora

Peter Philips, głównym makijażysta Diora wyznał w rozmowie z brytyjskiem wydaniem magazynu Vogue, że Maria Grazia Chiuri zobaczyła selfie Stelli Luci w nietypowo zastosowanym eyelinerze i pokazała je Philipsowi. Ten zauważył, że efekt skrzyżowania kresek też nawiązuje dobrze do średniowiecza, kiedy symbol krzyża często wykorzystywany był także do... dekoracji.

Peter Philips przyznał, że zależało mu na tym, by kreski nie były perfekcyjne, ale lekko roztarte, dlatego zamiast klasycznego eyelinera sięgnął po kredkę, którą delikatnie roztarł. Ale kluczem jest obrysowanie oka kreską dookoła a potem skrzyżowanie linii przy wewnętrznym kąciku oka.

Dio ss 2023 makijaż Peter Phillips
Fot. imax.tree.com
Efekt jest spektakularny! A przy tym bardzo łatwy do wykonania samodzielnie. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.