makijaż okulary
Fot. Adobe Stock
ZE ŚWIATA URODY

Nosisz okulary? Poznaj tajniki  idealnego makijażu!

Dobierz go do typu szkieł i oprawek

Aleksandra Charzewska 16 września 2018 15:30
makijaż okulary
Fot. Adobe Stock

Nosisz okulary? Nie powinnaś rezygnować z makijażu! Wręcz przeciwnie, powinnaś skupiać się na jego wykonaniu jeszcze bardziej. Każdy typ szkieł i oprawek wymaga innego, indywidualnego dopasowania odpowiednich kosmetyków, które najlepiej podkreślą Twoją urodę. Jaki makijaż sprawdzi się idealnie?

Makijaż odpowiedni dla osób noszących okulary

Baza:

W miejscach, w których okulary dotykają Twojej twarzy używaj mniej podkładu, dzięki czemu zapobiegniesz nieestetycznym śladom od oprawek. Pamiętaj również o używaniu bazy pod makijaż, a pod oczy nakładaj dodatkową bazę taką, jak na powieki. Sprawi to, że Twój podkład lepiej zastygnie i pozostanie nienaruszony przez cały dzień. Dla dodatkowego utrwalenia delikatnie przypudruj cały makijaż. Okulary mogą również powodować powstawanie cieni dookoła oczu. Aby uniknąć tego efektu warto zmieszać rozświetlający korektor z innym, o bardziej kryjącej formule.

Brwi:

Oprawki okularów bardzo podkreślają kształt brwi. Pamiętaj więc, żeby zawsze były starannie wypielęgnowane i wyregulowane. Przy grubych i ciemnych oprawkach uważaj, aby zbyt mocno ich nie podkreślać. Mocny makijaż brwi i ciężkie oprawki okularów sprawią, że będziesz wyglądała niekorzystnie. 

Makijaż oczu:

Aby uzyskać piękny makijaż oczu należy odpowiednio dobrać go do kształtu oczu i typu okularów. Jeżeli jesteś krótkowidzem musisz przykładać dużo więcej uwagi do swojego makijażu. Spędź więcej czasu na rozcieraniu cieni do powiek i nakładaniu tuszu do rzęs. Pod Twoim typem okularów każdy błąd będzie bardziej widoczny. Ciemne kolory będą wyglądały dobrze ponieważ zmniejszają optycznie oko. Pamiętaj jednak, żeby nie decydować się na graficzne, wyrysowane kreski. Taki rodzaj makijażu będzie wyglądał źle pod okularami dla krótkowidzów.

Błyszczące cienie będą wyglądały dobrze tylko na dalekowidzach! Przy typie okularów dla dalekowidzów trzeba szczególnie skupić się na optycznym powiększeniu oczu, więc wszelki połysk sprawdzi się tu idealnie. Dobrym krokiem będzie również nałożenie na linię wodną kredki w odcieniu nude. Nie zapomnij o zalotce! Podkręcone rzęsy sprawią, że Twoje oczy będą wydawały się naprawdę duże.  

makijaż, okulary, romee strijd
Fot. instagram.com/romeestrijd
makijaż, okulary, emily ratajkowski
Fot. instagram.com/emrata

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ mówi, że nie potrafiłaby być z kimś „bez zakochania”, i wspomina wszystkie swoje miłości. Laureat 8. edycji „Top Model”, DAWID WOSKANIAN, o życiu z zespołem Tourette’a, karierze i o tym, jak sobie radzi ze społecznym ostracyzmem. Jedyny taki wywiad: PAWEŁ DELĄG versus PAWEŁ DELĄG. JENNIFER ANISTON i BRAD PITT – czy miłość po 16 latach od rozstania jest w ogóle możliwa?