Elzbieta-Zajacowna-inna-fryzura
Z ŻYCIA GWIAZD

Ciężka choroba, wielka kariera i zniknięcie z ekranu... Co dziś robi Elżbieta Zającówna?

Aktorka mocno zmieniła się przez lata!

Redakcja VIVA! 14 listopada 2021 08:46
Elzbieta-Zajacowna-inna-fryzura

Pamiętacie popularny serial z lat 90. Matki żony i kochanki, który oglądała cała Polska? Jedną z głównych ról grała w nim piękna aktorka Elżbieta Zającówna. I choć to właśnie ta produkcja przyniosła gwieździe największą porcję sympatii publiczności, to artystka wystąpiła także w Seksmisji, Va Banku czy Samym życiu. Tak czy tak aktorstwo nie było jej pierwszym zawodowym planem. Zrealizowanie marzenia o innej profesji było jednak niemożliwe przez ciężką chorobę...

Sprawdź, jak zmieniła się ulubienica publiczności.

Kariera i życie prywatne Elżbiety Zającównej

Od kilkunastu lat bardzo mało słychać w mediach o Elżbiecie Zającównej. Od 2008 roku aktorka nie pojawiła się w żadnej nowej popularnej produkcji... A jak to się stało, że 63-latka stała się częścią show-biznesu? Ponoć Elżbieta Zającówna wcale nie chciała być aktorką. Mimo wielkiego talentu i niebanalnej urody, marzyła o zupełnie innej przyszłości. Chciała być sportsmenką. Niestety lekarska diagnoza była bezlitosna. Wykryto u niej ciężką chorobę związaną z krzepliwością krwi (choroba Von Willebranda), musiała więc zrezygnować ze sportowych planów. Wtedy podjęła odważną decyzję i postanowiła spróbować swoich sił w aktorstwie.

CZYTAJ TEŻ: Tak wygląda jedyna córka Elżbiety Zającównej. Co dziś robi Gabriela Jaroszyńska?

Elzbieta-Zajacowna-metamorfoza-2020-bardzo-szczupla
Fot. East News

Show-biznes ją pokochał, okazało się, że jest jedną z najlepiej zapowiadających się gwiazd, a jej kariera rozwinęła się błyskawicznie. Mimo ogromnego potencjału Zającówna wcale nie postawiła na sukces zawodowy. Choć mogła być jedną z najbardziej rozchwytywanych serialowych aktorek, postanowiła skupić się na córce Gabrieli i mężu Krzysztofie Jaroszyńskim. Co jeszcze przekonało ją, by odsunąć się w cień? „Kiedy poważnie zachorowałam, zrozumiałam, co jest w życiu najważniejsze. Zmieniło się moje podejście do zawodu. Powiedziałam sobie, że nie będę umierać na scenie”, opowiadała w jednym z wywiadów aktorka.

Skoro nie widzimy ulubienicy publiczności na szklanym i srebrnym ekranie, to co na co dzień robi Elżbieta Zającówna? Okazuje się, że prowadzi firmę produkcyjną Gabi, a także od 11 lat jest wiceprezesem Fundacji Polsat. Gwiazda skupia się też na pielęgnowaniu związku z mężem. Po urodzeniu dziecka para pokonała kryzys, później tę relację jeszcze mocniej scementował groźny wypadek sprzed 6 lat. To wtedy Krzysztof Jaroszyński uderzył swoim BMW w tira. To, że przeżył, sam nazywał cudem. „28 lipca, kilka minut po 10 rano, otrzymałem drugie życie", pisał...

Elżbieta Zającówna, Krzysztof Jaroszyński, 2012

Elżbieta Zającówna, Krzysztof Jaroszyński, 2012
Fot. TRICOLORS/East News

Elżbieta Zającówna co dziś robi?
Fot. Tomasz Adamowicz / Forum

CZYTAJ TEŻ: Elżbieta Zającówna i Krzysztof Jaroszyński wspólnie pokonywali życiowe zakręty. W ich małżeństwie zdarzały się kryzysy, ale są razem blisko 40 lat i niczego nie żałują

A czy aktorka zatęskniła już za odgrywaniem ról przed kamerą? Wydaje się, że tak! Elżbieta Zającówna zagrała w komedii romantycznej Szczęścia chodzą parami, której premiera była zaplanowana na 25 grudnia 2020 roku. Niestety przez pandemię koronawirusa film trafi do kin z opóźnieniem - być może w najbliższych miesiącach. Gwiazda zagrała u boku Piotra Machalicy, Aleksandry Domańskiej, Weroniki Książkiewicz i wielu innych.

Ponadto w grudniu 2020 roku Monika Zamachowska podzieliła się zdjęciem z innego projektu, którego Elżbieta Zającówna także była częścią! „Ale skład! Mikołaj(-e) na Żoliborzu, w reżyserii ZZamachowskiego, już niedługo na stronie Urzędu Dzielnicy Żoliborz. Urzędowi serdecznie dziękuję za zaproszenie! Dla mnie fantastyczna przygoda wyprodukowania tego show”, napisała dziennikarka na swoim Instagramie.

Jak teraz wygląda Elżbieta Zającówna - 2021?

Elżbieta Zającówna zawsze uwodziła spojrzeniem i nieprzeciętnym uśmiechem. Charakteryzowały ją duże oczy, ciemne długie włosy i piękna sylwetka. Zawsze była bardzo szczupła i zgrabna. Obecnie aktorka ma 63 lata. Jak teraz wygląda znana aktorka? Zobaczcie jej metamorfozę! 

Elzbieta-Zajacowna-metamorfoza-2020-jak-teraz-wyglada-aktorka
Fot. East News

Elzbieta-Zajacowna-metamorfoza-2020-zmiana-fryzury
Fot. East News

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Elżbieta zającówna (@elzbietazajacowna)

akpa20110913_polsat_cafe_jw_4480.jpg
Fot. AKPA

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.