jakie-malgrzata-rozenek-nosi-okulary
Fot. Instagram@m_rozenek
ZE ŚWIATA URODY

Małgorzata Rozenek-Majdan wraca do noszenia okularów! 

A my podpowiadamy, jak dobrać makijaż do typu szkieł i oprawek!

Redakcja VIVA! 7 stycznia 2021 17:30
jakie-malgrzata-rozenek-nosi-okulary
Fot. Instagram@m_rozenek

Małgorzata Rozneke-Majdan nie przestaje zaskakiwać. W nowym roku pokazała się w okularach. I to nie w jednej, a czterech parach! Jak widać moda na piękne oprawki wraca. Jeśli i Ty jesteś okularnicą, podobnie jak gwiazda, wcale nie musisz rezygnować z makijażu! Wręcz przeciwnie, powinnaś skupiać się na jego wykonaniu jeszcze bardziej. Każdy typ szkieł i oprawek wymaga innego, indywidualnego dopasowania odpowiednich kosmetyków, które najlepiej podkreślą Twoją urodę. Jaki makijaż sprawdzi się idealnie?

Makijaż odpowiedni dla osób noszących okulary

Małgorzata Rozenek-Majdan stawia na naturalny look z jasnym cieniem na powiekach i wyrazistymi rzęsami. Do tego idealnie rozświetlona skóra i zmysłowe usta muśnięte błyszczykiem.

To jednak nie jedyny look, na jaki możesz sobie pozwolić. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które ułatwią ci malowanie w zależności od rodzaju szkieł!

Baza:

W miejscach, w których okulary dotykają Twojej twarzy używaj mniej podkładu, dzięki czemu zapobiegniesz nieestetycznym śladom od oprawek. Pamiętaj również o używaniu bazy pod makijaż, a pod oczy nakładaj dodatkową bazę taką, jak na powieki. Sprawi to, że Twój podkład lepiej zastygnie i pozostanie nienaruszony przez cały dzień. Dla dodatkowego utrwalenia delikatnie przypudruj cały makijaż. Okulary mogą również powodować powstawanie cieni dookoła oczu. Aby uniknąć tego efektu warto zmieszać rozświetlający korektor z innym, o bardziej kryjącej formule.

Brwi:

Oprawki okularów bardzo podkreślają kształt brwi. Pamiętaj więc, żeby zawsze były starannie wypielęgnowane i wyregulowane. Przy grubych i ciemnych oprawkach uważaj, aby zbyt mocno ich nie podkreślać. Mocny makijaż brwi i ciężkie oprawki okularów sprawią, że będziesz wyglądała niekorzystnie. 

Powieki:

Aby uzyskać piękny makijaż oczu należy odpowiednio dobrać go do kształtu oczu i typu okularów. Jeżeli jesteś krótkowidzem musisz przykładać dużo więcej uwagi do swojego makijażu. Spędź więcej czasu na rozcieraniu cieni do powiek i nakładaniu tuszu do rzęs. Pod Twoim typem okularów każdy błąd będzie bardziej widoczny. Ciemne kolory będą wyglądały dobrze ponieważ zmniejszają optycznie oko. Pamiętaj jednak, żeby nie decydować się na graficzne, wyrysowane kreski. Taki rodzaj makijażu będzie wyglądał źle pod okularami dla krótkowidzów.

Błyszczące cienie będą wyglądały dobrze tylko na dalekowidzach! Przy typie okularów dla dalekowidzów trzeba szczególnie skupić się na optycznym powiększeniu oczu, więc wszelki połysk sprawdzi się tu idealnie. Dobrym krokiem będzie również nałożenie na linię wodną kredki w odcieniu nude. Nie zapomnij o zalotce! Podkręcone rzęsy sprawią, że Twoje oczy będą wydawały się naprawdę duże.  

makijaż, okulary, romee strijd
Fot. instagram.com/romeestrijd
makijaż, okulary, emily ratajkowski
Fot. instagram.com/emrata

Redakcja poleca

REKLAMA


Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.