Elzbieta-Zajacowna-inna-fryzura
Z ŻYCIA GWIAZD

Ciężka choroba, wielka kariera i zniknięcie z ekranu... Co dziś robi Elżbieta Zającówna?

Cały czas zachwyca urodą

Redakcja VIVA! 5 listopada 2022 19:06
Elzbieta-Zajacowna-inna-fryzura

Pamiętacie popularny serial z lat 90. Matki żony i kochanki, który oglądała cała Polska? Jedną z głównych ról grała w nim piękna aktorka Elżbieta Zającówna. I choć to właśnie ta produkcja przyniosła gwieździe największą porcję sympatii publiczności, to artystka wystąpiła także w Seksmisji, Va Banku czy Samym życiu. Tak czy tak, aktorstwo nie było jej pierwszym zawodowym planem. Zrealizowanie marzenia o innej profesji było jednak niemożliwe przez ciężką chorobę... Jak zmieniła się ulubienica publiczności?

Kariera i życie prywatne Elżbiety Zającównej

Od kilkunastu lat bardzo mało słychać w mediach o Elżbiecie Zającównej. Od 2008 roku aktorka nie pojawiła się w żadnej nowej popularnej produkcji... A jak to się stało, że 64-latka stała się częścią show-biznesu? Ponoć Elżbieta Zającówna wcale nie chciała być aktorką. Mimo wielkiego talentu i niebanalnej urody, marzyła o zupełnie innej przyszłości. Chciała być sportsmenką. Niestety lekarska diagnoza była bezlitosna. Wykryto u niej ciężką chorobę związaną z krzepliwością krwi (choroba Von Willebranda), musiała więc zrezygnować ze sportowych planów. Wtedy podjęła odważną decyzję i postanowiła spróbować swoich sił w aktorstwie.

CZYTAJ TEŻ: Anna Dymna w radości i smutku jest przy swoim mężu. Oto historia miłości aktorki oraz Krzysztofa Orzechowskiego?

Elzbieta-Zajacowna-metamorfoza-2020-bardzo-szczupla
Fot. East News

Show-biznes ją pokochał, okazało się, że jest jedną z najlepiej zapowiadających się gwiazd, a jej kariera rozwinęła się błyskawicznie. Mimo ogromnego potencjału Zającówna wcale nie postawiła na sukces zawodowy. Choć mogła być jedną z najbardziej rozchwytywanych serialowych aktorek, postanowiła skupić się na córce Gabrieli i mężu Krzysztofie Jaroszyńskim. Co jeszcze przekonało ją, by odsunąć się w cień? „Kiedy poważnie zachorowałam, zrozumiałam, co jest w życiu najważniejsze. Zmieniło się moje podejście do zawodu. Powiedziałam sobie, że nie będę umierać na scenie”, opowiadała w jednym z wywiadów aktorka.

Skoro nie widzimy ulubienicy publiczności na szklanym i srebrnym ekranie, to co na co dzień robi Elżbieta Zającówna? Okazuje się, że prowadzi firmę produkcyjną Gabi, a także od ponad 12 lat jest wiceprezeską Fundacji Polsat. Gwiazda skupia się też na pielęgnowaniu związku z mężem. Po urodzeniu dziecka para pokonała kryzys, później tę relację jeszcze mocniej scementował groźny wypadek sprzed kilku lat. Wtedy Krzysztof Jaroszyński uderzył swoim BMW w tira. To, że przeżył, sam nazywał cudem. „28 lipca, kilka minut po 10 rano, otrzymałem drugie życie", pisał...

Elżbieta Zającówna, Krzysztof Jaroszyński, 2012

Elżbieta Zającówna, Krzysztof Jaroszyński, 2012
Fot. TRICOLORS/East News

Elżbieta Zającówna co dziś robi?
Fot. Tomasz Adamowicz / Forum

CZYTAJ TEŻ: Jan Nowicki u boku Anny Kondratowicz zaznał prawdziwego szczęścia. Oto niezwykła historia ich związku

A czy aktorka zatęskniła już za odgrywaniem ról przed kamerą? Wydaje się, że tak! Elżbieta Zającówna zagrała w komedii romantycznej Szczęścia chodzą parami, której premiera była zaplanowana na 25 grudnia 2020 roku. Niestety przez pandemię koronawirusa film trafił do kin z opóźnieniem, bo 2 września 2022 roku. Gwiazda zagrała u boku Piotra Machalicy, Aleksandry Domańskiej, Weroniki Książkiewicz i wielu innych. Zmarłego już Piotra wspominała w następujących słowach: Wygląda na to, że ostatnie dni zdjęciowe za jego życia spędziliśmy razem. Z Piotrem pracowało się fantastycznie. Znamy się od szkoły teatralnej, co prawda on kończył ją w Warszawie, ja w Krakowie, ale nasze drogi jakoś się krzyżowały. Graliśmy kilka razy małżeństwo i parę narzeczeńską w Teatrze Telewizji (...) Teraz spotkaliśmy się na planie i to spotkanie było fantastyczne, bo wiele lat się nie widzieliśmy. Mieliśmy wspólny kamper. Dużo rozmawialiśmy. Bardzo pięknie mówił o swojej narzeczonej. Byli wtedy tuż przed ślubem. Był spokojny i bardzo szczęśliwy. I to było bardzo miłe. On był superfajny. Przez gardło Piotra nie przechodziły brzydkie wyrazy ani złe słowa o żadnym z ludzi. Był pozbawiony złości i zawiści. To przykry czas, że odchodzą ludzie, z którymi było się blisko", wyznała wówczas.

Ponadto w grudniu 2020 roku Monika Richardson podzieliła się zdjęciem z innego projektu, którego Elżbieta Zającówna także była częścią! „Ale skład! Mikołaj(-e) na Żoliborzu, w reżyserii Zamachowskiego, już niedługo na stronie Urzędu Dzielnicy Żoliborz. Urzędowi serdecznie dziękuję za zaproszenie! Dla mnie fantastyczna przygoda wyprodukowania tego show”, pisała wówczas dziennikarka na swoim Instagramie.

W sierpniu 2021 roku aktorka pojawiła się na promocji książki Półprzewodnik po Polsce. 100 miejsc, 100 osobistych historii, której autorem jest jej mąż Krzysztof Jaroszyński. Para pozowała do wspólnego zdjęcia z ukochaną córką Gabrielą.  

ZOBACZ TEŻ: Pociecha Michela Morana wzięła ślub! „To był piękny dzień! Córka szczęśliwa! Dla mnie to było dużo emocji” 

Elżbieta Zającówna, Krzysztof Jaroszyński z córką, Promocja książki Krzysztofa Jaroszyńskiego, 2021
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Elżbieta Zającówna, Krzysztof Jaroszyński, Gabriela Jaroszyńska, Promocja książki Krzysztofa Jaroszyńskiego, 2021 rok

Jak teraz wygląda Elżbieta Zającówna?

Elżbieta Zającówna zawsze uwodziła spojrzeniem i nieprzeciętnym uśmiechem. Charakteryzowały ją duże oczy, ciemne długie włosy i piękna sylwetka. Zawsze była bardzo szczupła i zgrabna. Obecnie aktorka ma 64 lata.  

Elzbieta-Zajacowna-metamorfoza-2020-jak-teraz-wyglada-aktorka
Fot. East News

Elzbieta-Zajacowna-metamorfoza-2020-zmiana-fryzury
Fot. East News

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Elżbieta zającówna (@elzbietazajacowna)

akpa20110913_polsat_cafe_jw_4480.jpg
Fot. AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?