Elzbieta-Zajacowna-inna-fryzura
Z ŻYCIA GWIAZD

Elżbieta Zającówna była u szczytu sławy. Przerwała ją ciężka choroba i nagle zniknęła

Cały czas zachwyca urodą

Redakcja VIVA! 1 września 2023 13:51
Elzbieta-Zajacowna-inna-fryzura

Była jedną z głównych postaci w serialu "Matki, żony i kochanki", który w Polsce w latach 90. stał się prawdziwym hitem. Elżbieta Zającówna ma również na koncie udział w innych popularnych produkcjach, takich jak „Seksmisja”, „Va Bank” czy „Samo życie”. Pierwotnie jednak wcale nie chciała związać swojej przyszłości z aktorstwem! Jakie tajemnice skrywa jej życie prywatne? Ciężka choroba, szczęśliwe małżeństwo, macierzyństwo... To tylko niektóre z nich!

Kariera i życie prywatne Elżbiety Zającównej

Od kilkunastu lat stosunkowo mało słychać w mediach o Elżbiecie Zającównie. Od 2008 roku aktorka nie pojawiła się w żadnej nowej popularnej produkcji... A jak to się stało, że 64-latka stała się częścią show-biznesu? Ponoć wcale nie chciała być aktorką. Mimo wielkiego talentu i niebanalnej urody, marzyła o zupełnie innej przyszłości. Chciała być sportsmenką. Niestety, lekarska diagnoza była bezlitosna. Wykryto u niej ciężką chorobę związaną z krzepliwością krwi (choroba Von Willebranda), musiała więc zrezygnować ze sportowych planów. Wtedy podjęła odważną decyzję i postanowiła spróbować swoich sił w aktorstwie.

CZYTAJ TEŻ: Martyna Wojciechowska: „Nie potrzebuję przeglądać się w oczach mężczyzny, żeby czuć, że jestem wystarczająca”

Elzbieta-Zajacowna-metamorfoza-2020-bardzo-szczupla
Fot. East News

Show-biznes ją pokochał – z wzajemnością. Okazało się, że jest jedną z najlepiej zapowiadających się gwiazd, a jej kariera rozwinęła się błyskawicznie. Mimo ogromnego potencjału Zającówna wcale nie postawiła na sukces zawodowy. Choć mogła być jedną z najbardziej rozchwytywanych serialowych aktorek, postanowiła skupić się na córce Gabrieli i mężu Krzysztofie Jaroszyńskim. Co jeszcze przekonało ją, by odsunąć się w cień? „Kiedy poważnie zachorowałam, zrozumiałam, co jest w życiu najważniejsze. Zmieniło się moje podejście do zawodu. Powiedziałam sobie, że nie będę umierać na scenie”, opowiadała w jednym z wywiadów.

Skoro nie widzimy ulubienicy publiczności na szklanym i srebrnym ekranie, to co na co dzień robi Elżbieta Zającówna? Okazuje się, że prowadzi firmę produkcyjną Gabi, a także od ponad 13 lat jest wiceprezeską Fundacji Polsat. Gwiazda skupia się też na pielęgnowaniu związku z mężem. Po urodzeniu dziecka para pokonała kryzys, później tę relację jeszcze mocniej scementował groźny wypadek sprzed kilku lat. Wtedy Krzysztof Jaroszyński uderzył swoim BMW w tira. To, że przeżył, sam nazywał cudem. „28 lipca, kilka minut po 10 rano, otrzymałem drugie życie", pisał...

Elżbieta Zającówna, Krzysztof Jaroszyński, 2012

Elżbieta Zającówna, Krzysztof Jaroszyński, 2012
Fot. TRICOLORS/East News

Elżbieta Zającówna co dziś robi?
Fot. Tomasz Adamowicz / Forum

CZYTAJ TEŻ: Kinga Preis skończyła 52 lata! Jedna z najwybitniejszych polskich aktorek nie zawsze miała w życiu lekko...

A czy aktorka zatęskniła już za odgrywaniem ról przed kamerą? Wydaje się, że tak! Elżbieta Zającówna zagrała w komedii romantycznej Szczęścia chodzą parami, której premiera była zaplanowana na 25 grudnia 2020 roku. Niestety przez pandemię koronawirusa film trafił do kin z opóźnieniem, bo 2 września 2022 roku. Gwiazda zagrała u boku Piotra Machalicy, Aleksandry Domańskiej, Weroniki Książkiewicz i wielu innych. Zmarłego już Piotra wspominała w następujących słowach: Wygląda na to, że ostatnie dni zdjęciowe za jego życia spędziliśmy razem. Z Piotrem pracowało się fantastycznie. Znamy się od szkoły teatralnej, co prawda on kończył ją w Warszawie, ja w Krakowie, ale nasze drogi jakoś się krzyżowały. Graliśmy kilka razy małżeństwo i parę narzeczeńską w Teatrze Telewizji (...) Teraz spotkaliśmy się na planie i to spotkanie było fantastyczne, bo wiele lat się nie widzieliśmy. Mieliśmy wspólny kamper. Dużo rozmawialiśmy. Bardzo pięknie mówił o swojej narzeczonej. Byli wtedy tuż przed ślubem. Był spokojny i bardzo szczęśliwy. I to było bardzo miłe. On był superfajny. Przez gardło Piotra nie przechodziły brzydkie wyrazy ani złe słowa o żadnym z ludzi. Był pozbawiony złości i zawiści. To przykry czas, że odchodzą ludzie, z którymi było się blisko", wyznała wówczas.

Ponadto w grudniu 2020 roku Monika Richardson podzieliła się zdjęciem z innego projektu, którego Elżbieta Zającówna także była częścią! „Ale skład! Mikołaj(-e) na Żoliborzu, w reżyserii Zamachowskiego, już niedługo na stronie Urzędu Dzielnicy Żoliborz. Urzędowi serdecznie dziękuję za zaproszenie! Dla mnie fantastyczna przygoda wyprodukowania tego show”, pisała wówczas dziennikarka na swoim profilu na Instagramie.

W sierpniu 2021 roku aktorka pojawiła się na promocji książki Półprzewodnik po Polsce. 100 miejsc, 100 osobistych historii, której autorem jest jej mąż Krzysztof Jaroszyński. Para pozowała do wspólnego zdjęcia z ukochaną córką Gabrielą.  

ZOBACZ TEŻ: Tak wyglądają synowie Moniki i Roberta Gawlińskich! Co dziś robią Emanuel i Beniamin?

Elżbieta Zającówna, Krzysztof Jaroszyński z córką, Promocja książki Krzysztofa Jaroszyńskiego, 2021
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Elżbieta Zającówna, Krzysztof Jaroszyński, Gabriela Jaroszyńska, Promocja książki Krzysztofa Jaroszyńskiego, 2021 rok

Jak teraz wygląda Elżbieta Zającówna?

Elżbieta Zającówna zawsze uwodziła spojrzeniem i nieprzeciętnym uśmiechem. Charakteryzowały ją duże oczy, ciemne długie włosy i piękna sylwetka. Zawsze była bardzo szczupła i zgrabna. Chociaż rzadko widujemy ją już na ściankach, wciąż zachwyca urodą mimo swojego wieku i przebytej choroby. Czas jakby się dla niej zatrzymał.   

Elzbieta-Zajacowna-metamorfoza-2020-jak-teraz-wyglada-aktorka
Fot. East News

Elzbieta-Zajacowna-metamorfoza-2020-zmiana-fryzury
Fot. East News

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Elżbieta zającówna (@elzbietazajacowna)

akpa20110913_polsat_cafe_jw_4480.jpg
Fot. AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA


Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.