Księżna Kate na niebiesko i z czerwonymi paznokciami
Fot. David Hartley/Shutterstock/East News
O tym się mówi

Księżna Kate złamała królewski protokół w czasie Wielkanocy

Chodzi o kolor jej paznokci!

Marta Cieplak 11 kwietnia 2023 12:30
Księżna Kate na niebiesko i z czerwonymi paznokciami
Fot. David Hartley/Shutterstock/East News

Za życia królowej Elżbiety II księżna Kate bardzo pilnowała królewskiego protokołu bo wiedziała, że babcia księcia Williama przywiązuje do niego wielką wagę. Teraz, gdy jej obowiązki przejął król Karol III, księżna może pozwolić sobie na odejście od tradycji. Ale robi to, jak na razie, w niewielkim stopniu.  W drodze na wielkanocną mszę można było zobaczyć niecodzienny widok – księżna miała manicure w mocnym kolorze, co nie zdarzyło się od lat! Dlaczego? Bo według protokołu paznokcie kobiet z rodziny królewskiej powinny być jasne – beżowe lub jasnoróżowe. Na jakim odcień zdecydowała się księżna?

ZOBACZ TAKŻE: Sukienki w kropki w stylu księżnej Kate

Księżna Kate złamała królewski protokół malując paznokcie

Przez całe lata księżna Kate wiernie przestrzegała protokołu królewskiego i malowała paznokcie na jasne kolory. Dobrze wiedziała, że każde odstępstwo od tej zasady może być wytknięte przez królową, a taka reprymenda na pewno nie należała do przyjemnych.

Dlatego dopiero teraz, po śmierci królowej Elżbiety II, księżna pozwoliła sobie na odrobinę szaleństwa i postawiła na manicure w kolorze zgaszonej czerwieni. Dla nas to klasyczny kolor, ale dla niej to prawdziwa rewolucja!

Księżna Kate na niebiesko i z czerwonymi paznokciami
Fot. East News

Zgaszona czerwień pięknie wygląda na krótko opiłowanej płytce i ślicznie kontrastuje z niebieską stylizacją, jaką wybrała księżna na wielkanocny poranek. Kobaltowy płaszcz z aksamitnym kołnierzem i idealnie dopasowany toczek wyglądały razem doskonale.

Jak Wam się podoba księżna Kate w takim energetycznym wydaniu? 

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?